Kuidas me vabavara kasvatama hakkasime

See imeline vabavara, mida fitlapiga alustades sai ikka hunnikutes igale poole lisatud, sest kõht oli ju kogu aeg tühi 🙈 Nüüd on olukord muidugi muutunud ja olen isegi jõudnud nende sekka kes kurdavad, et portsud on liiga suured ja sisse ei taha mahtuda.

Sellest hoolimata alustasime sel suvel hooogsalt põllumajandusega. Jäime küll hiljaks ja külvasime/istutasime alles juunikuus, kuid vilju oleme saanud nautida sellele vaatamata. 

Karl tegi meile terrassilaudadest istutuskastid ja köögi akna alla külvasin lehtsalatit, koriandrit, spinatit, murulauku, porrulauku ja tilli. Lehtsalat ja spinat vohasid nii suure hooga, et pidime neid ikka isuga sööma, et teised taimed ka kuidagi valgust saaksid. Koriander ja till murdsid ennast teiste vahelt välja, kuid muru- ja porrulauk pidid seekord alla vanduma. Spinati korjasin kusjuures täielikult ära ja panin sügavkülma, kuid paar nädalat hiljem on seda jälle nii palju nagu poleks vahepeal midagi juhtunudki. Õnneks maitseb lehtsalat hapukoorega meie pere jaoks võrratult hästi ja kuni külmade saabumiseni saame ennast sellest roheliseks süüa 🤣

Karl sai ka ühe väikese suvikõrvitsa taime ja selle istutasime järgmise kasti nurka. Samasse sai veel külvatud lillkapsast, porgandit, redist, paprikat ja paar arbuusi. Nüüd ma tean, et see oli ilmselge liialdus aga esiti öeldi, et see suvikõrvits on nii kapriisne, et hea kui üldse kasvama läheb. Augusti keskel on igatahes suvikõrvits ennast laiali ajanud üle terve kasti ja üle kasti servade ka! Porgandid tuleks ära harvendada, sest need siiski kasvavad ka kõrvitsa kaisus ja lillkapsastelt peaks suvikõrvitsa lehed pealt lõikama. Ülejäänud köögiviljad olid targemad ja ei andnud ennast üldse näole.

Kasvuhoone on meil olemas aga see ootab lauda seina ääres kokku panemist. Koos kasvuhoonega saime viis tomatitaime, mida meil polnudki kuhugi istutada ja Karl ehitas neile vanadest akendest kasti ümber ja samades kilekottides tõstsime taimed euroaluse peale ajutise kasvuhoone sisse ja ka need läksid kasvama ja oleme juba tomateid ka saanud. 

Kurgitaimed külvas Valter Mammaga kevadel maha ja taimed leidsid tee küüni ette istutuskasti. Alguses tundus, et nad tahavad vägisi ära kuivada, kuid nüüd on juba väikesed kurgid küljes ja tundub, et ka sellest projektist saab asja.

Järgmiseks aastaks peame meelde jätma, et kuigi seemned on tillukesed ja neid mahub palju ühte kasti, tuleb siiski ette näha, et taimed kasvavad ju suureks. Nii et järgmise aasta külviplaani oleme juba praegu valmis joonistanud, et kevadel sama jama ette ei satuks 😍

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod