84615 kasutajat 424 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu,
ole terve ja hoia kokku raha.


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Jaga Facebookis
Hommikuti asja mu’st ei saa
04.02.2017

Olen läbinisti öökolli tüüp ja õhtune inimene. Paraku on elu mulle kogu aeg üsna rangelt hommikuse varajase tõusmise, kell 8 tööpostil olemise ja enamasti enne tööd ka laste kooli lasteaeda-kooli saatmise ette kirjutanud. Hommikuse tõusmisega saab hakkama ja ei ole ta midagi nii ületamatu. Tuleb varakult tõusta ja varakult magama minna.

Tänagi on mul tööpäev, aga õnneks saan lastekarja kantseldamise hommikutoimetustest välja arvata. Selle asemel eksperimenteerisin hommikusöökidega. Sirvides koheva hommikupudru retsepti meenus, et omal ajal sai vanaemade magustoite meenutades tehtud sellist sööki nagu bubert- muna klopitakse mannapudru sisse. Siis, kui olin veel noor ja täis indu olla tubli perenaine (enam seda indu ei ole, noh). Ja kohe kasvaski välja tänase hommikupudru tehnoloogiline lahendus. Ainete poolest saab selleks kasutada üsna mitut Fitlapi hommikusöögiretsepti.

Panen natuke vett pajaga piliidile ja kui see keema on läinud, lisan mulle ette nähtud portsu neljaviljahelbeid. Maitsestan juba kohe natuksese soolaga ja keedan minuti. Siis lisan sortsukese piima (üldiselt ma nii palju piima ei soovi kasutada, kui näiteks neljaviljapudru retsept ette näeb). Keedan veel minuti. Segan ikka vahepeal ka. Kuumust vähendan. Siis löön otse pudrupotti muna ja segan hoogsalt. Põhimõtteliselt võib ka enne muna vahustada eraldi, aga mulle meeldib otse sisse segada, mulle meeldivad need väiksed kalgendunud munavalge kogumid, mis sellisel labasel segamisel jäävad. Siis keeran kuumuse maha ja lasen natuke veel pliidil podiseda.

Jagasin pudruportsu kaheks väiksemaks jupiks oma taldrikul- esimesele puistasin peale kookoshelbeid, teine sai lisandiks kodujuustu. No nii hea. Kavatsen eksperimenteerida ka teiste pudruhelvestega peale neljaviljahelveste.

Pudru-muna (või kodujuustu) kooslusega on hommikusöök üsna hästi tasakaalus ja tundub, et see ongi võti lõunasöögini näksimata vastu pidamiseks. Mina mõtlesin, et olen olnud lihtsalt tubli ja tööl asjalik, et ei ole enne lõunat hakanud kräunuma "millegi hea" järele, aga paistab, et see muutus on üsna otseses seoses taskaalustatud hommikusöökidega, mida ma vahelduva eduga ikka olen püüdnud kava järgi teha.

Kairit Raudpuu on valinud enda tervisliku eluviisi abikäeks Fitlapi ning soovitab seda ka sulle.


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasvaEi, aitäh. Ma ei soovi endale tasuta toitumiskava.