Superdiil enne uut disaini! Osta kohe!
Sulge
Uue disaini tulekuni on jäänud:

19.10

Tänaseks olen kava jälginud 19 päeva ehk et 2 ja pool nädalat. Kokku olen selle ajaga kaotanud 2.2 kilogrammi. Täna nägin tööl ühte kolleegi, kes pole mind näinud päevast, mil alustasin fitlapi. Nii tore oli kuulda, kui ta ütles, et ma olen tema meelest juba näost kõhnemaks jäänud. See andis motivatsiooni ja hoogu juurde. Hetkel langeb kaal küll päris aeglaselt. Lootsin, et läheb ikka iga nädal 1,5 kg aga praeguseks läheb umbes 1 kg nädalas. Esimene nädal läks ainult nii kiiresti. Täna proovisin ka töökaaslase tehtud smuutit – banaan, maasikas, mustikas ja natukene mett. Päris hea oli. Ainus miinus oli see, et määris huuled natuke lillaks. 

 

Nüüd natuke motivatsiooni ühest artiklist:

Mõtle läbi, miks sa soovid oma elustiili muuta. Kas seetõttu, et mees või sõber soovitas? Sel juhul on ilmselt mõistlikum kaaslast vahetada. Või hoopis seetõttu, et praegune elustiil mõjub tervisele laastavalt? Soov muutuda peab olema sisemine, mitte välimine, sest nii on kindlam, et sa ei kaldu teelt kõrvale.

Mõtle läbi, mis sind praegu kõige rohkem häirib ja mida soovid täpsemalt muuta. Visualiseeri oma teekonda ning kujuta ette, milline näeb sinu elu välja, kui oled suutnud oma elustiili muuta.

Liigu muutuse suunas samm-sammult, ära hammusta korraga liiga suurt tükki. Näiteks püüa esmalt lisada nädalakavasse paar treeningut. Kui oled sellega harjunud, siis jälgi, et sööksid regulaarselt kolm kuni viis korda päevas. Kui seegi on saanud harjumuseks, vaata hoolega üle oma toiduvalik. Need väikesed muudatused teevad lõpuks kokku ühe suure.

Poodi mine alati täis kõhuga ja ostukorvi pista vaid neid tooteid, mis sinu eesmärki toetavad. Mine suure ringiga mööda töödeldud toidust ja maiustustest ning ära haara kassajärjekorras šokolaadi järele.

Kui oled sünnipäeval või Rootsi lauas, siis esmalt täida taldrik värske kraami, näiteks salati või köögiviljadega. Alles seejärel tõsta sinna teisi asju. Kui laod kohe taldriku suupisteid täis, on ebatõenäoline, et sinna hiljem värsket kraami satub.

Hotellis on kaval nipp esmalt hommikusöögilauda istuda, juua ära kohv või mahl, süüa näiteks paar puuvilja ning alles siis mõelda, mille järele veel isu on. Nii pole ka soovi taldrikut pirukaid ja kooke täis kühvelda.

Hoia maiustused ja suupisted peidus või mis veel parem – ära osta neid üldse koju.

Võta söömise jaoks piisavalt aega ja joo vett. Kiiruga söömine tõstab rasvumisohtu, sest täiskõhutunne tekib väikese viivitusega ja kugistades on suurem oht üle süüa.

Rõhu kvaliteedile. Selle asemel, et supermarketist säilitusaineid täis karbikook või kotitäis rasvast nõretavaid pirukaid kaasa haarata, mine parem kvaliteetsesse kohvikusse ja võta tükike oma lemmikut. Nii ei söö sa liiga palju.

Mõtle alati, kui palju sa peaksid energiat kulutama, et söödud kalorid nullida. Tihti mõjub kainestavalt teadmine, et ühest väikesest šokolaadimuffinist saadud energia kulutamiseks peaksid treenima tervelt tund aega.

Üks tegevus korraga: süües keskendu vaid söömisele. Ära kirjuta samal ajal e-kirja või loe uudiseid. Veelgi enam – ära söö autoroolis. Vaid söömisele keskendumine aitab toidu kogust paremini kontrollida.

Liigu kasvõi tibusammudega edasi, kuid ära mine tagasi. Ütle oma kehale ja vaimule aitäh, et nad on sellel teekonnal koostööd teinud.

Tekst: Piret Lauk, vormiloojad.ee

 

Allikas : http://ajakirisport.ee/2018/08/31/kuidas-teha-tervislik-toitumine-elustiili-osaks/



Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod