Natuke parem päev, kui eile

Üllatav oli hommikul ärgata ja näha, et lumi on tõesti maha sadanud. Meil sadas juba õhtul pisut, kui tantsutrennist tulin, aga temperatuur oli plussis ja ilm ikka väga leebe veel. Hommikuks kõik muutus – saabusid miinused. Ühtlasi muutus ka tee libedaks. Küll on hea, et täna ise ei pidanud roolis olema. Hommikustes uudistes 6.50 oli nii huvitav kuulata saatejuhti, kes rääkis, kuidas üsna mitu autot sõitsid üksteisele tagant otsa ja roolis olid kõik naised… Küll võis seal avariikohal olla alles pisaraid ja kisa. Emotsioonid. Praegu ka vaatan aknast ja ikka lumi sajab ja sajab. Majahoidja käib mööda õue, pisikeste kivikestega ämber näpu otsas ja külvab kive.

Mul küll õnneks on ikka normaalse kõrgusega kontsadega saapad, kuid aknast on näha mitmesuguseid naiskodanikke tegemas graatsilisi liigutusi, et mitte libastuda. Milleks siis see kivikülv, kui ikka on libe? Ei saa aru.

Söömisest ka ikka, natuke. Mul on tõesti olnud viimased päevad, isegi rohkem kui üks nädal suuri raskusi oma plaanist kinnipidamisega. Kas ma olen tõesti emotsionaalne sööja? Mure korral haaran võileiva järgi? Isegi siis, kui tunnen, et kõhus keerab, söön korralikult taldriku tühjaks? Kes siis ikka toitu ära viskab?  Mul on küll võimalik oma ülejäänud ports kassile anda – too eksemplar on kõigesööja, aga kuidagi ei raatsi nagu. Toidu raiskamisena tundub.

Aga siis hommikusöök, milleks oli täna rukkipala singiga ja umbes kolm kruusitäit kohvi. Ikka panin piima ka, mõnikord ei pane, kuid täna panin. Suhkruga on jälle nii, et ma momendil ei teagi, kas mul seda kodus üldse on. Peangi vaatama, sest nädalavahetuseks tuleb koju ka noorem poeg, kes joob kohvi koos piima ja suhkruga. Selle poisi ma muide ise panin kohvi jooma ja juba tillukesena. Pisipoeg istus süles, kui ise jõin ja siis tema ka tahtis. Praegu ongi nii, et seesama "pisipoeg" on ainus kohvijooja peres, peale minu.  Nii, aga edasi. Lõunasöögiks üks kartul, lusikaga majoneesi, üks hakk-kotlett ja punase peedi ning küüslaugu salat. Salatit sõin ikka mehemoodi, mulle nii maitseb peedisalat. Teen seda küll haruharva, seekord ostsin poest valmis keedetud peedi.

Mu töökaaslane ütles, et tema riivib toore peedi ja siis hautab potis ja lisab maitseained. Miks ma pole selle peale tulnud? Saab palju kiiremini.

Õhtusöögiks on ette nähtud sama mis eilegi ehk siis plovilaadne asi sealihaga. Hiline söök – klaas piima, õigemini mitu klaasi mahuks, sest Fitlapi kogus oli mulle minu meelest pea 400 grammi. Ainult piim, ei midagi muud.

Kõik. Tehtud.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod