Tasuta 3 päeva toitumiskava Proovi kohe
Sulge

Plaanidest ja plaanikestest. Toitumine.

Lõpuks jõuan siis ka niikaugele, et oma selle aasta plaanid kirja panen. Eks ma ole nendega ikka algust ka juba teinud. Olen selleks aastaks paika pannud mitu kaugemat ja pikemaajalist erinevat sihti, et mitte jälle maad jalge alt kaotada, kui see üks ja ainus hiigelprojekt valmis saab. Ei ole esialgu ka iga kuu jaoks uut esmärki seadnud. Jaanuaris sain sealt pimedama poole pealt välja ja veebruaris proovin taas värve näha. Kogu pantone värvikaarti ehk veel mitte, aga vähemalt on juba meelde tulnud, et musta ja halli kõrval on olemas ka valge ja vikerkaar.

                                                    

Ma ei ole originaalne ja aluastan toitumise teemal. Mulle hirmsasti meeldisid erinevate toitude tegemise projektid eelmisel aastal. Neid oli vist rohkem kui üks, aga pean tunnistama, et ma loomulikult ei osalenud ja isegi ei jälginud neid. FB ei ole minu teema, vaatan seda vaid vilksamisi, et äkki keegi on midagi põnavat välja võlunud. Toitude pildistajat ka minust eriti ei ole. Aga samas tundsin, et olen sattunud rutiini suletud ringi ja jäänud kasutama käputäit retsepte sellest tohutust kogusest, mis tegelikult olemas on. Eks mõne blogija postitustest sain ka häid ideid, aga tegelikult on ju mul endal kõik need retseptid täieõiguslikult käeulatuses!

Ja siis küpseski plaan. Kustutasin kõik "südamekesed" ja alustasin puhtalt lehelt. Plaan on teha sellel aastal vähemalt 365 erinevat toitu. Mitte uut, vaid just erinevat. Minu mängureeglid erinevad pisut teiste omadest. Näteks, kui ma teen võileiva retseptist suppi, putru ja võileiba, siis lähebki kirja kolm retsepti. Aga kui ma ainult kartulid makaroniks vahetan, siis ei lähe. Tegin omale eraldi excelid, kus eraldi supid, pudrud, magustoidud jne. Sinna saan ka märkida, mida asendasin, mida kasutasin, kuidas maitses ja soovitused järgmiseks korraks. Ja seda, et seda toitu ma enam teha ei taha. Toitumiskavasse saan panna siis uued punased südamekesed (musti ju ei ole!) ja mõne märkme märkmikusse. Miks nii keeruliseks asja ajada? See on see minu (endise) perfektsionisti kiiks, et kui midagi ette võtta, siis täie rauaga.

Kava ümbertegemise raames tehti küll hulk muudatusi, aga paraku mitte neid, mida mina oleksin oodanud. Mis teha, kui mind see äpp külmaks jätab. Ja see sööduks märkimine? Ja veel hinnang ka sinna juurde. Tore on, aga miks ma järgmine kord siis ei näe, et ma olen seda retsepti juba proovinud ja see mulle ei maitsenud? Või selles paljukiidetud äpis näeks? Oma retseptide tegemine. Mulle piisaks küll 20-st, aga paraku ei saa seal kahest retseptist ühte kokku keevitada või asendada ühte toiduainet mitmega. Ainus superhea muudatus on see, et näeb neli retsepti kõrvuti. Sest siis löön sisse näiteks tatar ja kana, otsin 4 retsepti ja uurin, kus midagi rohkem või vähem on. Näiteks tatar kanafileega annb mulle 60g kintsuliha, tatar kanakintsulihaga aga 90! g, kusjuures tatart saan ühepalju. Või maasikad mandlitega ja granaatõun mandlitega. Mandleid sama kogus, maasikate vahe aga 25 grammi. Ümardamine. Porgandil ja kaalikal ei mängi ju paar grammi siia-sinna mingit rolli, aga kaerahelvestel ja jahul?

Võib-olla tasuks FB-s kurta? Küll siis saaks tarka nõu lugeda! Mind vahel üllatab, kuidas ühte ja sama (minu meelest ääretut tobedat ja tähtsusetut) teemat saab taas ja taas leierdada. Aga üks teema pani mind kõvasti kukalt kratsima. See oli siis, kui arutati, kui palju kulub raha toidu peale. No 200 eurot kuus nelja peale tundub küll kaunikesti kahtlane, aga üleüldiselt panid need tillukesed summad mõtlema. Või minusugused õgardid lihtsalt ei julgenud kirja panna, kui palju kahe peale kulub? Ja siit siis teine toiduteemaline projekt. 

Vähendada kulusid toidu ostmisele. Kuigi minul on üks konks, mis asja pidurdab. Nimelt, laktoosivabad tooted on enamasti tunduvalt kallimad, kui tavalised ja imeharva müüakse neid soodukaga. Aga kui hakata ikka vaatlema, piirama ja kontrollima, siis on see täiesti võimalik. Jaanuaris kuluski toidule vähem, kui ükskõik millisel kuul eelmisel aastal. Ma küll kardan, et seda effekti kauaks ei jätku, sest kodused varud vajavad ikka täiendamist, aga ma teen proovi. Sihiks on saavutada vähemalt 30-40eurot kokkuhoidu võrreldes eelmise aasta sama kuuga. Jaanuari tulemus -47,14.

See ei ole veel kõik, aga nagu alati, olen liiga pikaks lobisema jäänud.

Täna hommikust ilu nägite? Ma isegi ei lugenud autos, vaid ainult ahhetasin. Telefon oli paraku tööle laadima jäänud. Aga ka eelmisel aastal oli ju ilus…

                                      

Kaunist talve jätku!

             Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod