95773 kasutajat 426 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu,
ole terve ja hoia kokku raha.


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Jaga Facebookis
Reti-Rea on valinud enda tervisliku eluviisi abikäeks Fitlapi ning soovitab seda ka sulle.
Kõhn on ilus!
09.02.2017

Kõhn on ilus! Just sellist lauset lugesin eile ühe normaalkaalus naise kommentaarist oma sõbrannale, kes teatas, et on keskkooli lõpust samas kaalus ehk siis umbes 50 kg. Lausele "kõhnonilus" eelnes, et näe, aga tema ei ole suutnud ja peab oma paksusega leppima. Ma tõesti ei tea, kui palju see naisterahvas võis kaaluda, aga pakun, et veidi üle 60kg. Just lugesin ka siin üht postitust, kus autor mainis mitu korda, et "ilus mina" selle kohta, kui kaalus veidi üle 50 kg. 

See on äärmiselt kurb. Kui mõelda, et umbes 50 kg kaaluvad siiski vähesed naised, siis see hulk naisi, kes ennast seetõttu, et nad ei ole kõhnad, halvasti tunnevad (ega enamus sellest räägi) on liig, mis liig. Ei tea hetkel tõesti ühtegi uuringut, aga olen ise järeldanud, et nende naiste hulk on päris suur, kes on paksud, päriselt siis ülekaalus, seetõttu, et on stressis, sest ei kaalu 50 kg. See on mu meelest üsna loogiline, sest kui kaalunumber näitab üle 50-ne, suisa 60-ne ligi juba rühib, siis oled ju stressis, stress ei lase aga hästi magada, mille tõttu ei puhka välja ning mis omakorda tekitab stressi ja viimane tihti paneb sööma või seda vähemasti ebaregulaarselt tegema, mis tekitab jällegi isusid, mida raske ohjata ja nii see lumepall veereb ja veereb … .

Riiklikult on nüüd, vähemalt paberil, hakatud võitlema haigusega alkoholism. On välja töötatud programmid tagajärgedega tegelemiseks ning ennetamiseks. Soovin edu eestvedajatele ja tõesti usun, et siin on võimalik asja parandada. Sarnast oleks vaja ka toitumishäiretele.

Kui alkoholism on päris hästi nähtav perevägivalla, autoõnnetuste, töökaotuse järgi, siis probleemid kehakaaluga on küllalt varajatud. Kuigi ise ei olda üldse rahul, et näe, juba ongi kaal suisa 56 kilo, siis üldiselt see nii suurt stressi ka ei tekita, et kohe töövõimetuks jääd vm. Pidevast pisikesest stressist, mis vaikselt närib, tekivad ühed kui teised tervisehädad, aga küllap neile leitakse muud põhjused. Ma pole küll kuulnud, et haiguse põhjustajaks oleks kusagil kirjutatud, mure, et kaalub üle 55 kg, aga kahjuks võib see nii olla … 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reti-Rea on valinud enda tervisliku eluviisi abikäeks Fitlapi ning soovitab seda ka sulle.


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasvaEi, aitäh. Ma ei soovi endale tasuta toitumiskava.