Kuidas hoida kaalu langetamisel raha kokku?
Kuidas hoida kaalu langetamisel raha kokku?

Ilmselt pole ma ainus, keda šokeerib, kui palju raha kulub toidule. Pärast euro käibeletulekut arvutasin veel mitu aastat mõttes enne ostmist hinnad kroonidesse ümber. Enam mitte, nii on lihtsalt hingel kergem. Kõik on lihtsalt niivõrd kulukas.

Kui ka sina tunned sama, siis tänane artikkel on just sulle. Annan sulle konkreetsed nipid, kuidas langetada kehakaalu ning samal ajal hoida raha kokku.

Üks suurimaid müüte on, et kaalu langetamise ajal kulub toidu peale palju raha. Võib kuluda, aga ei pea.

1. Vali toiduaineid targalt

Toiduvalik on toidukorvi hinna suhtes määrava tähtsusega. Ilmselgelt on siinkohal võimalik süüa äärmiselt kulukalt, aga ka enneolematult soodsalt.

Toidukorvi hinda paisutavad eelkõige viimase aja “moetoiduained”. Ärge saage valesti aru, toiduained nagu kinoa, avokaado, kookosrasv jne on küll väga kasulikud, ent ka väga kallid.

Kehakaalu saab edukalt langetada ka meil aastakümneid laual olnud toiduainetega. Tahad hoida kokku, eelista “vanu klassikuid”.

Loetlen sulle mõned toiduained, mis on üheaegselt nii soodsad kui ka kaalu langetajale kasulikud:

  • Munad, kodujuust ja kana poolkoivad on väga head valgu- ja rasvaallikad ning heaks alternatiiviks natuke kallimatele kana-, sea- või veiselihale;
  • kinoa võid edukalt vahetada tarta, riisi või kartulite vastu;
  • köögiviljadest on ühed soodsamad porgandid ja peedid;
  • kallite mandlite või sarapuupähklite asemel võid vabalt süüa päevalille- või kõrvitsaseemneid;
  • avokaado asemel saad rasvu kõige tavalisemast hapukoorest;
  • puuviljadest on üldjuhul kõige soodsam valik õunad;
  • mandlipiima joojad võiksid raha kokkuhoidmiseks sirutada käe keefiri või piima poole.

Selliseid vahetusi tehes võib kuu eelarve toidule piirduda isegi 100 euroga kuus*.

2. Kasuta kindlat toitumiskava

Nii huvitav kui see ka pole, siis mõne toitumiskava jälgimine või siis plaani järgi söömine hoiab märgatavalt sinu raha kokku.

On ju toidu kogused paigas ja juhuslikkuseks ruumi ei ole. Liida oma plaani ka enda perekond. Pere igakuine kokkuhoid ulatub kindlasti sadadesse eurodesse.

3. Koosta poe ostunimekiri 

Poe ostunimekiri on üks äärmiselt tänuväärne abimees. Kindla nimekirja järgi sisseoste tehes hoiad sa kokku märkimisväärse summa.

Ära jäävad ju kõik emotsiooniostud. Miski ei täida poekorvi ning ei tühjenda sinu taskuid rohkem, kui emotsiooni pealt ostlemine. Ka meie toitumiskavas on võimalik koostada poe ostunimekiri - soovi korral saad isegi otse Selverist toidu koju tellida.

Ja veel, käi poes maksimaalselt korra-kaks nädalas.

3. Ära mine kunagi poodi tühja kõhuga

Alati mine toidupoodi täis kõhuga. Kui sinu kõht on tühjavõitu, siis satub korvi kordades rohkem toitu, kui esialgselt plaanisid. Silmad kipuvad pidama jääma ka eelkõige ebatervislikul.

4. Kasuta ära poe “parim enne” allahindlusi

Kas oled tähele pannud, et poodides on aegajalt mõned tooted 25% kuni isegi 50% soodsamad?

Tegemist on toodetega, mis kõlbavad ideaalselt süüa, ent mille aegumiskuupäev on õige pea saabumas. Üldiselt on tegemist siis lihatoodetega ja sarnaselt hindavad toite alla enamus toidupoode. Võib juhtuda, et saad kvaliteetse lihakraami poolmuidu kätte. Miks mitte seda võimalust kasutada?

5. Tee mitu portsjonit korraga

Kehakaalu langetamiseks võid ühte ja sama toitu süüa mitu korda päevas. Miks mitte ka mitu päeva järjest.

Milline aja ja raha kokkuhoid. Mitte mingit vajadust ei ole igaks toidukorraks süüa erinevat toitu. Läbi selle hoiad kokku nii elektrit kui ka väärtuslikku inimressurssi. Enamikul meist on meeletud päevagraafikud ja oht haarata õige toidu puudumisel ebatervisliku järele suur.

Kusjuures enamus toite saad kenasti ka sügavkülmutada ja igal ajahetkel ülesse sulatada ja värskelt süüa.

*Kehtib keskmise kaaluga naisterahva puhul