Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Juuli jutud.Motivatsioonist või selle puudumisest.

Tere!

 

Misasi see motivatsioon üldse on, kuidas see on kaaluga seotud ja kas ma üldse saan asjadest õigesti aru? Raske teema. Mind pani sellele mõtlema üks hiljutine postitus.

Vikipeedia kirjutab nii: Motivatsioon on üldisem asjaolude kogum, mis on käitumise tõukejõuks. Neid asjaolusid nimetatakse motiivideks. Motiive tekitavad vajadused – organismi toimimise seisukohalt olulise ressursi puudujääk.

Ega mina siin nüüd mingit Ameerikat   avastada ei oska, aga need on lihtsalt minu mõtted, mis ma siia kirja panen. Küsin, et miks me soovime oma kaalu langetada? Suurem enamus meist on ju sellepärast siin, mingi osa FitLapiga liitunuid hoopis tahab kaalu tõsta ja ehk on ka neid, kes tahavad lihtsalt  uusi retsepte katsetada, seega  vaheldust oma toitumises. Kindlasti on siin neid, kes võib-olla ei tunne ennast oma kehas hästi, keegi on sellepärast et kallimale meeldida, paljud ehk juba ka oma terviseprobleemide pärast. Muidugi oskan rääkida ainult enda eest, teiste osas võin ainult oletada. Minu jaoks sai määravaks eelkõige tervis, millele nooremas eas eiriti tähelepanu pöörata ei oska. Muus osas olin ma endaga rahul, kuigi vahel noorpõlve pilte vaadatest ikka pisut kripeldas ka hinges, aga võtsin oma kehakaalu tõusu kui paratamatust. Aga nagu ma enda kohta olen juba kunagi kirjutanud, et olin sattunud justkui mingisse nõiaringi – kaal kasvas terviseprobleemide tõttu ja tervis halvenes järjest suureneva kehakaalu tõttu. Kuskil pidi ju sellest olukorrast väljapääs olema. Olin varemgi omal käel proovinud asja parandada, lugedes erinevaid toitumissoovitusi. Peale veresuhkruprobleemite ilmnemist, kui magusast täielikult loobusin, kaal isegi langes pea 10 kilo aga kui organism uue olukorraga kohanes, sain oma kilod tagasi. Dieetidesse mul usku polnud ja asi tundus lootusetu, kuni täiesti juhuslikult sattusin siia keskkonda, millega tutvumine äratas lootust ja usaldust. Et siia jõuda, pidi ikka see nn. krõks, millest siin ennegi kirjutatud, ka minul ära käima – ma tahan ja pean muutuma. Minu motivatsiooniks oli ja on vanemas eas pisutki oma elukvaliteeti tõsta. Tundub, et see on ka korda läinud ja loodan, et suudan selle hoidmisega ka hakkama saada.

Ega muidugi keegi meist enam nooreks tagasi saa aga kaotada pole ju midagi, võita aga oi kui palju. Ega alguses osanudki mõelda, mis nende saavutustega veel kaasneb – lisaks paremale enesetundele kergem samm, suurem enesekindlus ja oh kui palju suurem riiete valikuvõimaluski. Boonusena veel seegi, et sind märgatakse ja tunnustatakse. Näidake mulle ühte naist, kellele ei meeldiks komplimendid. Kõik see kokku motiveeribki meid oma harjumusi muutma ja toitumises teatud piiranguid seadma. Muidugi sellisteks muutusteks peab olema seesmiselt valmis, leidma endale sobiva vormi, kuidas seda teha ja ka tõsine soov sammuda sel pikal teel. Eks neid libastumisi tuleb aeg-ajalt ikka ette, aga selles ei saa küll motivatsiooni puudumist süüdistada. Kui juba nii tõsine tee ette võetud, eks siis ikka mingil kindlal põhjusel, oma vabal tahtel, niisama naljapärast vast siia keegi ei satu. Parandage mind, kui ma eksin, aga arvan, et innustust võib saada sõpradelt, tuttavatelt, toetajatelt, kaaslastelt, aga motivatsioon tuleb üles otsida ikka enda seest, tuleb leida põhjus, miks ma seda või teist asja tahan teha, miks mulle seda on vaja, alustada tasub aga siis, kui oled ka nendeks pingutusteks ja loobumisteks valmis.

Tuleb mõelda välja, milliseid muutusi enda juures näha tahad, millised on eesmärgid, nendeni jõudmine peaksi olema motivatsiooniks alustatu lõpuleviimisel. Ja ikka unistage, sest uskuge, unistustel on kombeks kas varem või hiljem ka täituda.

 

Soovin kõigi unistuste täitumist!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse