Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Kasuta kohe
Sulge

Kaheksakümne kaheksas

88 on kaunis number ja selle tähistamiseks võiks ka kaunis meeleolu vallata, kuid taas leian end patuka-järgsetes süümepiinades visklemas. Jah, isegi need sõnad "patutoidukord" ja "süümepiinad" kõlavad nagu mingi religioosne doktriin ning patukale järgnev iseenda emotsionaalne rooskamine kipub mul tõesti protestantlikke mõõtmeid võtma. Huvitav, miks see on nii? Miks on nii, et kui programmis on patutoidukord ette nähtud ning ma seda täie tõsiduse juures teostan, siis ikkagi tundub mulle, et tegin midagi halba iseendale? Patukatega paarikuuse programmi järgimisega kaasnema hakanud kõhuhädad ja kõhuvalud on ehk üks osa sellest ebamugavustundest, aga siiski, patutoitu ma ju endale sisse topin, sellele vaatamata. Miks ma siis ometi ei suuda seda teha nautides, ilma põdemata ja teadvustades, et see on täiesti Fitlegaalne tegevus?

Iseenesest on patukate osas suures pildis toimunud ju tegelikult positiivsed muutused. Esiteks olen valdavalt suutnud viimasel ajal patuka kestvust kontrollida, nii et see jääb patutoidukorraks, mitte ei muutu patupäevaks. Lisaks sellele, et patukate tung on natuke vähenenud võrreldes algusega, on üks oluline strateegia ka patuka jätmine õhtusöögi ajaks. Siis võib küll juhtuda, et see patukas on üks väääääääga pikk õhtusöök (nagu täna, kui külastatud lastesünnipäev valgus laste mängutoast edasi sünnipäevalapse koju ja kuna seal pandi lauale sama toit, mis mängutoas üle jäi, tekkis tunne, et tegemist on samas toidukorraga, mis muudkui kestis ja kestis), aga vähemalt ei muutu see terveks päevaks pontškute rasvas suplemiseks ja vahukoorespaaks. Ja ikkagi on mul praegu tunne, et tegin midagi valesti, kuigi ainus mis ma tegin oli see, et nautisin õhtut toredas seltskonnas ilma, et ma oleks aktiivselt jälginud, mida ma suhu panen. 

Selleks, et lohutust leida, googeldasin natuke asja. Ja tulemuslikult. Üldlevinud soovitus on 90/10, ehk siis 4 toidukorra puhul päevas teeks nädalas veel kaalulangust tagavateks patukateks 2,8 toidukorda. Ma tean, et Fitlapi programmis on küll selleks ainult üks toidukord ette nähtud ja ma kavatsen seda jätkuvalt ka nii hoida, aga lihtsalt see rahustas natuke. Et nagu ka ravimite toimeainete puhul on alati sisse arvestatud mingi "üledoseerimise" varu, siis tegelikult on ka Fitlapis olemas varu, et kui su üks toidukord muutub mitmetunniseks näksimisorgiaks, et tähenda veel seda, et see sinu värskeltsaavutatud edu kohe ära nullib. 

Proovin selle mõtte endaga voodisse kaasa võtta, et süümekad mind öösel kätte ei saaks. Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod