Alates 4,12€ kuus! Osta kohe!
Sulge

Juuli jutud. Homme tuleb tähtpäev lemmiktoitudega.

Tere!

Hiljuti kirjutas siin üks “kaasvõitleja”, et 3 aastat on suhte proovikivi. Peab ju uskuma  endast nooremaid ja hea meel on teatada, et hetkeseisuga olen oma katse sooritanud ja endiselt FitLapile truu ja truudust murda pole plaaniski. See kolm aastat on läinud uskumatult kiiresti. Õigupoolest  ametlikult liitusin FitLapiga 31.07.2016,  enne seda proovisin omal käel kaaluga võidelda ja nädalake juba enne ametlikku liitumist hakkasin siinse kava järgi toituma, mille tulemusena vabanesin kahest kilost.

Postituse plaanisin teha küll homme aga kuna täna akna taga ladistab vihma, siis paras aeg arvuti taga istuda, taustaks mängimas Ennio Morricone muusika. Ka lisatud  fotod toitudest, mida aeg-ajalt ikka valmistan, on juba varem tehtud. 

Juba  mõni päev tagasi valisin oma lemmiktoitude hulgast välja kavajärgsed toidud, millega seda päeva tähistada. Hommikusöögiks otsustasin  teha banaanipannkooke kookosjahuga. Kõrvalpildil  vabavara, mis oma aias kasvamas.

Kasutades ära meie kava suurepärast võimalust toiduaineid vahetada, asendan kookosjahu mandlijahuga, kuna originaalvariant on minu jaoks liialt magus.  Pannikaid just kookosjahuga teen vahel harva, kui tuleb eriline magusaisu peale. Lõunasöögiks valin värvilise kana-nuudlisupi, kus broilerifilee asendan suitsutatud broilerifileega.  Suitsukana juba aegsasti valmis varutud.

See ilus värviline supp näeb nii isuäratav välja ja on  ühtlasi ka maitsev. Õhtusöögiks on valitud oa-singisalat just seetõttu, et supist ülejäänud suitsubroilerit hea ära kasutada salati sees singi asendusena. Sellist toitu oleks ma nõus sööma iga päev ja seda ka sel põhjusel, et lubatud portsjon on nii suur, et ei pea isegi vabavara juurde sööma. Kuna meie kodule lähemas Coopi poes suitsutatud broilerifileed ei müüda, siis peab käima kaugemal asuvas Selveris ostmas, seega väga tihti mul seda  kasutada ei õnnestu. Lisaks nimetatud singile meeldib mulle ka veel suitsutatud sea välisfilee. Hiliseks õhtusöögiks plaanin süüa õuna ja juustu, sellise valiku teen päris tihti, sest õuna asendusena saab võtta ükskõik millise puuvilja ja suure juustusõbrana kasutan ka erinevaid juustusid. Seekord plaanitud siis selline lemmiktoidupäev, menüüst jäid välja mu suured lemmikud – kalatoidud. Neid teen igal võimalusel, kui turult head kala saan, poes soodushinnaga punasele kalale  peale satun või mõni hea inimene mulle kui suurele kalasõbrale niisama toob. Graavilõhet      või -forelli teen päris tihti ise, seda nii hea karbist võtta. Tegelikult ma polegi selle kolme aasta jooksul siin sattunud toidule, mis kohe üldse ei maitseks ja retseptivalik on nii suur, et vaevalt, et ma siit pooligi olen proovinud. 

Tähtpäeva puhul peaks kirjutama ka sellest, kuidas mul kaalurindel  läinud on. Tegelikult on ju nii, et kuidas lükkad, nii ka läheb. Kõige edukam oli esimene FitLapi aasta. Ühe aasta ja kahe kuuga õnnestus kaalu langetada kolmkümmend neli kilo,  eesmärk oli veel paarist kilost lahti saada. Edasi aga asjad enam nii lihtsalt ei läinud. Selle asemel, et mõni kilo veel kaotada, hoopis lisandus järgmise aasta jooksul paar kilo  ja sama tendents on jätkunud ka kolmandal aastal, nii et kokkuvõttes olen praegu 30 kilo kergem, kui kolm aastat tagasi, siis kui otsustasin ennast kokku võtta ja oma toitumisharjumusi kapitaalselt muuta. Kaal pole muidugi koguaeg  tõusnud, vaid pidevas siia-sinna kõikunud. Mis siin salata, eks ma ise olen ka viimasel ajal asja pisut lõdvemalt võtnud ja seda eriti suvisel ajal. Kodus teen toidud ikka kava järgi aga aeg-ajalt lipsab mõni patune suutäis suhu, eriti siis kui külalised majas või ise olen seltskonnas. No ja suvel on nii mõnigi vahvli-rosina jäätisetops  ära söödud. Alkoholiga (hea veiniga) eriti ei sõbrusta, kõige parem on ikka puhas vesi. Aga kauaks seda suve ikka enam jagub, nii et edaspidi püüan korralik olla ja oma isudega piiri pidada. Praegu on ju kõik veel hästi, olen endaga rahu teinud ja ka oma peegelpildiga üldiselt rahul (kaalu kõikumine mahub veel mu enda seatud piiridesse). Ma pole kordagi kahetsenud, et see teekond sai ette võetud ning plaan on ka edaspidi kindlal kursil püsida. Soovin  Teilegi  jaksu jõudumööda rajal püsimiseks!

 

Ilusat suve jätku, elame veel!

Ps. Niikaua kui oma postituse avaldatud sain, jõudis siin Tartus päikegi pilve tagant nina välja pista.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod