Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Juuli jutud. Jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi…

Tere!

 

Jaanilaupäev kenasti üle elatud ja peaks ütlema, et taevataat oli seekord ikka väga armuline ja isegi ilmaennustus pidas paika. Pea nädala jagu kestnud   tuuliseid ilmu ei osanud enam lootagi, et nii ilus ja kuiv päev tuleb. Jaaniaegu on olnud igasuguseid, küll kusagil maal sõprade juures või mõnel suuremal üritusel. Noorusest meenuvad ilusad jaaniõhtud Luke pargis aga juba viimased kümme aastat oleme veetnud rahulikke jaaniõhtuid oma koduaias. Vahel koos külalistega ja vahel isekeskis. Reeglina on lapsed kusagil maal oma sõprade juures ja  mida aeg edasi, seda rohkem naudime lihtsalt vaikset omaette olemist. Nii ka seekord, oli küll provotseerijaid, et võiks kuhugile minna, aga ei võtnud me taadiga kumbki vedu. Sai juba aegsasti mõeldud toitude peale ja varutud FitLapi kavas olevaid Nõo grillitooteid.

Suvikõrvitsad ja kurgid oma aias küll kahjuks alles õitsevad aga muud rohelist küllaga ja varsti on lootust saada oma aia tomatiteid, kurke, suvikõrvitsaid, porgandeid jne.

 

Nii et hetkel tuli poekaubaga läbi ajada. Õhtupoolikul grill kuumaks ja head ja paremat küpsema. Kuna viimasel ajal seis kaaluga stabiilne ja jaaniduelli suutsin ka maha magada, vähemasti ei märganud Facabookis viidet, siis otsustasingi, et võtan vabalt ning naudin sel aastal seda õhtut täiega. Vanad lemmikud on mul grillitud šampinjonid sinihallitusjuustuga aga seekord täitsin need hoopis Feta juustuga ja lasin hea maitsta. Ja üleüldse sõin küll kõike lubatut aga seekord suutsin kaalu sinnapaika jätta ja lubasin endale piiramatus koguses head ja paremat. Magustoiduks olid juust, maasikad, virsikud jne. Aga üks suuremat sorti patt ka, mida ei saa maha salata. Kuna mulle tegelikult meeldis vanasti klaasike õlut (enamasti alkoholivaba) juua, siis seekord lubasin ka endale alkoholivaba õlut. Kõik see muidugi sai hävitatud õhtul pika aja jooksul aga…… Sellega on ikka üks suur aga – kõht sai jube täis, nii et pärast oli suur raskustunne kõhus ja lausa paha oli olla ja seda veel isegi hommikul, parema meelega oleks hommikusöögi üldse vahele jätnud. Tegelikult kulus see kogemus ära, sain järjekordselt kinnitust, et söögiga tuleb mõistlik olla, ei tasu ikka kõike suhu pista, mis silmad näevad.

Jaaniõhtu juurde kuulub ka tule tegemine. Koduaias loomulikult lahtist tuld teha ei saa aga õnneks on meil olemas väike aiakamin, kuhu võib alati tule alla panna, kui  selleks soovi on. Meile meeldib õhtuti istuda õues kaminatule ees ja seda eriti sügisõhtutel, kui päevatöö tehtud. Nii veetsime ka eilse õhtu kamina ees.

Täidaks siis eelmine kord antud lubaduse. Nagu eelmises postituses kirjutasin, kohkusin minust oma koduaias kaheksa aasta tagasi tehtud fotot vaadates, kus peal üks parajalt priske mammi. Nagu Matildale sai lubatud, näitan siis teile ka. Esimene pilt tehtud 15.06.2010 ja nagu paistab, oli 8 aastat tagasi ilm nii jahe, et vativest lausa seljas, teine pilt on paari päeva tagune. On vist ikka väike vahe sees, 8 aastaga saanud natuke, vanemaks, kortsulisemaks ja õhemaks.

 

Seekord siis oli selline vaikne jaaniõhtu ja see vaikus jätkub tänagi, kuna vihma sajab ladinal. Nii et viimasedki jaanilõkked saavad looduse poolt kustutatud. Algamas on puhkusteaeg, vähemasti mul oli oma aktiivse tööelu ajal nii, et Jaanipäevast võtsin puhkuse. Loodame siis, et ilmad lähevad taas ilusaks ja kõigil saavad patareid talveks korralikult täis laetud.

 

Ilusat päikeselist puhkust kõigile!

P.s. Paraku jäid need lubatud ja ka muud plaanitud fotod lisamata, sest mingitel müstilistel põhjustel pole see võimalik. Arvuti väidab järjekindlalt, et pilt on  vigane. Jantisin selle probleemi kallal pool päeva katsetades erinevate variantidega nii fotoka, mobiili kui ka arvutifailidena olevate fotodega. Mina jäin alla.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod