Raske algus

Alustan ka mina blogimisega. et omada ülevaadet oma raskest teekonnast saleda keha poole. Ma pole iialgi olnud nii suur nagu praegu. Oma vaimuilmas näen ennast ikka sellisena nagu olin aastaid tagasi, mitte küll enam 50kg, kuid kindlasti mitte suuremana kui L-suuruses. Tegelik olukord on aga nutune. Üleval kannan XL suurust ja all on juba XXL ja XXXL vahepeal. Ei teagi, kas rõõmustada selle üle, et kaalust võtan juurde ühtlaselt, või kurvastada. Kehal on olemas nähtav vöökoht, laiad puusad ja ka rind, mis varem oli minu meelest väikese võitu, on nüüd mõnusas C-suuruses. Kuid ma pole rahul käsivarte ja jalgadega, mis on läinud jämedaks. Mulle ei meeldi enam mu peegelpilt ja see, et kõrvalseisjad nimetavad mind täidlaseks. Ühed ütlevad, et olen suur, teised, et täiesti ok ja tuleb end võtta sellisena nagu ma olen. No pagan…ma tean ju milline püss on selle rasvakihi all. Miks ma peaksin tahtma võtta end sellisena nagu olen? Viimase paari aastaga olen juurde võtnud 10kg. Vaadates tagasi, kilod on mulle juurde tulnud siis, kui loon tõsisema suhte ja kolin kellegagi kokku. Peale esimest lahkuminekut võtsin meeletult alla. Iseenesest. Teisel korral oli sama lugu, kooselu ajal võtsin juurde ja peale lahkuminekut võtsin alla. Nüüd taas sama jama, kuid juurde olen võtnud rohkem kui kunagi eal. 

Olen proovinud mitmeid dieete, proovinud vähendada söödava kogust, käia trennis jne. Kahjuks pole ükski seniproovitud asi andnud mulle püsivat tulemust. Mida vanemaks saan, seda raskemalt läheb kaalualandamine. Fitlapiga otsustasin liituda peale seda, kui üks mu töökaaslane (üle 50a!) tegi läbi kolmekuulise "kuuri" ja võttis alla üle 10 kilo.

Nüüdseks olen juba nädal olnud tervislikul toitumisel ja otsin erinevaid kombinatsioone, et ei peaks seisma koguaeg pliidi ääres kaal näpuvahel. Mõni retsept on väga maitsev, mõni jällegi mitte. Äärmiselt hea on see, et saan ise toiduaineid vahetada, kui mulle miski ei meeldi. Olen ka juba rohkem aru saanud retseptide ülesehitusest ja täna on esimene magustoit ahjus 🙂 Kahju on sellest, et paljud toiduainete kombinatsioonid mida enne tarbisin, pole siin saadaval, vähemalt mina pole kohanud. Aga on ka palju uusi ja huvitavaid, näiteks omlett veega. Siiani olen teinud seda ainult piimaga. Lisan siia ka pildi oma tänahommikusest avastusest "omlett singi ja tomatitega".

Aitab ka tänaseks. Varsti jälle 😉Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod