Olen korduvalt ja korduvalt alustanud toitumiskava jälgimist, aga iga kord olen ikka ja jälle leidnud põhjuse loobumiseks. Miks? Ma ei tea isegi täpselt. Ilmselt on sellel põhjuseid mitmeid. Siin mõned "vabandused", mida olen endale põhjuseks toonud.

1. Ajapuudus - lihtsalt ei jõua kokata koguaeg erinevaid sööke.

2. Toidu raiskamine - teen tublisti endale menüü valmis ja ostan kõik vajaliku kappi valmis ja siis ründab ming põhjus number üks, ajapuudus, leian lihtsama tee kiireks söögiks ja valmis ostetud toiduained jäävad seisma :(

3. Tahan lõunaks sooja sööki - tööl ei ole võimalik toitu soojendada. Seega on see lihtne vabandus, miks mitte lõunaks sööki kaasa võtta ja välja sööma minna. Sellega kaasnevad jälle põhjus üks ja kaks ka. Kui õhtusöögiks teen sooja sööki, mida oleks lihtne teha rohkem ja ka järgmisel päeval kaasa haarata, aga soojendamiseks võimalus puudub, siis olen justkui sunnitud järgmiseks lõunaks mingit muud sööki veel lisaks tegema, mida soojendama ei pea. Tunnen aga, et selleks ei leia õhtuti aega ja taaskord läheb miskit külmikus raisku. Hetkel on juba küllalt tekkinud võimalusi õnneks ka poest/tanklast haarata tervislik amps. Teine mure, mis mul lõunaga on tekkinud on see, et mulle meeldib värskelt valmistatud toit. Tegin endale salateid eelneval õhtul valmis, aga need ei olnud üldse järgmisel päeval ju head.. ja külm  koguaeg külma toidu söömine lõuna ajal ei ole miskit mulle.

4. Lapsed ei söö kõike - valin õhtusöögiks retsepte enamasti laste järgi. Aga nagu ikka, lapsed ei söö alati kõike. Seega pean pidevalt mingeid kompromisse tegema. Üritan küll jälgida, et valiksin kavast võimalikult sellised asjad, mis lastele ka meeldivad, aga kui jooksevad kokku ajapuudus ja laste eelistused, siis tihtipeale ei ole see parim kombinatsioon. Lähen lihtsama vastupanu teed, teen midagi kiiret, aga ei jälgi siis 100% retsepti.

Sellest siis ka minu uus plaan sel korral uuesti alustades. Kui varasemalt olen ma kohe pea ees tormanud ja üritanud kõiki toidukordi ette mõelda ja toitu valmis osta, siis sellel korral katsun alustada väikeste sammudega.

1.Kõik söögikorrad, mida kodus teen, teen rangelt kava järgi.

2. Hommikusöögid valin võimalikut lihtsad, kiired ja esialgu valin paar erinevat retsepti, mida kasutan, et ei tekiks liialt erinevaid.

3. Ei tee kava nädalaks ette ja kõikideks toidukordadeks. Teen paariks kolmeks päevaks plaani ja siis vaatan, mis on külmikus jäägid ja jätkan edasi planeerimist.

4. Üritan leida lõunasöögiks sobilikke retsepte, mille koostisained võiksin tööle kaasa haarata ja kohapeal kiirelt värskelt endale neist söögi valmistada.

5. Esialgu võtan lõunasöökide osas plaani, et sean endale nö. graafiku, et mis päevadel võtan söögi kaasa ja mis päevadel siis lähen välja sööma.

6. Üritan lapsi menüü koostamisse rohkem kaasata, et meie õhtusöökide valik, mida toitumiskavast kasutan oleks suurem ja mitmekesisem. Meelitan ka neid uusi retsepte ja uusi maitseid proovima. Hea võimalus ka varakult lastele õiget toitumist õpetada.

Loodan, et nende mõtete kirja panemine aitab mul paremini oma eesmärki püstitada ja samm sammult liikuda selleni, et ikkagi 100% kava jälgin ja tervislikult toitun.