137740 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Käi läbi, käi läbi…


Ma olen viimasel ajal luuleliseks hakanud. igasugused elu vinked-vonked seostuvad mingi luuletuse või laulujupiga laugh. Nii ka seekord. Istusin eile ühes väikeses ruumis ja ei saanud kuidagi oma asjadega seal ühele poole. Kui üks asi ei toimi, siis mõte jookseb seda väledamalt. Vähemalt mulle tundus see nii.

Alustasin oma kirjatükki hommikul, aga nüüdseks on kell täiesti märkamatult juba õhtul kümme saanud ja alles nüüd oli mul mahti siia tagasi, oma poolelijäänud mõtteid heietama tulla. Aga enne veel ruttu tänasest päevast. Lihtsad märksõnad – aed, punased- ja mustad sõstrad, kurgid, mahl ja hapendamine. Sekka natuke söögitegu ja nii see päev on läinud. Ilma igasuguse punnitamiseta: aktiivsus – 169%; cal – 2127; sammud – 19 290. Tavalisel kodupäeval ongi selline tulemus niisugune keskmine, tööpäeval aga annab punnitada, et aktiivsus ja sammud normi piiridesse saaks, kaloritest rääkimata.

Aga nüüd siis hommikuse laulu juurde tagasi. Nii ma siis istusin eile ühes väikeses toas, kui peas hakkas keerlema viisijupp: Käi läbi, käi läbi… Aga loomulikult ei mõelnud ma sel hetkel roosipõõsaste peale blush. Hakkasin hoopis ümisedes mõtlema eesti keele mitmetähenduslikkuse peale. Seesama "läbi käima" võib tähendada erinevas situatsioonis sootuks erinevaid asju. Kui palju on neid, kellega ma tihedasti läbi käin? Aus vastus – mitte palju, pigem mõned üksikud. See on siis see suhtlust tähistav "läbi käimine". Siis seesama roosipõõsastest läbi käimine, mis tähendab ju otseselt liikumist kuskilt läbi – millegi alt, vahelt või isegi kõrvalt. Ja siis see "läbi käimine", millega mina paar viimast päeva olen hädas olnud ja tänu millele selline mõttekäik üldse tekkis. Sellega seoses tuli mulle meelde ka lugu, mida mu mees mulle mõned ajad tagasi rääkis. Nimelt on ta ema tänaseks jõudnud väga auväärsesse ikka – 89 aastat ja sellest tulenevalt ei ole tema liikumine enam nii käbe nagu varemalt. Aga tal on sama eakaid sugulasi ja sõbrannasid, kellega ikka tahaks vahest ka näost-näkku suhelda. Ja siis on poja ülesanne teda nende juurde viia. Mõnikord on sellega aga nii, et tuleb kohustuslikus korras sellisel kokkusaamisel osaleda, kui ei ole võimalik pika vahemaa tõttu vahepeal koju tulla või mingit asjatoimetust leiutada. Ühel sellisel koosviibimisel oli siis olnud mees tunnistajaks, kuidas kõik sõbrad-tuttavad, elavad ja surnud olid meenutatud ja teema jõudis sõbrannade endi elu-olu ja tervise juurde. Ja siis ühel hetkel olevat sõbranna mu ämmalt küsinud: Kas sul läbi käib? Mehe sõnul ei saanud ei tema ega ka ämm kohe küsimusest aru. Peale sõbranna selgitust olla siis ämm vastanud, et tänan küsimast, selle asjaga on tal hästi. Mille peale sõbranna omakorda olevat vastnud, et siis on hästi – järelikult on tervis korras. Koju tulles rääkis mees seda lugu ja küsis minult, kas meie hakkame ka teatud vanuses arutama "läbi käimise" teemadel. Aeg-ajalt tuleb see lugu meile meelde ja naerame selle üle. Aga tegelikult on tegemist tõsise asjaga. Ju nii nagu minul, nii ka teistel – kui ei käi läbi, siis on enesetunne kehv ja meie peamine eesmärk – kaalu langetada, ei toimi. Ah jaa – mul täna võrreldes eilsega -200g laugh.

Edukat "läbi käimist" meile kõigile!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Ruth
14714 lugemist / 5 fänni
Minust

Olen siin maailmas elanud veidi üle poole sajandi. Üks vanaema pidigi minu meelest natuke pehme olema ja nii ei ole ma väga oma ümaruse ja kaalu pärast varasemalt südant valutanud. Kes aga on öelnud, et vanaema peab ilmtingimata pehme ja ümar olema? See oli ju puhtalt minu ettekujutus vanaemast! Tänapäeva kiire elutempo juures peavad ka vanaemad jaksama kätt pulsil hoida ja kasuks tuleb vorm, mida ei nimetata "ümar" :D. Niisiis - käbedama vanaema nimel - siin ma olen!

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Treening- ja toitumiskavad on toredad. Ja isegi poenimekiri tehakse valmis, ole aga ise tegija ning hakka toimetama. Ja võtab siis aega rohkem või vähem, aga tulemused tulevad!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva