Juuli jutud. Tühi kott ei seisa püsti.

Tere!

Kas on linnukesel muret… Paistab, et alates tänasest on siis ka linnukestel talvine toidumure. Jaanuari keskpaigaks jõudis ilmaennustuses lubatud 10-kraadine külm kohale Lumesadu lubati alles kolmapäevaks aga tegelikult hakkas juba eelmisel nädalavahetusel vaikselt lumekest sabistama. Täna aga juba tõsine sadu ja tuleb muudkui juurde, nii et ongi linnukestel häda käes. Täna hommikul köögis söögilaua taga istudes paistis aknast, et õunapuu otsas juba päris vilgas tegevus. Kui senini käisid  vana Kuldreneti oksa küljes rippuvas kohandatud toidumajas maiustamas mõned tihased ja varblased, siis täna olid einestamas selle talve esimesed Leevikesedki.

Tore on lauataga istuda ja vaadata, kuidas lindude maailmas asjad käivad. Igal talvel saavad nad lisatoitu, siis on loota, et kevadel on ikka akna taga linnulaulu kuulda ja  mõned kahjurputukadki nokitakse aiast ära.

Endal on toitumises käes pisut keeruline aeg, Pühad õnnestus küll ilma suuremate kõrvalekalleteta üle elada, aga kaalu säilitamine 100%-liselt ei õnnestunud.  Septembri lõpus panin ennast säilitamisele, siis lisasin -10% kalorsust ja hiljem koguni -20%. Selle abil mõnda aega kaal püsis aga nüüdseks on kolme kuu jooksul edasi-tagasi kõikumistega lisandunud 3 kilo. Kuigi see pole midagi hullu võrreldes kokku kaotatud 34 kiloga aga kuna see tunne, mis  pärast nii suurt võitu ja eneseületamist, on kirjeldamatu, siis ei saa kuidagi lubada endale taas  kaalutõusu. Nii et mis muud, kui  taas langetama ja lootust on, et varsti kevad ja õues liikumist rohkem. Mittetöötava pensionäri asi, paratamatult on füüsilist aktiivsus vähem, kui noorematel. Loll, kes lohutust ei leia. Aga alla anda ei ole plaaniski ja ilma siinse toitumiskavata elada ka mitte. See on saanud juba igapäevaseks elu osaks, nii et ilma enam ei oska ega tahagi. Üks tore asi, mis ma siin olen õppinud, on magustoitude söömine. Kuna juba mitmeid aastaid olen tervise tõttu pidanud suhkrust loobuma, siis mingid magusaisud juba ammu ei kimbuta aga nüüd olen õppinud ära ilma suhkruta magustoitude valmistamise. Ja Teie õpetuse järgi on tore toitusid poolitada, nii et ühe toidukorra ajal saab süüa pool portsu soolast ja pool portsjonit magustoitu peale, nii mõnna. Paistab, et pärast nädalast langetusrežiimil olekut on ka kaal taas pisut langema hakanud. Ootame aga kevadet ja ehk siis saab jälle säilitamist proovida.

Seniks aga head suusailma ja elame veel!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod