Mina ja kaal

Nonii, nüüd ma siis ühinesin FitLapi.ee-ga. Kolm päeva tagasi juba. Tütre soovitusel, muide, kes ise eelmisest aastast siin leiduvaid retsepte järgib. Minul pole veel praegugi sellesse erilist usku. Kuidas saakski olla, kui olen juba mitukümmend aastat oma kaaluprobleemidega vaevelnud, Kaalujälgijates osalenud ning kasutanud omal ajal apteegi vabamüüki lastud Alli (orlistaadi) tablette. Tunnistan kohe, et esimesel korral Kaalujälgijates sain 9 kuuga kätte nii soovitud kaalu, langetades seda 15 kg võrra, kui ka Kaalujälgijate hõbe- ja kuldmärgi. Püsisin soovitud kaalus mitu aastat kuni otsustasin veelgi tervislikuma elustiili kasuks – loobusin suitsetamisest. Pikkamisi tulid tagasi algul grammid, siis kilod ja mitte ainult tagasi… Teisel korral Kaalujälgijatesse minnes oli seal kõik muutunud ja nüüd tuli arvestada punktide järgi, kui mitu punkti sa sööd. Õppisin sellegi ära ja sain hakkama, aga hinge jäi kahtluse ussike – miks kõike muuta tuli, mis senisel programmil viga oli. Tookord ei jäänud kaal ka enam nii kergelt püsima. Nüüdseks on Kaalujälgijad lõpetanud, Eestis jätkavad nende tegevust Kaalusõbrad, aga see kogemus mul puudub.
Seitse aastat tagasi läks mu tütar mehele. Kuigi mõrsja on pulmas kõige kaunim, vaadatakse ikka ka ema poole, et milline näeb tänane pruut välja 25-30 aasta pärast. Tuli midagi kiiresti ette võtta ja apteek aitas. Pulmadeni. Rohkem ma lihtsalt ei suutnud tablettide toimel ülikiireks muutunud ainevahetust kannatada. Seejärel lõin käega – elan siin ilmas üks kord ja las ma siis olen selline nagu olen, ilma piiranguteta. Peeglisse vaatasin vaid juukseid kammides, kaalu lükkasin vannitoa kapi alla…
Aga ühel hetkel hakkas parema jala põlv valutama ja käimine muutus vaevaliseks. Selge, et minu suur kehakaal raskendab olukorda. Ortopeed suunas küll põlve operatsioonile, aga seda tuleb oma aasta jagu oodata. Nii mõtlesingi proovida ka ise midagi teha, et liikumist kergendada. Võtsin kuulda tütre soovitust. Nende esimeste päevade põhjal pean ütlema, et ma pole paaril viimasel aastal nii mitu korda päevas, nii palju korraga ja nii vaheldusrikkalt söönud. Vahetan menüüsid ja üksikuid toiduaineid, arvestades sellega, mis juba kodus külmikus on. Kerge ja mugav on endale sobiv leida. Kapi alt välja võetud kaaluga oleme taas sinasõbrad.


Meeldis, mida lugesid? Jaga või kommenteeri.

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Süües tavalisi, kuid tervislikke toite, langeb su kehakaal kuni 1 kg nädalas.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse