137838 kasutajat 547 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Toitumiskava superpakkumine - 43 %

Juuli jutud.Motivatsioonist või selle puudumisest.


Tere!

 

Misasi see motivatsioon üldse on, kuidas see on kaaluga seotud ja kas ma üldse saan asjadest õigesti aru? Raske teema. Mind pani sellele mõtlema üks hiljutine postitus.

Vikipeedia kirjutab nii: Motivatsioon on üldisem asjaolude kogum, mis on käitumise tõukejõuks. Neid asjaolusid nimetatakse motiivideks. Motiive tekitavad vajadused – organismi toimimise seisukohalt olulise ressursi puudujääk.

Ega mina siin nüüd mingit Ameerikat   avastada ei oska, aga need on lihtsalt minu mõtted, mis ma siia kirja panen. Küsin, et miks me soovime oma kaalu langetada? Suurem enamus meist on ju sellepärast siin, mingi osa FitLapiga liitunuid hoopis tahab kaalu tõsta ja ehk on ka neid, kes tahavad lihtsalt  uusi retsepte katsetada, seega  vaheldust oma toitumises. Kindlasti on siin neid, kes võib-olla ei tunne ennast oma kehas hästi, keegi on sellepärast et kallimale meeldida, paljud ehk juba ka oma terviseprobleemide pärast. Muidugi oskan rääkida ainult enda eest, teiste osas võin ainult oletada. Minu jaoks sai määravaks eelkõige tervis, millele nooremas eas eiriti tähelepanu pöörata ei oska. Muus osas olin ma endaga rahul, kuigi vahel noorpõlve pilte vaadatest ikka pisut kripeldas ka hinges, aga võtsin oma kehakaalu tõusu kui paratamatust. Aga nagu ma enda kohta olen juba kunagi kirjutanud, et olin sattunud justkui mingisse nõiaringi – kaal kasvas terviseprobleemide tõttu ja tervis halvenes järjest suureneva kehakaalu tõttu. Kuskil pidi ju sellest olukorrast väljapääs olema. Olin varemgi omal käel proovinud asja parandada, lugedes erinevaid toitumissoovitusi. Peale veresuhkruprobleemite ilmnemist, kui magusast täielikult loobusin, kaal isegi langes pea 10 kilo aga kui organism uue olukorraga kohanes, sain oma kilod tagasi. Dieetidesse mul usku polnud ja asi tundus lootusetu, kuni täiesti juhuslikult sattusin siia keskkonda, millega tutvumine äratas lootust ja usaldust. Et siia jõuda, pidi ikka see nn. krõks, millest siin ennegi kirjutatud, ka minul ära käima – ma tahan ja pean muutuma. Minu motivatsiooniks oli ja on vanemas eas pisutki oma elukvaliteeti tõsta. Tundub, et see on ka korda läinud ja loodan, et suudan selle hoidmisega ka hakkama saada.

Ega muidugi keegi meist enam nooreks tagasi saa aga kaotada pole ju midagi, võita aga oi kui palju. Ega alguses osanudki mõelda, mis nende saavutustega veel kaasneb – lisaks paremale enesetundele kergem samm, suurem enesekindlus ja oh kui palju suurem riiete valikuvõimaluski. Boonusena veel seegi, et sind märgatakse ja tunnustatakse. Näidake mulle ühte naist, kellele ei meeldiks komplimendid. Kõik see kokku motiveeribki meid oma harjumusi muutma ja toitumises teatud piiranguid seadma. Muidugi sellisteks muutusteks peab olema seesmiselt valmis, leidma endale sobiva vormi, kuidas seda teha ja ka tõsine soov sammuda sel pikal teel. Eks neid libastumisi tuleb aeg-ajalt ikka ette, aga selles ei saa küll motivatsiooni puudumist süüdistada. Kui juba nii tõsine tee ette võetud, eks siis ikka mingil kindlal põhjusel, oma vabal tahtel, niisama naljapärast vast siia keegi ei satu. Parandage mind, kui ma eksin, aga arvan, et innustust võib saada sõpradelt, tuttavatelt, toetajatelt, kaaslastelt, aga motivatsioon tuleb üles otsida ikka enda seest, tuleb leida põhjus, miks ma seda või teist asja tahan teha, miks mulle seda on vaja, alustada tasub aga siis, kui oled ka nendeks pingutusteks ja loobumisteks valmis.

Tuleb mõelda välja, milliseid muutusi enda juures näha tahad, millised on eesmärgid, nendeni jõudmine peaksi olema motivatsiooniks alustatu lõpuleviimisel. Ja ikka unistage, sest uskuge, unistustel on kombeks kas varem või hiljem ka täituda.

 

Soovin kõigi unistuste täitumist!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Juuli
27427 lugemist / 32 fänni
Minust

Pensionärist paksuke, kes pole veel harjunud, et polegi enam nii väga paksuke. 15 kuuga olen kaotanud pisut üle kahe puuda liigset keharaskust. Hetkeülesanne saada hakkama saavutatu hoidmisega.

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

Fitlap on imelihtne abimees kehakaalu kontrolli alla saamiseks. Meeskond on teinud kogu töö Sinu eest ära. Võimalus vahetada retsepte ja toiduained, Toidud huvitavad, maitsvad ja tasakaalus.

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Fitlapi toitumiskava on hea lahendus vapustava vormi saavutamiseks? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasva

Arrow right Arrow bottom