Toitumiskava 3 päevaks tasuta Liitu kohe!
Sulge

Tõmbaks juuli otsad kokku

Pole siin pikka pidu midagi, juuli otsad tuleb kokku tõmmata.

Eile jäi jutt pooleli salatite (8) juures. Et mitmed road on meloniga, otsustasin osta ja proovida. Jään aga oma arvamuse juurde, et minu jaoks on salat soolane toit ja puuvili magustoit ja ühte patta ma neid ei pane. Melon oli aga pirakas, kurinahk. Siis ostsin juurde arbuusi ja muidki vilju, mida ma tavaliselt ei osta ja tegin veel salateid. Lõpuks läks praktiliselt ilma mingi retseptita kõik jääk lihtsalt puuviljasalatisse, lisasin koduaia kirsse ja maitsestasin laimimahla, piparmündi, ingveri ja tilga meega. See oli küll maitsev. Ühe mõnusa salati leidsin siiski, puuviljadeta. Ahjupeedi-vutimunasalat. Mul oli keedupeet ja munadki need tavalised, kana omad, aga salat sai hea. Ainult et keefirit ma sinna juurde juua küll ei tahtnud. Sõin magustoiduks jogurtit rabarberi-suvikõrvitsa kastmega. Selle salati teen järgmine kord pigem retseptist kiired kikerherned munaga.

Ja viimaks kerged eined (6). Snäki all on vist retseptides, aga see on jälle üks sõna, mis mulle eriti ei meeldi. Siin on küll vist kõige rohkem kordusi. Näiteks puuvili (mari)+pähklid (seemned). Vähemalt 5-6 retsepti. Ma ei tea, milleks, ajab ainult segadusse. Aga ju on vaja, egas muidu 719 retsepti ei oleks! Mina valisin endale edaspidiseks kasutamiseks maasikad mandlitega. Ikka eile kirjeldatud võrdluse põhjal. Üks tore retsept on singirullid toorjuustu ja rukolaga. Tegin seda mitu korda. Muidugi jälle omamoodi. Et saada rohkem juustu, kasutasin hiljem retsepte 1/2 õun ja juust ja 1/2 sink ja melon. Salatilehed olid just parajalt pirakad, et keerata sinna sisse singiviil, juustukang ja värskelt marineeritud kurk. Ning vastavalt valmimisele kusagile keeramata hea ports maasikaid, mustikaid, kirsse või ka eelpool mainitud puuviljasalatit.

Tundub, et ma pean ka järgmisel aastal seda projekti jätkama. Retsepte tuleb viimasel ajal niikui Vändrast saelaudu. Ma küll ei luba, et ma Inga Kaljuse imeküpsetisi tegema hakkan, ei ole mul eriti seda küpsetamissoont kunagi olnud. Isegi pannkooke tegi lastele Härra. Niikaua, kuni tütar teatepulga üle võttis. Aga kergemaid kooke-pirukaid proovin ikka. Praegu tuleb kõik, mis vähegi võimalik õunakoogiks ümber teha. Kärutäite kaupa vean õunu metsa. Tänavu on jälle vägev õunasaak.

2. Kavaväliseid retsepte ei proovinud paraku ühtegi. Mis muidugi ei tähenda seda, et midagi sellist söönud ei oleks. Paraku sõin, ja liigagi palju. Kooke tegin ka tavaretseptidega, aga need ei lähe arvesse, sest need olid läbi aastate tehtud traditsioonilised koogid marjade valmimise ajal.

3. Raamatust kasutasin vaid ühte retsepti. Kevadised mündimuffinid. Seda olin mingi eelarvamuse pärast edasi lükanud. Kurgid taignasse?! Kuigi jumaldan kurke igas asendis, tundus see värk kahtane. Igaks juhuks panin kohupiima ka taignasse, mitte ei jätnud kaunistamiseks. Skeptiline olin ka siis, kui ma neid rohelisi pätsikesi muffinivormidest välja võtsin. Kui aga hambad sisse lõin, siis jäi pähe tiksuma vaid mõte, et miks neid ometi nii vähe saab.

4. Kokkuhoid. Sellel kuul on number küll iseenesest suur, aga võrreldes eelmise aastaga siiski 14€ väiksem. Loogiline, et sel kuul oli kulu suur. Maasikad, vaarikad, mustikad. Sai niisama söödud, aga ka sügavkülm täis topitud.

Ja ongi kõik. Augustis lisandus plaanidesse veel üks punkt. Aktiivne kaalulangetamine nimelt, aga sellest juba järgmine kord.

Täna on värske pilt, seekord mõistatus. Mis on pildil valesti?

Ilusat nädalavahetust!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod