Superdiil enne uut disaini! Osta kohe!
Sulge
Uue disaini tulekuni on jäänud:

Juuli jutud (ehk juhtumused juulis).

Tere!

 

Oi, kuidas aeg kihutab, alles oli Juuni (Jaanikuu, sünnipäevade kuu, üllatuste kuu) ja tänaseks juba peaaegu pool Juulit  möödas. Et Matilda ei jääks siin hüüdjaks hääleks kõrbes, siis võtsin ennast kokku ja panen omalt poolt ka siia midagi kirja. Vahepeal märkasin, et puhkajadki annavad endast märku.

Üllatus, mis mind tabas ja millele eelnevalt vihjasin, oli paraku ebameeldiv, saabus just sünnipäeva õhtupoolikul, kui enamjagu külalisi juba lahkunud oli. Ühtäkki tuli toapoolt tütar aiamajja sõnumiga, et kas me oleme tähele pannud.et vannitoa lagi on pisut ripakil. Ja hea, et avastas, sest me polnud seda märganudki. Kunagi oli selles ruumis saun ja siis kui meie kümme aastat tagasi remonti tegime ja saunast sai vannituba, tundus kõik korras olevat. Aga aeg teeb oma töö. Päris keeruline oli aru saada, mis seal siis juhtus. Esialgu sai asi ära toestatud ja siis asusime taadiga asja uurima. See aga osutus päris keeruliseks, sest kusagilt ei pääsenud juurde. Selle hooneosa katusealune nii madal, et meesterahvas alla ei mahu ja seal ka piisavalt paks liivakiht, et midagi näha (vanaaegne ehitus ikka). No ei jäänudki siis muud üle, kui kõik asjad vannitoast välja vedada ja hakata seestpoolt ettevaatlikult lage lammutama. Ega see väga mõnus ja lihtne töö polnud, sest ikka vanal heal ajal korralikult tehtud ehitis ja sealt seda kraami ikka alla tuli ning ka kraevahele sadas. Hea, et suvi, sai ennast pärast õues puhtaks küürida.

Lihtsamalt öeldes, see ootamatult kaela sadanud remont  lõi kogu elu pahupidi. Siia arvutisse sattumiseks kohe pole olnud üldsegi aega ega võimalust. Suvi ongi vist selline aeg, et rahvas puhkab, seega ollakse kodust eemal ja nauditakse suve. Ka nendel, kes peavad tööl käima ,on ilmselt kiire aeg, sest vaja ju puhkajaid ka asendada ja mõned (pean silmas ennast) peavad olude sunnil remonti tegema ja lapselapsi hoidma, sest lapsevanemad tööl ja no kes see raatsib last lasteaeda saata, nii vahva on mummu ja taadi lasteaias olla. Mis viga siin aias joosta ja aeg sealmaal, et juba saab ühte-teist peenralt ja marjapõõsa otsast suhu pista. Porgandid juba kõlbavad krõbistada ja mustsõstrad ning tikrid ka juba päris head. Isegi mõned kurgid oleme juba saanud ja suvikõrvitsaidki kõlbab pannile panna. Tsiteerides klassikuid, elu on lill, tegelikult ka, sest praegu on aias seda lilleilu nii palju, et võiks päev otsa vaadata. Siin pildil on üks väike jupike aiamaja esisest, mis paistab isegi vihmase ilmaga köögiaknast.

Väike kohustus, mis aiaga kaasneb, on see igapäevane kastekannuga jalutamine, aga see käib asja juurde. Nii need päevad siin lendavad ja küll oleks hea, kui saaks aja natukeseks seisma panna, et  suvi liiga ruttu mööda ei läheks.

Mis puutub toitumisse, siis sellega on asjad täitsa korras,  käib ikka kavakohaselt. Fotol minu ühed suured lemmikud Lindströmi kotletid, hetkel need eriti nämmad, sest värsket punapeeti saab ka juba oma aiast.

Isegi Juunis tekitatud kaalukahju hakkab peaaegu korda saama. Nii et olen enam-vähem vanas kaalus tagasi aga unistus veel kolmest kilost lahtisaamisest pole veel maha maetud, tahaks selle ikka ükskord teoks teha. Vahel  rändab mõni üleiigne mari põõsa otsast suhu aga enamasti sobitan neid ikka kasvõi asendustena kavasse. Tuleb maksimaalselt ära kasutada seda aega, kui kõike ei pea poest ostma. Küllap me varsti kolime kõik tagasi oma suvekodudest ja randadest tubastesse tingimustesse ja siis saame üksteist oma juttudega äragi tüüdata. Seniks aga ilusat suve jätku ja head patareide laadimist!

 

Päikest!Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod