Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Kas eesmärgiga või… 24. Kas till on ka lill.

Tere!

 

Kohe saate teada, miks ma nii küsin. Mõni aeg tagasi oli au viibida ühe oma väärikas eas endise kolleegi juubelil, mida tähistati koduses väikeses ringis. Hea meel on tõdeda, et sellistele üritustele ka mind alati kaastakse. Nii südant soojendav on olla ka pensionipõlves koos vanade töökaaslastega, sest on mida meenutada ja kuulda ka praegustest tegemistest. Sai ju töötatud samas asutuses peaaegu kogu oma elu – ligi 45 aastat, tõsi küll mitmetel erinevatel ametikohtadel. Meeldiv oli tõdeda, et juubilar oli oma ea kohta igas mõttes heas vormis, nii vaimses kui ka füüsilises. Tundis kõigi tegemiste vastu huvi ja hea huumorimeelgi on endiselt säilinud. Tasub eeskuju võtta, sest tean juba vanast ajast tema liikumisharjumusi, suvel jalgrattaga ja talvel suuskadega.

Seltskonnas tundsin endal küsivaid pilke, aga viisakate inimestena ei julgenud keegi küsida, et mis minuga juhtunud on, et näen nii teistmoodi välja. Viimasel ajal ongi huvitav vaadata inimeste reaktsiooni – mõni küsib otse, et mis lahti, kas tervis on ikka korras, mõni aga ei julge iitsatadagi, arvatakse et tervisega on pahasti. Nii ma siis vahest ennetangi teiste ebamugavustunnet ja rahuldan uudishimu, seletades et minuga on kõik hästi ja lõpuks olen hakanud ka enda tervisele mõtlema ja tervislikult ja hästi toituma. Nii ka seekord pidin ise rääkima oma uutest harjumustest. Sain aina kiita, et olen nii tubli olnud. Kohe uhke tunne oli ja hea meel enda üle. Aga ikkagi, mis puutub siia lill või siis till.

Juubilari palve oli, et keegi talle lõikelilli ei tooks ja seda tean juba varasemast ajastki, et talle ei meeldi, et lilleõisi nopitakse, hiljem need vaasis lihtsalt ära kuivavad ja visatakse minema. Tema käis neid looduses imetlemas. Minul aga mure, et mida siis küll kaasa võtta Hakkasin nuputama ja lõpuks tuli päästev idee. Meenus üks kimp, mida mullegi on kunagi varakevadel kingitud. Läksin aeda ja hakkasin kimpu kokku panema, korjasin kokku kõikvõimalikud taimed, mis on söödavad ja millest saab teed keeta. Sai kokku pandud salat, till, rukola, petersell, küüslauk koos mugulaga, murulauk,piparmünt, saialill jne. Kõike ei tule kohe meeldegi. Igal juhul sai korralik kimp ja mis peaasi, kõik tervislik kraam.

Lisasin ka veel kotikesega eelmise aasta pärnaõisi tee jaoks. Igal juhul tundus, et kimbusaaja oli rõõmus selliste lillede üle ja minulgi mure murtud.

 

Leidlikkust kõigile!

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse