Kingitused jõuludeks

Miks meist keegi tõesti pole kunagi selle peale tulnud, et loosida kingisaajaid? Idee  iseenesest on väga hea, järgmisel aastal teeme ära. Selleks aastaks juba liiga hilja, sest kingivarumine on juba hoo sisse saanud.

Üleüldse, kuna lapsed mul kõik sellises õrnas eas, ei tea kunagi, millal mõni minia või väimees juurde tuleb. Lisaks siis tema vanemad…. jne. Õudne!! Loosimine aitaks sellisel juhul kõige paremini. Vaevalt saaks neilgi sellise laheda idee peale olla mingeid vastuväiteid. Ainult siis hinnas peaks kokku leppima eelnevalt, mida imelikum number, seda parem. Meil kõik naljamehed, vist.

Tänase hommikusöögi valisin jälle – üllatus-üllatus – võileibade hulgast. Ennäe imet, selleks oli juustuga saib! Nii juba mitmendat päeva. Homseks peaks küll putru tegema, saib ajab juba iiveldama kergelt. Lõunasöögiks saab olema ühepajatoit sealiha tükikestega. Panin palju kaalikat ja porgandit ja kapsast. Et ikka võiks korraliku kõhutäie süüa. Kuid kahjuks pean ikka panema kirja, et ei toitunud vastavalt kavale. Põhjus väga lihtne – meil on õhtul tulekul asutuse jõulupidu.

Eelmisel aastal pakuti jõulupeaol kala. Hiiglaslikud kalavaagnad tervete küpsetatud kaladega toodi lauale ja igaüks siis õngitses sealt palju heaks arvas. Või nii enam-vähem nii palju, kui tahtis. Meie laual igal juhul jäi natuke kala ülegi. See-eest hõõgvein kadus kiirelt ja meeskolleegid muutusid ootamatult väga jutukateks…

Muidu need jõulupeod hakkavad pisitasa käima närvidele, just selles mõttes, et nii varakult peetakse. Ma saan aru küll, et igasugu söögikohad broneeritakse juba varakult, aga näiteks detsembri algus on ikka imelik aeg küll. Lisaks veel koolid ja lasteaiad, muusikakoolid, igale poole peab jõudma… mina küll enam mitte, sest lapsed suured. Õnneks. Ja jälle üks kink ajab teist taga. Õudne.

Ootan juba detsembri lõppu, et oleks nende jõuludega ometi kord ühel pool.

Ah jaa, eilne õhtusöök. Selleks olid plikuskid valmistanud sushit. Neil ikka pole mitte midagi oma ajaga peale hakata. Ise võtsid auto, ise käisid poes, ise tegid ja ise sõid ka. Mulle eraldati 6 viilu. Maitsev, krt., peab ütlema. Abikaasa nagu kunagi mainisin pole kalatoiduline, tema sõi oma süldiportsu rõõmsalt.

Nüüd lähen retseptide juurde. Peab ju ometi olema võimalik siit valida selliseid roogi, mida saab jõuludeks lauale panna. Ma ei tea, kas siinseid piparkooke just tegema hakkan, aga prae leian kindlasti.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod