Kõigest 45 päeva jõuludeni 🎅🎄🎃 ehk kuidas ma riivitud kõrvitsa ja piparkoogimaitseainega jõulutunnet tekitasin...

... ja kokkuvõttes siis ka kolm erinevat retseptikatsetust ära tegin ja kõigile lisasin kõrvitsat ja piparkoogimaitseainet. 

See kõik sai alguse eelmisest nädalast, mil eCoopi kaudu sain ühe suure kõrvitsa. Eelmisel nädalal tegin kahekordse koguse kõrvitsapüreesuppi, aga siis jäi see kõrvits peaaegu nädalaks ajaks kappi seisma ja ootas oma aega, sest esiteks oli mul teisi asju vaja süüa ning mõtlesin, et uuesti suppi teha oleks liiga igav. Mul seda kõrvitsat veel üks veerand on järel, nii et paari päeva jooksul tuleb ka see supitegu uuesti ette võtta! 

Eile sain aga tehtud kolm erinevat rooga: 

1. kõrvitsa-pannkoogid (retseptist banaanipannkoogid riisijahust)
2. kõrvitsa-banaani muffinid (sama retsept, ainult küpsetasin muffinivormides)
3. kõrvitsa-banaanileib (gluteenivaba banaanileib retseptist) 

Kõikidele lisasin ka ohtralt piparkoogimaitseainet, sest mul oli kaneel otsa saanud ja selline pumpkin-spice kombinatsioon on viimasel ajal väga popp ja vürtsikas (sest seal ka kaneeli). See sobis väga hästi sinna, aga kui ma hommikul oma koguse kõrvitsaleiba ära sõin, siis viimane viil tundus veidi liiga vürtsikas, nii et sellega selle puhul ilmselt panin veidi liiga palju. (täiesti tunde järgi lisasin, aga suht palju, mingi 2 tl ehk) 

Korter oli igatahes mul jõululõhna täis ja kõik road on ka söödavad - kõrvits on vabavara ja seda võib igale poole juurde panna, aga mõned tähelepanekud siiski on, õigemini üks ainus. 

Kui kõrvitsat lisada, siis selleks, et ta ei tunduks liiga tainane, siis peab veidi madalamal temperatuuril seda küpsetama ning siis kindlasti ka lasta maha jahtuda, sest see kõrvitsa pehmus-mahlasus muidu jätab selle soojana liiga taignaseks. Kuna ma eile olin neid tehes väga näljane, siis päris mitmed muffinid läksid täitsa ahjusoojana kõhtu. 🤣 Käis ka see! 

Mulle meeldib väga erinevate maitse, kombinatsioonidega leiutada ja fitlapi retseptid võimaldavad seda väga hästi teha. Ideaalis ma oleksin ilmselt päris pumpkin-pie retsepti ka välja leiutanud, aga ma seda ei viitsinud ja see kõrvitsa-banaanileib tuli minu arvates kõige parem, mida ma välja leiutasin. Originaalretseptis kasutasin väga palju kookoshelbeid, veidi ka maapähkleid ja siis kõigile muule ka veel kõrvitsapüreed. Ilmselt oleksin saanud ka riivida ja see oleks vist isegi parem jäänud (oleneb, mida ka retseptis kasutada ning kas on asendusi tehtud. 

Allpool siis minu jõulutunde tekitajad. 🎅🎄🎃

Aitäh lugemast!

🧡🧡🧡

Tervisestaari instagrami panen veel muljeid ja pilte ka lahtilõigatud kõrvitsa-banaanileivast. 

Kommentaarid

Uuemad enne

Kommentaarid puuduvad.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store