84670 kasutajat 424 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu,
ole terve ja hoia kokku raha.


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Jaga Facebookis
nii hea, nii hea et on neljapäev
02.02.2017

Täna hommikul kaalusin ja olen tagasi oma möödund-neljapäevasel tasemel. 73,6 kg. See tegi meele väga rõõmsaks, sest vahepeal olen ka ilma kavata omaloominguliselt toimetanud mõne päeva ja kaal on ikka langenud, mite tõusnud. Juba igatsen näha seda 72-te esimese numbrina, ehkki olen endale soovinud võimalikult aeglast kaalulangetust ja selles valguses oleks parem, kui nädala miinus alla 1 kg ikka jääks. Aga täiega sale tunne on. Tõmbasin kõhu ka veel sisse.

Kapis ootab mind terve valik teksaseid, mille nööbid enam viimati kinni ei läinud ja olin sunnitud uued ja suuremad asenduseks ostma, et ikka millegagi käia oleks. Juba väga igatsen pükse vahetada. Kuna minu vööümbermööt on tunduvalt hullem, kui kaalunumber, siis perspektiiv omada suuremat garderoobi on väga vaimustav. Sest isegi paar sentimeetrit vähenemist annaks praegu olemasolevast riidekapi sisust oi kui palju valikuid.

Kuna täna on selle nädala viimane päev, mil olen seotud pere toimetustega ja isiklike üritustega ning nädala kolm viimast päeva enam mingit tõmblemist ei sisalda, plaanin nendel kolmel päeval korralikult endale sisse süüa vabavara portsu. See osa toitumiskavast suht lonkab ning põhjusi on laias laastus kaks – vabavara valmistamisele-serveerimisele kuluv aeg ning viimasel ajal köögivilja kõrgeks tõusnud hind. samas see vabavara idee juba iseenesest on geniaalne. Ma arvan, et kui ma oma tavamenüüs midagi ei jälgiks ja sööksin iga päev selle 400g vabavara lihtsalt ära, siis juba loomulikul teel hakkaks kaloraaž vähenema.

Armastan jubedalt salateid ja köögivilja, kuid nagu kevaditi ikka, salat enam ei rahulda ning köögivili on kohutavalt kallis. Eks siis on muidugi käes aeg hakata valmistama oma igakevadisi hitte – idusid ja toortatart. 

Idutamisega tegelen ikka igal kevadel ja kõige lihtsam on teha munguba, alati kindla peale minek. Meeldivad ka lambalääts ja rediselised, mõnusad vürtsikad. Olen ka poest vahel ostnud idusid, kuid praegu pole rahaliselt just parimad ajad ja õigem tundub ise see väike kasvatustöö ära teha. Toortatar maitseb mulle väga igal kujul, kuid kevadeti valmistan seda eelkõige üsna toorel moel- lasen mitu korda keema ja vahetan keeduvett, siis aga jätan lihtsalt kuuma veega tunniks seisma, seejärel loputan ja segan redise ja rohelise sibulaga. Maitseks ka ürte ja õlisid või seemneid.

 

Kairit Raudpuu on valinud enda tervisliku eluviisi abikäeks Fitlapi ning soovitab seda ka sulle.


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasvaEi, aitäh. Ma ei soovi endale tasuta toitumiskava.