Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Kas eesmärgiga, või ilma? 9. Ennem olgu sul sada sõpra, kui…

Tere!

Üks järjekordne elutarkus ütleb nii, et ennem olgu sul sada sõpra, kui sada rubla. Praeguseks ajaks on küll rublad ammu ajalooks saanud aga olgu need rahad siis ükskõik mis vääringus aga heade sõprade olemasolu on küll tähtis. Tuleb suhelda inimestega ja vahetevahel oma muresidki kurta. Ikka leidub keegi, kes tuleb appi, kas oma jõu või nõuga. Olen ka seda tähele pannud, et vahel lihtsalt piisab sellest, kui saad sõbraga rääkida ja arutleda ja siis ühel hetkel küpseb enda peas otsus. Et saada selgust piisabki lihtsalt rääkimisest. Toon ühe väikese näite. Mul kummitas juba tükk aega peas mõte, et tahaks endale kaminat saada. Mulle meeldib vahetevahel mõnusalt istuda ja oma mõtteid mõelda. Kamina ees oleks seda tore teha. Ega see lihtne pole, leida majja koht, kuhu kamin sobiks, mis see kõik maksma läheb, kas tuletõrje eeskirjade kohaselt meie majja üldse saab seda teha. Ja siis tuli parem plaan, miks ei võiks kamin hoopis aias olla. Hakkasin siis internetist uurima, kuidas ehitada ja mis see maksma läheks. Õpetusi selle kohta oli palju, aga mis hirmutas oli hind. Kirjelduse järgi oli jutt ikka mitmest tuhandest eurost. Ainuüksi küttekoldesse minevad spetsiaalsed kivid olid soolase hinnaga. Ühel päeval sõpradel külas olles, võtsin teema üles ja ütlesin, et ei tule midagi välja, rahakott ei luba. Sõber kutsus enda kuuri juurde ja näitas mulle kive, mida tal endal enam vaja ei läinud. Ladus kivid autopagasnikusse ja tõi isegi kohale. Nii et see mure sai lihtsalt murtud. Vajalikud kivid lausa tasuta olemas. Algus tehtud ja tagasiteed enam ei olnud. Nüüd sai ringi vaadatud ülejäänud materjali järgi. Ühte-teist oli endal olemas, siis sai ehituspoest toodud paar kergplokki, savi, krohvisegu ja purk värvi ning töö võis alata. Internett ikka abiks, et kuidas tekitada korralik tõmme. Kivide ladumine jäi meesterahva tööks, pealt korohvimine ja värvimine oli minu ülesanne.

Nii ta valmis sai. Ja imede-ime, hakkas isegi tõmbama. Ei ole küll midagi erilist, Aga ikkagi oma kätega tehtud ja armas ning järjekordne näide taaskasutuse võimalustest. Ja maksma läks kõik kokku ainult mõnikümmend eurot. Julge pealehakkamine… Õhtuti on nii mõnus prõksuva kamina ees istuda. Jaaniõhtudki veedame oma kodus rahulikult õues kamina ees.

Sõpradest rääkides võin öelda, et tänu FitLapile olen endale saanud palju uusi sõpru juurde, kuigi ma neid isiklikult ei tunne. aga toetust ja heatahtlikkust on tunda neid toredaid kommentaare lugedes. Vanad sõbradki tunnevad huvi, kuidas mul läinud on ja rõõmustavad koos minuga, nii mõnigi on saanud innustust minu edusammudest. Aga siit lugedes teiste edulugusid ja mõtteid olen leidnud palju tuge ja eneseusku kindlal rajal püsimiseks. Teiste lugude lugemine on saanud juba elu igapäevaseks osaks ja kirjutaminegi vist harjumuseks, kuigi mu jutud vist alati teemaga ei haaku. Mis seal ikka, ehk kannatate välja. Meenub tsitaat filmist Naine kütab sauna – vanaks jäänud, palju lobisema hakanud….

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod