Alates 4,12€ kuus! Osta kohe!
Sulge

Juuli jutud. Kevade ootuses.

Tere!

 

Enda kohta pean ütlema, et olen suhteliselt vilets uute FitLapi retseptide katsetaja, meeldib rohkem kindla peale välja minna. Viimasel ajal olen siin Teie õhutusel ikka jälle midagi uut proovinud. Viimane toit, mille välja valisin oli galett hummuse ja kanalihaga. Hakkasin õpuks ise hummust tegema. Kuna  etteantud kogused on retseptis, päris suured, siis venitasin valmistamisega senini, kui lapsed läbi tulevad, siis on rohkem sööjaid. Kaupmehe laost sai ostetud hea hinnaga 800 g purk kikerherneid ja Tahhiinit õnnestus ka Selverist saada. Võtsin lõpuks oma uue Nutri Bulleti ka kastist välja ja panin kikerherned nõrguma. Kõik asjad masinasse ja segama. Aga, mis juhtus, oli see, et segu sai liiga tihke ja kleepis kõik kannu seina külge kinni. Ei osanudki kohe midagi ette võtta. Võtsin kõik nõust välja ja hakkasin osade kaupa purustama. Siis sai küll segu enam vähem büreestatud aga tuli ikka pisut kuivavõituv ja küüslauguga ka pingutasin üle. Maitse oli hea ja kõrvale võetav punapeet tasakaalustas teravuse, nii et kõik kiitsid maitse heaks. Minu tarkus oleks see, et poleks tohtinud kõike vedelikku ära kurnata, vaid osa lisada massile ja küüslauguga tuleb tagasihoidlikum olla. Järgmine kord olen targem,  teen kindlasti uuesti, nii et lisandus veel üks lemmik .

Kas tõesti kevad koputab juba uksele. Igal juhul mina hakkasin kevadhooajaks juba vaikselt valmistuda. Kui senini olin need teemad pannud riiulile ootama, siis nädala lõpus, kui sai pandud punkt tervise teemale, siis oli hea uus teema kohe varnast võtta. Esimene käik oli seemnepoodi, kust sai valitud salati, redise, kurgi, tilli jne. seemned, et oleks suvel omast aiast piisavalt vabavara võtta. Umbes kolm aastat tagasi tõi väimees paki Black Cherry tomatiseemneid, mis said eelmisel kevadel otsa. Need Tomatid osutusid meie pere ja ka tutvusringkonna lemmikuteks, sai siin taimi jagatud ja juba küsiti, kas see kevad ka saab. Õnneks leidsin neid seemneid Maxima seemneriiulist. Eile sai tütre abiga ka suured mullakotid  kevadeks koju transporditud, nii et varsti näpp mulda.

Nagu ma siin mõni aeg tagasi kirjutasin, siis viimane pool aastat kulus sellele, et leida üles salapäraste alakõhuvalude põhjus, lisaks sellel veel läbitud silmaopp. Kuna see asi juba nii pikale veninud, siis koos perearstiga panime pead kokku et tegeleda asjaga tõsiselt.. Nagu öeldakse, kaua võib? Viimastel kuudel käis ajaarvamine ühe tohtri juurest teise juurde käimiseni, või ühest uuringust teiseni. See oli tõeline ralli ja nagu üks vana kolleeg tavatses öelda, peab ikka hea tervis olema, et sellega hakkama saada.  Pidasin vapralt vastu kuni võiduka lõpuni, eks nad kõik midagi leidsid, mis aastatega kulunud. Viimane uuring toimus eelmisel neljapäeval. Et Teid säästa üksikasjadest, ütlen kokkuvõtlikult, et kui tohter oma atripuutika paika seadis ja hakkas uurima, siis ma ehmusin kommentaaridest ära. Kogenud uroloog sõnas, et mis asi see on, pole sellist pilti veel näinud. Mind vaadati terve meeskonna poolt kui mingit imeasja, olevat teaduse jaoks huvitav avastus. Lihtsamalt öeldes valude põhjus käes –  paarkümmend aastat tagasi läbitud suurest günekoloogilisest operatsioonis ja järgnenud liitelisest protsessist põhjustatud kõrval oleva organi tugev deformeerumine. Siit ka surve närvidele ja kroonilised põletikud. Kuna hetkel on valud vaibunud, siis sai vastu võetud otsus, et praegu jääb asi lihtsalt jälgimisele aga kui tekib  järjekordne ägenemine, siis pean  kohe arsti Kliinikumist üles otsima, et uued analüüsid teha ja ravi peale panna.  Hiljemalt sügisel pean uuesti kontrolli minema. Teate milline suur vabanemise tunne see on, isegi valu ei tundu enam nii hirmus olevat. Palju hullem oli elada teadmatuses. Olen südamest tänulik nii oma perearstile, kui ka eriarstidele, kes on mu muresse nii osavõtlikult suhtunud ja mind edasi suunanud järgmise spetsialisti juurde. Mul endal on vahepeal olnud käegalöömise hetki, justkui piinlik oli haigekassa raha raisata.

Nüüd siis tuleb õppida oma probleemiga elama, mõelda positiivselt, välja otsida külvikalender ja esimese asjana tomatiseemned – nii enda võetud, kui poest ostetud – mulda pista. Aknalaual kasvavad orhideed hakkavad juba silma rõõmustama.

 

 

Elame veel!  Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod