Töine pühapäev

Saigi väga töine pühapäev. See on ainus päev, mis mul veel vaba on. Ehkki, kusagile Maximasse või Grossi või Säästumarketisse saaks ka sellel päeval tööle, ma arvan. Miks ma vanainimene peaksin veel üldse tööl käima? Mul on ju pension ometi…. Aga need kallid suured lapsed pole kõik veel iseseisvunud, paraku. Näiteks minu suur poeg, kes töötab. Miks ei tule talle kunagi mõtet pähe,  et võiks koju süüa tuua? Ta ju elab kodus. Tõsi, ta annab 100 euri telefoni ja pesuvahendite ja elemtri eest, aga miks ta ei võiks kasvõi leiba osta, kui ta mõnikord poes käib endale näkse ostmas… 

Olgu, rohkem ei kiunu oma laste teemal. Ju olen ise nad ära rikkunud.

Pool päeva kulus õmblemisele, hommikupoolikul parandasin ühe tumba nahkkatet, pärast kalli poja pluusi lukku. Õuest kogusin kokku oma daaliajuurikad, gladioolid, begooniad. Ja siis tegin süüa perele. 

laugh Hommikusöögiks oli röstsaia kaks viilu, vahele juust. Võileivagrillis tegin nad kenasti krõbedaks ka. Väga maitsev sai. Oleksin võinud lubada endale kaks viilu juustu, kuid minu juust oli rasvasem seega vaid üks viil. Lõunaks galetid suitsukanaga. Õhtusöögiks kartulipuder, kuhu lisasin mõne porgandi, et oleks põnevam. Kõrvale võtsin kaks viinerit. Need nüüd küll pole lubatud toiduainete hulgas, seega panen kirja oma päevikusse – ei toitunud vastavalt kavale. Kahjuks.  Tomati-paprikasalat oli ka lisaks. Hilise söögi jätan ära, sest kõht on veel praegugi täis. 

Selle, et pidin end kaaluma,  unustasin sootuks. Eks see nali jää siis homseks või on vist parem veelgi üks päev edasi lükata,  selleks ajaks on ehk patud kehast lahkunud. Kavast saab küll kinni pidada, kui distsipliini jätkuks. Kõht saaks kenasti täis. Kõige parem on kava jälgida just tööl olles, seal pole vaja pidevalt köögis käia ja aegajalt külmikusse vaadata. 

Nüüd olen hakanud vähemalt toitu järgi jätma, kui sees keerama hakkab. Varem tundus toidu allesjätmine meeletu raiskamisena.  Ülejäägi saab vabalt panna kas kassile või koerale. Eriti kassil on väga hea isu – kõik, mis talle kaussi pannakse, sööb ta ära.

Homseks on plaanis  heeringaleib, kodujuust heeringaga, kartulipuder-püree munaga ja peti-marja-kama. Plaanis, kuidas välja tuleb, paistab õhtul.

surpriseKui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod