Alustasin toitumiskava kasutamist 2019. aasta maikuus, kaalusin siis 72 kg. Mu kehakaal hakkas juba vaikselt häirivaks muutuma ja sportimine soovitud mõju ei avaldanud. 3 kuuga saavutasin enda eesmärk kaalu 62 kg, seda kaalu olen ka nüüd hoidnud +- 1 kg kõikumisega. Mainimist vajab ka kehamassiindeks, mis iseloomustab kaalu olemust paremini. Algselt oli KMI 25,1, mis ongi täpselt üle normaalkaalu. Ja eesmärgiks oli saada normaalkaalu keskele ja hetkel on KMI siis kuskil 21,7 kandis.

Fitlap.ee toitumiskava juures meeldib kõige rohkem puhas fakt, et selle abil kaal väheneb. Ainult trenniga on seda väga raske saavutada. Kunagi 5-6 aastat tagasi tegin umbes samasuguse tee läbi ja siis sain ainult trenni tehes umbes 1,5 aastaga sama tulemuse. Samas kaalust alla võtmine ei pea olema üldse nii raske ja Fitlap just seda võimaldab.

Tänu kaalukaotusele on toitumine märksa lihtsamaks muutunud, kuna vanasti oli puudus just ideedest, et mida söögiks teha. Fitlapis saad valida sadade retseptide hulgast endale sel hetkel meelepärase ja saadki tasakaalustatult toidukorra. Seda on praegu kaalu säilitajana ka hea kasutada.

Just napilt enne alustamist ostsin endale number suuremad püksid. Praeguseks on nii, et pidin algsest hoopis number väiksema ostma. Seega riiete suurus on vähenenud kahe numbri võrra. Las need suuremad püksid siis ootavad halbu aegu, mida ma arvan, et enam ei tule. Nüüd proovin oma soovkaalu hoida elustiili muutusena.

Kuid ka mina olen pidanud motivatsiooni otsima. Minu kaalugraafik läks päris ilusasti allamäge, samas leidus ka momente, kus viimase 7 päeva tagusega võrreldes polnud nagu miskit paremaks läinud, pigem isegi juurde tulnud. Aga eks see motiveeris veel karmimalt kavas püsima. Alla andmise tunnet ei tulnud hetkekski. Võibolla pisut võis ju tuju langeda, aga ma mõtlesin ka põhjused välja, et miks ühel ja teisel hetkel kaal ei liikunud soovitud suunas. Kannatlikkust on siin vaja kindlasti. Minul seda jagus.

Minu 5 nippi teistele: 

  • Esimene nipp oli see, et tuleb endale tunnistada, et mul on kaaluga probleem ja ma tahan kilosid kaotada.
  • Teiseks tuleks trenni minna (see reeglina üksi ei aita). Minul kaasnes trenni minemisega ka kehaanalüüs, mis andis minusugusele mitte väga ülekaalulisele inimesele koondhinnangu pre-obesity, mis kõlas päris pahasti. Samuti andis kehaanalüüs soovituse 6-7 kilo pekki hävitada. Sellest siis tulenes ka minu eesmärk, et kui pekki on vaja 6-7 kilo vähendada, siis üldist kehakaalu tasub pisut rohkem alla saada
  • Ja siis kolmas trikk on Fitlap.ee'ga liituda ja selle alusel toituma hakata. Ma pole elu sees nii palju kokanud kui pärast fitlapiga liitumist. Võtsin suvalise retsepti ette ja hakkasin selle järgi toimetama ja eks peenhäälestust tuli siis aja jooksul juurde, et oskad vabavara sõnavara ja asendusi retseptides ja lemmikretsepte märkida ja nii edasi.
  • Neljas nipp on kappidesse kogunenud toidukraami kalgilt suhtuda. Kui sinna eelmisest elust jäänud kommid ja šokolaadid jätta puutumata, siis on märksa lihtsam reel püsida.
  • Viies nipp on liituda fitlapi FB grupiga, kus saab oma muresid ja rõõme jagada teistega ja veenduda, et on veel samasuguseid inimesi sarnaste mõtetega ja saada abi oma ebaõnnestumiste korral.

Kokkuvõtteks minu rada pole sugugi veel lõpuni jalutatud. Järgmine eesmärk on kaalus püsida ja seda siis kuni silmapiiri lõpuni. Kui mõned nädalad enne Fitlapiga alustamist tehtud kehaanalüüs andis soovituse ainult rasva eemaldada, siis mõned nädalad peale eesmärgi saavutamist on soovitus veel paarsada grammi rasva vähemaks saada, aga sellest olulisem osa on lihaste kasvatamisel. Ehk siis järgmistel kuudel saab jõusaal olema minu parim sõber. Järgmisel aastal saab siis uuesti vaadata oma tulemustele otsa ja vastavalt siis jälle korrektuure teha, et jõuda parema minani.

Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Rauno Mägi
Fitlap.ee toitumiskava tagasiside Rauno Mägi