Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Kas eesmärgiga või… 23. Kurgid purgis.

Tere!

Nagu ütles Toots, kui oli saunaakna katki tulistanud ja köster teda teo eest parasjagu tuuseldanud – ossa juudas ! No oli eile alles ilm – kella kahe ajal päeval vaatasin termomeetrit, mis näitas lausa 30 kraadi päikese käes ja õhtupoolikul veelgi rohkem. Minul kurgitegu käsile võetud suve kõige palavama ilmaga aga hea, et FitLapi abil olen oma paksust rasvakihist lahti saanud, muidu oleks pekid  ikka täiega sulama hakanud. Igaks juhuks hakkasin asjaga varakult pihta. Nagu vanainimesel ikka, on selle unega hommikuti kitsas käes. Ja meie taat ju lausa kella kolme-nelja paiku ärkaja. Igal varahommikul läheb oma jalgrattaringile, sest nagu öeldakse, on ju liikumine tervise ja ilu pant. Selleks ajaks, kui mina oma silmaluugid lahti teen on ta juba tagasi ja kohvki aurab laual. Niisiis minu korralduste kohaselt kurgid ilusti külmas vees ligunemas ja tühjad purgidki keldrist üles toodud. Pool kaheksa, nagu ma ikka hommikust söön, istusime lauas ja mina nautisin oma heeringa-kodujuustu salatit.

Kõht täis, kohvi peale rüübatud ja siis kurkidega toimetama. Mis viga ilusa ilmaga õues asjatada. Lehed põõsa küljest, tillid, küüslauk peenralt ja mädarõigaski aiaäärest ja kõik puhtasse purki. Tänavu küll on küüslaukudega väike mure, liigniiskus on teinud oma töö. Kasvatame oma aias nn. taliküüslauku, mis tuleb juba sügisel maha panna. Nii ka eelmisel sügisel sai tehtud. Kevadel olid taimed nii ilusad ja võimsad aga mida aeg edasi, seda nukramaks nad muutusid. Hakkasime uurima, milles asi ja tuli välja, et mugulad mulla all lausa mädanevad. Ei salli küüslauk liigset niiskust, mis parata. Vähemasti niipalju jäi alles, et oma kurgikesed saab ikka sisse teha, aga sügisel pole küll midagi maha panna. Eks vast siis mõni sõber, kellel saagiga paremini on läinud, jälle aitab seemnega.

Aga said need kurgid purki pandud, soolvesi peale ja kööki hapnema. Nüüd tuleb umbes kolm päeva oodata, kui nad oma õige hapususe kätte saavad, siis tuleb soolvesi läbi kuumutada, kuumalt uuesti peale kallata, kaaned kinni ja keldrisse oma järge ootama.

Kuna ilmad nüüd juba mitu päeva suvised olnud, siis tärkas isegi pisike lootus, et ehk saab oma peenraltki veel mõne purgi jagu kurke talvevarude täiendamiseks. Aga kui saabus hilisõhtu ja hakkasin aknataga kuulma seda tuulemühinat, siis kahtluseuss jälle närimas, sest  pole teada mis seal aias hommikuks toimunud. Jube torm ja välgud sähvisid ja mürin ja kolin ning paduvihmasadu õues. Sai veel enne suuremat äikest mõned amplililled päästetud ja varju alla tassitud. Räsib ju torm kõik ära Jõudis see lubatud äikesetorm ikka meile kohale. Ikka päris jube öö oli, und ei saanud enne, kui kõik see möll kella poole kahe paiku vaibunud oli. Õnneks vähemasti rahet siin ei tulnud ja hommikul esmapilgul vadates tundus, et suuremat kahju pole õues ündinud. Mis siis muud, kui oma kirjutis üles riputada ja õue ilma nautima.

Ilusat päeva kõigile!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse