Minu juuni. Lõppakord.

No nii, puhkuseni ongi jäänud veel vaid üks päev. Hirmul olid suured silmad, kartsin, et ei saa hakkama. Aga sain! Tänu täpsele planeerimisele ja distsipliinile. Sest sa võid ju planeerida, aga kui plaanitust jääb mõni asi homsesse, siis midagi ülehomsesse, siis on asi juba eos hukule määratud. Ma jõudsin isegi mõned plaanivälised tööd-toimetused ära teha, et rahuliku südamega puhkama minna. Seekord vaid kolmeks nädalaks, sest septembris tahan veel puhata. Tänu asendamistele jääb septembrisse veel üle kahe nädala puhkust.

Juunist olid mul veel mõned punktikesed võlgu.

Raamatu retseptidest kasutasin vaid ühte lubatud kahe asemel. Kui raamatu kätte võtsin, ikka oli mõni komponent puudu. Kreemjas mango-kohupiimajäätis oli küll hea, aga vähevõitu oli seda. Kui võtta kavast kasvõi kohupiimamaiuse, saab tunduvalt suurema portsu, vaid kookoshelbeid saab vähem.

Kavavälised kaks olid seekord väga lihtsad. Toorjuustukattega rabarberikook, sest rabarber ei mahu enam sügavkülma, aga teine saak on vaja ära kasutada ja vimkaga kapsasalat, kuhu sisse läks praetud muna. Kook oli muidugi patuselt hea, aga salat on teine asi, mis ma fitlapistada kavatsen. Esimene oli marineeritud kala.

Üks pilt ka toiduteema lõpetuseks.

Kui mul on lahti kikerherne, maisi, ubade vms. purk, siis kasutan seda nii. Kaalun ära, arvestan protsendi ja puuduva koguse asendan aedubadega, mida saab ikka vääääga palju. Kogus siis muidugi kartuli, makaronide, tatra jne. asendusest. Konkreetsel juhul olid mul looja karja minemas kikerherned ja mais. Juures on veel paprika ja tomat. See on 28 cm-ne pann ja siin on kaks minu kogust. Pool läks Härrale, tema sai veel kartulit lisaks.

Ja viimane punkt on KOKKUHOID. Taas kord pean ütlema, et ma olen väga tänulik sellele inimesele, kes selle rahateema FB-s algatas ja minul harja punaseks ajas jutuga, et 300 € kuus on kahele inimesele piisav. Sellisest utoopilisest numbrist ma isegi ei unista, aga juba kuues kuu järjest olen suutnud raisata vähem võrreldes eelmise aasta sama kuuga. Seekord on vahe 121€. Tundub uskumatu, aga on tõsi. Nippe küsisite. Minu suurim nipp on see, et ma käin väga harva poes, nii saab rahulikult ostud läbi mõelda, mitte peale tööd tühja kõhuga kõike head ja paremat korvi loopida. Enne ka tellisime, aga vaid korra nädalas, teine kord käisime poes. Nüüd tellin kaks korda ja poes käime tõesti vaid erandjuhtudel. Ja muidugi väike teooria lohutuseks nendele, kes kulutavad näiteks 350 ja tahavad piirata 300-ni. Sellega on täpselt sama lugu, kui kaalu kaotamisega. Kui sa oled omale 100 kilo turjale kogunud, siis 40 kilo kaotada on lihtsam, kui 68-lt 64-le punnitada. Ja minu kulutused olid just need “100 kilo” 😉 , kust annab üsna kergelt kokku hoida. Veel olen hakanud kasutama rasvasemat lihakraami, mida läheb kordades vähem. Ja viimase asjana tooksin välja selle, et olen päris palju proovinud laktoosi sisaldavaid tooteid. Kui mul lõpuks see talumatus välja selgitati, olin ma aastajagu kannatanud selliseid vaevusi ja valusid, et loobusin täielikult piimatoodetest, alles mõne kuu pärast hakkasin kasutama laktoosivabu tooteid. Kolm aastat hiljem avastasin enda jaoks laktaasi tabletid, mida erandkorras (puhkusel, reisil, külla minnes) kasutasin. Nüüd aga on ilmselt vaevused nii palju ununenud, et olen hakanud proovima. Isegi mitte sellepärast, et laktoosivabad tooted on palju kallimad, lihtsalt näiteks laktoosita kohupiima ja kreeka jogurtit lihtsalt pole. Tuleb välja, et mõne firma toodang on täiesti vastvõetav. Nii et siitki tuleb kokkuhoiupunkt kirja.

Korras, seegi võlg on kustutatud 😉 ! Kõik ausalt kirja pandud.  Ma ei luba, et ma puhkuse ajal midagi kirjutan, aga teie kirjutisi ootan küll. 

Selliseid potsakaid söön nüüd ise ja jagan teistelegi.

Ja täna ootab mind ees 18 kilo mustikaid. Ei, ise ei korjanud. Lasen igal aastal ühel toredal pensionäril pensionilisa teenida ja minu elu kergemaks muuta. Mul võtaks sellise koguse korjamine paar päeva aega ja kui selle aja peale sääsed ja põdrakärbsed mind nahka pistnud ei oleks, vihkaks ma mustikaid elu lõpuni.

Kaunist suve jätku!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod