Proovi üle 500 erineva retsepti täiesti tasuta
Close

Lauri Ööpik – Fitlapi abiga tippu!

Lauri Ööpik - Fitlapi abiga tippu!

Soovime Fitlapiga aidata lisaks tavainimestele ka neid, kes soovivad tippspordis läbi lüüa. On ju õige toitumine tänapäeva spordimaailma lahutamatu osa. Ilma korraliku toitumiseta enam tippu ei jõua. Mitte ühelgi alal. Isegi mitte malemängus.

Seekord panime õla alla Eesti lootustandva karateka Lauri Ööpiku püüdlustele ja jagame sinuga tema persoonilugu.

Siin on tema lugu, tema enda sulest.

Minust

Minu nimi on Lauri Ööpik ja olen 22 aastane Tartu poiss, treener ning tippsporti pürgiv sportlane. Minu erialaks on karate, millega ma olen kokku tegelenud 14 aastat. Lisaks olen tegelenud läbi elu ka muude spordialadega.

Olen asutanud võitluskunstiklubi ”Spordiklubi Team Lauri”, kus olen ühtlasi nii peatreener kui viin läbi ka enamiku oma trennidest. Lisaks töötan spordiklubis MyFitness treenerina – annan kontorivõimlemisi, treenin/juhendan koolilapsi ning annan seminare. Kõige sportliku kõrvalt olen lõpetanud ka toitlustusteeninduse eriala, mis teeb minust paberitega koka.

Täna olen leidnud endale sponsoriteks ja toetajateks Fitlap.ee ja Knockout.ee. Olen neile mõlemale südamest tänulik, et nad usuvad minusse ja minu tegemistesse!

Miks Fitlap?

Olen jõudnud aastatega järeldusele, et ilma korraliku toitumiseta ei ole tippsporti asja. Treeningutest taastumine ja valmisolek järgmisteks treeninguteks on täielikult kinni selles, mida sa endale suhu paned. Sama kehtib ka tavainimeste kohta. Sellest tõdemustest sündis ka minu otsus kirjutada Heikkile. Õnneks tunnen teada juba ammusest ajast ning tegelikult juba Fitlapi algusaegadest, siis ei olnud mul Fitlapi suhtes kõhklusi. Mulle meeldib süüa, sageli ka ehk liiga palju. Seepärast oli vaja kedagi, kes mind “joone” peal hoiaks.

Minu esimene tutvus Fitlapiga oli päris põnev. Tunnistan, see meeletu retseptivalik tõmbas esialgu silme eest kirjuks. Oleksin tahtnud kõike ja korraga.

Mida ma söön ja joon?

Minu hommik algab tavaliselt värske smuutiga. Üldiselt kasutan laktoosivaba piima ning lisan sinna vastavalt valitud retseptile kas banaani, kiivit, maasikaid, mustsõstraid, mustikaid, metsamarju, spinatit, avokaadot jms. Kuna olen hapu fänn, siis kiivi on peaaegu alati seal olemas.

Lõunasöögivalik sõltub päevaplaanist ja ka minu treeningkoormusest. Sõltuvalt sellest, kas on ühe või kahe trenni päev, reguleerin ka toitumist. Üldiselt olen enda jaoks leidnud mõnusa rutiini – kui on üks trenn päevas, söön suppi või salatit, kui on mitu trenni, söön kas wrappe, riisi kalaga, lavažirull jms. Kuigi mulle meeldib väga süüa teha, siis püüan alati oma toite teha nii, et neid jätkuks kauemaks kui üheks söögikorraks. Igapäevaselt 3-4 korda köögis toimetada on meeletu ajakulu ja selleks on mul olemas toidukarbid.

Õhtusöök sõltub jällegi väga palju minu möödunud päevast. Nagu mainisin, siis minu elu keerleb paljuski trennide ümber, seepärast sõltuvad sellest ka minu toidukogused ning söömise kellaajad. Kui olen tavapärasest rohkem väsinud, söön pigem midagi kerget. Näiteks lillkapsapõhjaga pitsat või midagi puuvilju sisaldavat. Palju valin ka selle järgi, mida värsket on meie poelettidel saadaval.

Jookidest on minu näpu vahel alati veepudel. Coca-cola, Fanta ja Sprite on minu jaoks välistatud. Ma ei ole neid joonud juba üle aasta. Lihtsalt puudub igasugune isu nende järele. Samuti olen jätnud kõrvale suhkru kui sellise.

Kui rääkida alkoholist, siis mõnikord harva klaasikese veini joon, ent üle ühe pokaali sisse ei lähegi. Suhtun oma kehasse kui templisse, mida ei tohi lõhkuda ja lammutada.

Enne võistlusi olen püüdnud lülitada toitumiskavasse sisse ka vegantoite. Mulle sobib, ent ei pruugi kõigile sobida.

Minu kaalu lugu

Olen alati olnud saleda kehaehitusega, samas ka trenninarkomaan. Ent nagu eespool mainisin, siis süüa mulle meeldib ning ilma korraliku toitumiskavata läheb asi sageli koguste mõttes käest ära.

Meenuvad eriti suved, mis koolipoisile talvehooajast palju vabamad. Vähem trenni, rohkem väljas söömist, vähem kvaliteetset toitu ja enne kui arugi sain, polnud eelnevast heast vormist suurt midagi järel.

Nüüd olen targem. Hoian ka suvel ennast “joonel”. Olen jõudnud seisu, kus olen ümbritsetud fantastilise meeskonna ja parimate eriala treeneritega ning kõik sujub. Vorm on parem kui kunagi varem, vaim terav ja tuju hea.

Tulevikuplaanid

Minu tulevikuplaanid on kristallselged nagu igal teisel tippsportlasel – tulla maailmameistriks. Annan endale aru, et tee selleni on pikk ja raske. Ent läbi korraliku toitumise hoian oma keha ja meele võimalikult tervetena ja annan endast igas trennis 200%.

Lugupidamisega,
Lauri Ööpik ja Heikki Mägi

Hekki MägiKui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.