Kas sinu mõistus teeb sind ka suuremaks?

Mäletate kunagi oli mingi Briti TV saade, et "Kuidas alasti hea välja näha?" ("How to look good naked?" vms) kus siis iga episood oli üks naine, kelle enesehinnagut üritati kõrgemale saada, teda poputati, pandi mõtlema enda keha üle ja ka tehti selline make-over, alasti fotosessioon ja siis riputati need alasti pildid (kõik olulised kohad ikka varjatud) tänavale, et siis küsiti, et kas naine on ilus ja siis enamik vastasid, et muidugi on (ja seda ka naised olid, sest kõik naised on ilusad ja enesekindlad naised eriti!). 

Just see tüüp oli saatejuhiks ja see saade. 

Igatahes.... Ma mäletan väga hästi, et seal siis üheks "harjutuseks" oli see, et see naine pidi end panema umbes 6-7 naise vahele ja siis arvestada seda, et "kui suur ta võrreldes teistega on" ja siis peaaegu alati tegid seal saates olevad naised end mingi 2-3 numbrit suuremaks kui nad tegelikult on. See pani ka ennast mõtlema ja teises valguses vaatama ning tegelikult näitas väga hästi, et kui palju on ka meie endi peas mured, ülemõtlemised ja probleemid kinni. 

Muidugi, kui inimesel on reaalne ülekaal (isegi kui oleks hea mõni kilo alla võtta), siis on väga okei eesmärgiks alla võtta, aga ei pea enda vastu nii karm olema ja üsna kindel, et tegelikult oleme ise enda kõige suuremad kriitikud ja teeme endale ise tihti palju rohkem halba kui peaks. 

Juhtusin spontaanselt täna minemas mööda ühest poest, kus olid allahindlused ja kuna olen otsimas pidupäevaks kleiti ning ka jõulupeod tulemas, siis mõtlesin, et vaatan sisse mida pakutakse. Leidsin paar kleiti, mida hakkasin vaatama, mis tundusid sobivat ja kuna veidi oli enne trenni aega, siis otsustasin sammu riieteruumi poole võtta. 

Seal on UK suurused, st et siis 10-12-14-16 ...
Ma ideaalis oleks praegu suurus 12 (Euroopa 40), st et kui olen normaalkaalus, siis olen enamvähem 40 suuruses (mis UK suurust arvestades siis 12-14 tavaliselt) ja siis mõnedel juhtudel kannan endal endiselt 42 suuruses vanu riideid, mis istuvad normaalselt ja  no mõnel juhul ka 38 laadne suurus selga läinud, aga no ikka pigem soliidne 40 suurus seljas. Mul on puusad ja reied suhteliselt laiad, nii et juba seepärast tavaliselt see 38 jalga ei lähe (püksid eriti). 😀

Ühel kleidil oil nr 12 suurus täitsa olemas ja teisel siis vaid suurus 10 ja 14 - võtsin siis ühe 12 ja teise selle 14 suuruse. Riietusruumis proovin esimesena seda 12 suurust kleiti ja mis ma näen?? Mulle on see suurus 12 kleitki isegi veidi kottis ja mõtlen endamisi, et see 14 suurus küll suur mulle ning oleks pidanud 14 asemel 10 proovima. Nagu whaat?? Tegelikult mul mingil paaril perioodil kui kaalu langetsin,  on ka 38 kleit selga täitsa läinud, aga need on olnud nagu pigem kampaaniad  "pean selle kleidi sünnipäevaks selga saama"- laadi, mitte et ma täitsa lambist vaatan, et "oih, mulle vaja teises suuruses riideid". 😆😆 

Ma jälgin väga oma kaalu ja olen sellest motiveeritud, aga samas ma ka mõõdan end, analüüsin enda käitumist, harjumisi ja samas ka ikka üritan kõike võtta pikaajaliselt. Nagu olen ka korduvalt nii Instagramis kui ka siin kirjutanud, et mul on selle 2,5 kuu jooksul olnud korduvalt sünnipäevi, tähtpäevi, tööl koogi söömist jms aga ikka enamiku aja olen järginud fitlapi kava ja siis ka koguseid kõike mõistlikult söönud, kõike mõistlikult! Lisaks muidugi iga nädal kaks korda regulaarselt ka trennis  käinud (panete tähele ka, et pole hullu pannud, et 3-4 korda, vaid 2 korrast HAF treeningstuudios täiesti piisab - mina siis käin üks kord jumpingus ja üks kord 20 minutit EMS-is ). 💛

Mulle eelmine trenn juba Enely ütles, et olen nii pisikeseks jäänud, et miks ma ise rõõmsam ei ole? Eks ma tegelikult ikka olen väga rõõmus, aga kuna emotsionaalne söömine on väga suuresti ikka peas kinni, suhe toiduga samuti mentaalne probleem pigem, siis ma üritan kõike väga ratsionaalselt võtta, et see kõik oleks jätkusuutlik, sest mul kord aastas pikema perioodi vältel on alati ikka tulnud mingid "tumedamad perioodid", kus kõigest suht suva ja läheb ikka väga lappama ning ka trenni stressirohkem perioodil ei jõua. 
Siinkohal on Tervisestaari kampaania olnud viimase 2,5 kuu jooksul ikka väga tervendav ja mind aidanud nii paljudes stressisituatsioonides, et ma ikka läheks edasi ning kõike võtaks normaalselt ja seaksin enda heaolu esikohale. Samuti on mulle alati meeldinud teiste inimeste aitamine, söögi tegemine ja mul on tohutult hea meel, et saan enda teekonda ja kogemust ka teistega jagada. 

Igal juhul tahtsin seda täna teiega jagada, sest selline kogemus oli täna. 

Aitäh lugemast! 
Tervisestaar Mari 
❤️❤️❤️

Minu tegemistega saab endiselt kursis olla Instagramis @tervisestaar 

https://www.instagram.com/tervisestaar/

Kommentaarid

Uuemad enne

Kommentaarid puuduvad.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store