III aasta 28. veebruar

Nädal möödas. Olen olnud tubli alates 24. veebruarist, kuigi on kohutav šokolaadiisu. Piisab lõhnast, et kinnismõte jääks kummitama- seal sahtlis ju on veel üks komm? Aga äkki kööginurgas? jne.

Võrreldes eelmise nädalaga lahkunud -0,6 kilo, rinnalt -1 cm, õlavarrelt -1 cm, reielt -1cm, aga puusale juurde tulnud +2 cm.

Tulemusega olen rahul, sest reede õhtust- pühapäeva õhtuni lappas ikka usinalt. Oli meie igaaastase Rootsi kruiisi nädalavahetus. Ilm pidi tulema tormine. Raadiod- telerid kraaksusid hukku ja kadu ja laevaliikluse häireid. Meist läks see sujuvalt mööda. Mitte sugugi ei saanud aru, et laev oleks rohkem, kui tavaliselt, kõikunud. 

Iga kord Rootsi kruiisil olles imestan- kas tõesti saab igavamaks minna? Jah tõesti- saab! Miks neile õhtujuhtidele üldse makstakse, kui nende tegevus on viidud minimaalseks? Kunagi algusaegadel oli neil igal täistunnil mängud ja tegevused, nüüd viivad läbi bingo ja tutvustavad esinejaid ja teevad õnnesoovid niing ongi kõik- heal juhul tunnike kogu õhtust. Rahval polegi miskit muud teha, kui haarata laevapoest õllekohver ja juua see kajutis ära. 

Sel korral oli isegi šõutrupi esinemine lühendatud ühele korrale! Olgu- ühe korra ajal esinesid ratturid oma trikkidega, aga aega oleks olnud küll ja veel. Tantsuansambel mängib samuti põhimõtteliselt vaid noortele kargamise lugusid. Esimesel õhtul polnud tantsupõrandal vähemalt lapsi. Tagasi- koju- õhtul oli põrand laste poolt hõivatud. 

Stockholmi ilm suutis meid halvaga üllatada- peaaegu alati on neil soojem ja ilusam, kui meil. Nüüd polnud neil sugugi parem. Tagasi olles kuulsime, et tegelikult oli ikka parem, kui kodune ilm. Eestis oli sadanud igasugu asju (vihm, rahe, lobjakas). Rootsis oli vaid rõske ja külm tuul ning puhanguti vihm. 

Aga reisist pikemalt saab vaadata siit.

Juba nädala sees oli selgunud, et meie küla kaevu pump taas katki. Helistasin valla veevärki, seal lausa luksuti naerust- kas ma üldse tean, kuhu helistan? Ikka tean, nad on juba aastaid meid kaevu murede puhul aidanud. See ei olla võimalik- neil pole aega ja neid olevat ka keelatud teenust osutada. No mida asja- kellelt siis veel peab üks väike küla abi paluma, kui oma valla ettevõttelt? Nii istusidki meie küla kaks viimast inimest veeta kolmapäevast pühapäevani, kui koju jõudsime ja linnast uue pumba tõime. Hea, et omad mehed suudavad pumpa vahetada.

PS: Kassidele meeldib ikka telekat vaadata- kes vaatab jalgpalli, kes kassipoegi. Donnyle hakkas ka krimka huvi pakkuma.

Nüüd kui tütart kodus pole, võtan meie noore kassi õhtul süles voodisse kaasa. Alguses jookseb ära, aga öö peale ikka lepib ja magab- nurrub- lutsutab tekki meie voodi jalgeotsis. Öösel toimub aga asju- teisipäeva hommikul leidsin voodi eest ära lätsutatud sakris hiire pea.

 

 

Kommentaarid

Uuemad enne

Kommentaarid puuduvad.

Lae alla Fitlap toitumiskava äpp IOS või Android telefoni jaoks

Google play
App store