Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Juuli jutud. Kõik, kõik on uus septembrikuus.

Tere! 

Imeline, et  ilmataat pakkus meile veel vähemalt nädalakese suvepikendust. Isegi kurgid otsustasid uuesti saaki andma hakata ja lõpuks ometi hakkasid ka tomatid kasvuhoones küpsemise märke näitama, s.t. punaseks, kollaseks, tumeroosaks või siis hoopis  pruuniks minema, vastavalt sellele, millist sorti kevadel sai aknalauale potikestesse maha külvatud ja hiljem kasvuhoonesse istutatud. Isiklikult minu lemmik tomatisordid on vaarikatomat ja kobartomat Black Cherry.

Tegelikult on suvi oma koduaia vabavara rohkusega ära hellitanud, nii et kohe ei taha mõeldagi, et varsti tuleb seda kõike ostma hakata, sest siis ei saa  ju sellist puhast, ilma väetiseta ega muude kemikaalideta kasvatatud kraami. Aga mis teha, tuleb kuidagi hakkama saada. Koduse inimesena sai ikka iga võimalik hetk, mis toidutegemisest üle jä, õues oldud ja toimetamist jätkus, sest ka seltsilisi jätkus kogu suve jooksul lastelaste (vanuses vahemikus viieteistkümnest kuni seitsmeni) näol. Mummu-taadi aias on ju hea möllata ja joosta ning mõnele jõukohasele töölegi näpud külge panna. Vahepeal hea nosida mõni porgand või kurk otse peenrast. Juhtus sedagi, et aias läks suuremaks jalgpalli matšiks. Kõik see tüdrukutevägi (meil ainult üks noormees, tema kõige suurem ja toimetab juba omi asju) sattus hoogu, nii et paar suuremat lillepotti tuli lausa eest ära tõsta, et neist ikka midagi järgi jääks.  Mäng oli nii hoos, et jalanõud visati jalast. Oli väga lõbus kuni selleni, et järsku läks suureks valukisaks. Algul ma ei saanud aru, mis toimub, aga siis selgus et muru sees oli herilane ja see oli last nõelanud kahe varba vahele. Nõela sikutasime välja ja kiiresti jalg üles, allergitablett sisse, kompress ja jääkott peale. Vanaemal oli kõige suurem hirm, sest ei teadnud, kas tüdruk on allergiline või mitte. Igal juhul jämedaks see varvas läks aga ei midagi muud hullemat. Pallimäng oli selleks korraks läbi aga nagu ikka, leidus vanaema-vanaisa külmkapis lohutuseks mõni jäätis. Minu enda jaoks muidugi see raske katsumus, kui teised jäätist söövad, sest vahvli-rosina jäätisetops on mu suur lemmik juba ammusest ajast ja meie taat on ikka nobe seda koju valmis varuma. Aga nõrk naisterahvas, nagu ma olen, andsin nii mõnigi kord  oma nõrkusele järgi. Õnneks suuremat kahju sellest ei juhtunud, kaal püsib väikeste kõikumistega ikka mu enda  seatud piirides ja toitumine käib peale kolme aastat ikka FitLapi kava järgi. Vahva on  aeg-ajalt leida siit jällegi mõni uus mõnus retsept, eile näiteks avastasin suvikõrvitsa-singipiruka, mida plaanin lähipäevil teha ja selles olen ma juba ette kindel, et see mulle maitseb. Suvikõrvits praegu aias tegija, seega tuleb seda igal võimalusel kasutada, hiljuti tegin kukeseene quiche, suvikõrvitsa pannkooke jne., kõik head asjad.

Aga mis siis meil septembrikuus on uut? Uus on see, et meie kõige väiksem lapselaps läks kooli, nii et meie peres enam lasteaiaealisi pole. Varem lapsed, kui haigus kallale kippus,  ütlesid et läheme mummu lasteaeda, sel suvel öeldi, et nemad on mummu laagris. Viimasel nädalal enne kooliminekut käis meil siin vilgas tegevus, tuldi siia oma õpikute ja paberirullidega. Kodus oli küll juttu, et saame selle õpikute paberipanemisega ise hakkama, aga siis teatati, et nemad tahavad seda koos mummuga teha. Ega mul selle vastu ka midagi polnud, sest see töö on mulle lapsest saati meeldinud ja eriti tore lastega koos toimetada, töö käigus jutustada ning suvemuljeid kuulata. Eks seoses selle kooliaasta algusega oli vanavanematelgi väike elevus sees. Kõige toredam oli see, et õel-vennal just täpselt nii suur vanusevahe, et uhkesse vastrenoveeritud Variku põhikooli aulasse astus väike koolimineja oma suure üheksandasse klassi mineva venna käekõrval.

Ilusat kooliaastat kõigile, nii kooliminejatele,

koolisaatjatele kui ka õpetajatele!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod