Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Juuli jutud. Vihma ootuses.

Tere!

 

Ilus vihm tuli Tartus 4 päeva tagasi, s.o. 18. mail. Nüüd jälle  mitmendat päeva päike särab ja aias käib kaks korda päevas suur kastmine, ilma selleta  kõrbeks kõik ära. Nagu Matilda just kirjutas, et lumepall veereb tegemata tööde näol. Mõistan seda tunnet, sest isegi pensionäril ajab üks tegemata töö teist taga, mis sa siis veel tööl käivast inimesest räägid. Pärast tubast pikka talve niipalju plaane, mida kõike tahaks ja oleks vaja  ilusate ilmadega õues teha. Hetkel mul aiatöödes väike paus, esimene kitkumine tehtud ja tomatid kasvuhoones üles seotud. Juba mitmendat päeva käib mul õues koorimine, lihvimine, ja pintseldamine. Puidust kaevukaas ja ümbris, õuepingid, välistrepi ja terassi piirded, hoovipoolne trepp jne. – kõik tahab värskendamist. Kuna need tööd mulle meeldivad, siis on nii välja kujunenud, et sellised asjad on minu teha. Oma uuest aiapingist kirjutasin eelmises postituses aga kõik materjal, mis pingist üle jäi, tuleb ka ära kasutada. Kuna see vana õunapuu oli koos juurtega maast välja kaevatud, siis jäi üle vahva sarviline känd, millest sai aeda tore lillepoti alus tehtud. Koorisin ta ilusti puhtaks ning töötlesin puidukaitsevahendiga ning selline see tulemus välja näeb.

Sel ajal, kui mina mässan oma puutükkide ja taimedega, tegeleb taat kaevamise, muldamise, kastmise,  küttepuude lõikamise, lõhkumise ja riita panemisega ning isegi poes käimine on viimasel ajal jäänud tema peale. Istub aga jalgratta selga, minu poolt tehtud poenimekiri kaasa ja kõik vajalik, ka FitLapi toitude jaoks vajaminev  saab ostetud. Oskab ilusti poest valida mulle sobilikke toiduaineid ja mõne asja pilti, mida ta ei tea, saab ilusti arvutist näidata. Aga mis praegu on hea, et juba paljusid asju ei pea enam poest ostma. Eile õhtuks näiteks tegin paksu külma suppi, mis on mu suvine suur lemmik.

Ainukesed  koostisosad, mida oli vaja poest tuua, on krabipulgad (makra) ja keefir. Rediseid ja rohelist kraami saab juba oma kasvuhoonest. Lõunasöögiks sai planeeritud kruubipuder ahjulihaga ja tegin kohe mitmeks söögikorraks valmis. Kohe üldse ei raatsi toas toidutegemise peale aega raista. Siin tuli jällegi  truu perenaise abiline – Multykeetja, appi. Mõnel usinamal perenaisel on neid vist lausa mitu tükki aga mina ajan ühega läbi. Kõigepealt panin pannil pruunistatud veiseliha hauduma ja ise toimetasin õues. Kui liha valmis, siis panin selle teise potti ja keetjasse eelnevalt leotatud kruubid podisema. Lõunaks kõik ilusti valmis ja siis kasvuhoonest tillist, redistest, rukolast, basiilikust jne. salat kõrvale ja kõhutäis missugune. Nii et ikka vapralt kavas aga mis puutub kehakaalu, siis olen endiselt kaalulanguseta langetaja. See pikaaegne unistus veel kolmest kilost lahti saada on ikka täitumata, organism on vist pähe võtnud, et talle mu praegune kaal sobib ja ei raatsi enam grammigi ära anda. Ju ma siis pean vist sellega leppima ja olema tänulik, et ei pea  iga päev endaga enam seda kaotatud liigset 31 kilo kaasas kandma.

Ilmateade just lubas homseks vihma, loodame et  ennustus ka täide läheb ja see jõuab ka nendesse Eestimaa paikadesse, kuhu eelmine kord ei jagunud.

Nii et seekord ei soovi ma päikest, vaid hoopis kosutavat vihmasadu!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod