Uusaastapakkumine -35% Osta kohe
Sulge

Kuidas kodu läikima lüüa ehk miks ei ole mõistlik kodus eksamiteks õppida

Homme on kirjakeele eksam ja otseloomulikult tuleb mul selleks õppida. Põhimõtteliselt ma ju oskan kirjutada ja keeletunnetus on ka täitsa omal kohal aga kui keegi küsib, et miks siis ikkagi kirjutatakse koralllane kolme l-ga, siis on kökk-mökk valmis. Kui kegagi huvitab, siis põhjusel, et tüvi kirjutatakse nii, nagu seisaks ta eraldi, liidete ees, mis algavad sama kaashäälikuga, millega tüvi lõpeb. Imelihtne, eksole? 

Igatahes on tõeliselt tore tegeleda hoopis teiste asjadega ja no nii möödaminnes pesu masinasse pista ja kiiresti lõuna üles soojendada ja siis sõbrannadega jutustada ja mida kõike veel on ju midagi sellist mis ei võta kaua aega. Vahele mõned tarkuseterad liidepatiklite kohta, mida tegelikult ongi ainult kaks, ja elu võib edasi minna. 

Kuna hommikul näitas kaal numbreid 77,8, mis on 200 grammi rohkem kui minu puhkusele jäämisel pärast erakordselt õnnestunud kaalulangetust pea poolteist aastat tagasi, tuli tahtmine järele vaadata kui suur ma siis ikkagi olin. Ma ise tunnen ennast ikka sama suurena kui alustades kuid mul on vist mõistlik see pilt silme ja tunne enda seest minema visata. Ma olen päriselt ka palju väiksem ja võin välja võtta need üksikud ilusad riided, mida ma kunagi selga panna ei lootnud ja siiani pole ka proovida julgenud. Ma pole kindel, kas seda täna teen aga lähiajal võiks ette võtta küll.

Karl ei saa igatahes üldse aru, et ma väiksemaks jäänud oleksin. Kui mu kaalulangetus hoo sisse sai, siis ta küll märkas, et olen väiksem aga kui nüüd olen kuu ajaga umbes-täpselt kolm.neli kilo kergem, siis ta ei märkagi. Samas olen ma viimased poolteist aastat suht samas kaalus püsinud ka ja kuna see sama kaal on ikka 15 kilo kergem olnud stardikaalust siis võib-olla tõesti pole vahe nii  märgatav. Ütles veel, et polegi vaja rohkem midagi teha. Ma ise mõtlen, et on ikka küll vaja. Mul on kõhu ümber ikka mõnusalt rasva veel alles ja sellest tahan küll lahti saada. Isegi mitte niivõrd kõhulihaste pärast kui just organite pärast, keda ma ei taha rasva sisse ära uputada. Kusagilt olen lugenud, et just kõhurasv pidi see kõige hullem olema ja mulle täitsa meeldiks ikka terve olla. Lihaste osas pole veel otsustada jõudnud. Iseenesest oleks ju tore kui oleks tublid lihased välja voolitud ja puha aga ma pean tunnistama, et minu jaoks on ilusamad pehmed naised. Lihased tunduvad kuidagi nii kõvad kandilised. Aga üleliigne rasv tuleb minema ajada, see on ütlematagi selge 🙂

Vot. Õnneks kirjutasin eesti keeles. See tuleb ehk ka eksamil kasuks 😀 Ahjaa, see tuli ka meelde, et kui mul tuttavad kuulsid, et ma eesti keelt hakkasin õppima, ei julgenud nad minuga enam rääkida ka, sest äkki räägivad/kirjutavad valesti. Peamine, mida koolis õppinu olen, on see, et ametlik kirjakeel ja kõikvõimalikud mitteametlikud vormid on kaks täiesti eraldi asja ja üldse ei pea muretema. Keel ongi elus asi ja annaks jumal, et meie keel ikka pikalt kestaks. Selle jaoks peame aga meie ise ka kestma ja muudkui oma tervist hoidma süües mõnusatid fitlapi toitusid ja kirjutades kõigest sellest, mis meile korda läheb ja oluline on 😉

 

Ja meil on Karliga täna tähtis päev! Juba viis kuud abielu ära elatud 🙂  Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod