Sa oled ainult ühe trenni kaugusel suurepärasest tujust

Tulemas järjekordne postitus trennist :)

Aga jah, olen veendunud trenniaustaja. Õige trenn annab energiat ja parandab tuju, selle ajal paned muu oma elus pausile ja isegi su vaim saab puhata, samas kui keha rabeleb tööd teha.

Tahtsin veidi selgitustööd teha, kuidas mu silmaga nähtavad tulemused nii head on, sest kaalulangus on olnud vaid 4,2 kg.

Olen tegelenud spordiga suurema osa oma elust, küll on olnud perioode, kus olen teinud 2-3 x päeva trenni, samuti ka perioode, kus vaid 2x nädalas trennisaali olen sattunud. Minu lemmikalad on  enamikust ajast olnud aeroobsed rühmatreeningud, aga olen sundinud end ka jõusaalis käima ja isegi jooksma (väga raske mu jaoks). Jalutan ma väga palju, enamikust ajast liigungi kondimootoriga. Viimased 6 aastat avastan joogamaailma ja erilise lemmiku - aerojoogani jõudsin ma alles eelmise aasta lõpus.

Nii et trenn on minu jaoks oluline ja nautitav, ma ei pea end selleks eriliselt sundima (enamikust ajast on nii, vaid mõnikord on laiskusekurat õla peal ja soovitab lamada diivanil ning filmi vaadata ? ).

Ka loodus on mulle kinkinud kehaehituse, mis on pigem atleetlik ja lihaseline (mesomorf kui peeneid sõnu kasutada), mille peale siis titeootustega rasvakihid kasvatasingi.

Seega, hetkel trennides ma ei tegele mitte lihaste ehitamisega, vaid pekikihi vähendamisega ja vana tõde on et lihased aitavad rasvapõletusele kaasa. Ja nii siis see ammustest aegadest saati ehitatud lihaskond on aidanud need viimased paar nädalat sellistele kiirele muutusele kaasa.

Muidugi on paratamatus see, et ainult trenniga ei saa peale teatud vanust enam soovitud vormi, ikka see toitumine muutub järjest olulisemaks, alles 34 aastasena võisin ükskõik mida süüa-juua, ilma mingit kaalutõusu kartmata, siis nüüd paar-kolm aastat hiljem ainult trenniga enam vormi ei taastanud.

Täpsustan ka oma tavapärast füüsilise aktiivsuse nädalaplaani:

a)jala kõndimine - iga päev, enamikust ajast rahulik jalutustempo, kiirustan vaid siis, kui on kokkusaamised;

b)aerojooga - 2x  75 minutut nädalas - see on ainuke treening, mis on suunatud konkreetselt mu enda kehale ja vaimule ning kui aega oleks, siis teeks seda iga päev;

c)beebiootajate vesiaeroobika juhendamine - 2x nädalas 50 minutit, seal on palju istumist ja rääkimist ning kuna ruumis on 32 kraadi, siis väga kaasa ise ei rabele, põhikoormuse saavad häälepaelad;

D)energilise emme trenni juhendamine - 2x 55 minutit, seal teen ise ka kaasa, aga kui on võimalus pisikesi titasid hoida, et emmed saaksid rohkem pingutada, siis ikka häälega saab töö ära teha;

e)trallitajate tantsutrennid - 3x 30 minutit, põngerjate loovtantsutund on pigem mürgeldamine;

f)väikesed joogaharjutused kodus - mul on mõned vanad vigastused ja jooga (venitused) aitab mul keha toimimas hoida, neid teen siis kui kehal valus on, umbes 5-6 korda nädalas;

+ elan neljandal korrusel, iga hommikul juba tuiskan beebi ja 3 aastasega lasteaeda, muidugi koristamine, toidukottide tassimine, kangakottide vedamine jne nagu ikka naise elu. 

Ja neid enamikke asju olen teinud juva kuid enne #tervisestaari projekti, aga vot keha mõõtmed kahanesid väga aeglaselt.

See eest viimased paar nädalat korraliku fitlappamist ( enne tegin küll fitlapi toite, aga ei jälginud gramme ning koogid olid mu menüüs olulisel kohal)  ja 5 emstrenni ja siin ma siis olen,mitte veel päris rahul, aga igatahes veerand teekonnast on läbitud.

Igatahes järgmine nädal ootab ees veel viimane ems ( koos kavitatsiooniga) ja peale seda saame katsetada, kuidas lpg minu rasvakihi kaotusesse panustab. 

Saadan kõigile rõõmsat tuju

Ja mine vaata instagrammis, kuidas tantsin ( üle väga pika aja)  ja näed, milline ma täna hommikul välja nägin

Siiralt teie

#tervisestaarihakatis    

Kommentaarid

Uuemad enne

Kommentaarid puuduvad.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store