Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Väikene nälg

Olen alati olnud puutumatu jutust, et söögikordade vahel jääb kõht tühjaks. Nüüd olen hakanud endale ka tuvastama seda tunnet. See ei ole midagi tapvat ja pidevat, aga eriti hull on hommikusöögi ja lõuna vahel. Muidugi ma tean ka, milles seisneb probleem. Ma olen kohtuvalt halb vabavara sööja. Minu jaoks on okei panna kurki ja tomatit sepiku peale ja siis seda selliselt süüa koos singiga. Teatud toitude juurde ma armastan väga salatit, aga osade juurde mitte nii väga. Tihtipeale ma ei viitsi ka lõikuda neid salateid, aga nüüd peab see muutuma, sest nälg on saanud mulle natukene liiga suureks sõbraks ja näiteks hommikuti tööl olles püsti tõustes hakkab pea ringi käima ja jalas on kerge nõrkus. See on juba natukene aega niimoodi olnud. Kui sõin sanatooriumis mõistlikult, aga seda, mida hing ihkas, siis oli kõik okei. Seega ma praegu veel arvan peapöörituse toitumise arvele. Plaanin nüüd paar muudatust teha ja kui need töötavad, siis perearsti juurde minema ei hakka, et kontrollida, kas asi võib olla muus. 

Muutused hakkasid sellega, et läksin täna peale tööd kohe Maximasse ja ostsin endale redist, kurki, tomatit, punast sibulat. Kanasupist jäi üle kana, millest kavatsen nüüd kahel hommikul tehagi salati ja kõrvale süüa krõbedaks röstitut mitmeviljapehmikut. Vaatan, kas selliselt toimib. Täna sõin kartulisalati kõrvale ka ühe pirni. Tegelikult see juba tehniliselt on patustamine ja tänases rehvitrennis treener ütles, et tegelikult ei ole üldse hea süüa magusat puuvilja peatoidule nii öelda magustoiduks. Katsun siis selle asemel midagi muud välja mõelda. Hilisõhtusööki pähkli ja smuuti kõrvale kavatsen krõbistada lillkapsast. Üldse proovin toidule lisada natukene rohkem salatit. Näiteks peeti ma armastan meeletult. 

Eile ma vist sain lõplikult lahti oma nädalavahetuse magusanäljast, sest mul õhtul lihtsalt pea valutas ja koguaeg oli tunne, et peaks ikka sinna poodi minema ja midagi tooma. Jõin aga oma klaasikesest vett ja vaatasin kui kole ilm väljas on ja ei läinud kuhugi. Täna pole sellega mingisugust probleemi. Toitumine on olnud ka igatpidi kavajärgne. Hommikuks singivõileib, lõunaks kartulisalat ja õhtuks värviline kanasupp. Kui keegi mõtleb, et kuidas ma kartulisalatit ette teen nii mitmeks päevaks, siis nipp on lihtne – ma tükeldan asjad ära ja segan omavahel, aga ei lisa kas siis retseptile vastavalt hapukoort või majoneesi enne, kui söömiseks läheb. Mulle vähemalt tundub, et nii on asi toiminud. 

Homme on hommikusöök ja lõuna sama. Õhtul lähen noormehe juurde ja söön seda, mida tema isa on valmistanud ja hilisõhtuks jätan suitsujuustu koos puuviljaga. Kui õhtusöök on väga rammus, siis võib-olla võtan ainult puuvilja. Eks see paistab ja homme annan aru 😀 

EDIT: lugesin just, et magneesiumi puuduse tunnusteks on: 

  • pearinglus
  • pidev isu soola, magusa või millegi muu järele, mida täpselt nimetada ei oska
  • probleemid lihastega — krambid, lihaspinge, lihasevalu

Kas selle puhul oleks targem minna kõigepealt ikkagi proove andma või hakata mingisuguseid magneesiumi tablette vms tarvitama? Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod