Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Frivoolsed 60ndad

Tõepoolest, on aeg korraldada bakhanaalid, luhvtitada fanfaare ja… küpsetada 1 Fitlapi kook!

 

Nimelt oli 11. mai see tore päev, kus mu kaal ütles mulle: 69.7, Karolin! Kümnend, millest varem olen unistanud ja ausalt öeldes pole õrna aimugi olnud, kuidas ma sel hetkel välja peaksin nägema. Umbes nädala pärast tähistan ka aastat Fitlapi rüpes, skooriks -23 kg heart. Mitte veel ammu  tervitasin 70ndaid. Mäletan, kuidas Keiu vist ütles, et küll need 60ndad ka varsti tulevad, ise üritasin sellest mitte mõelda laugh

***

Kes nüüd mõtleb, et küll see Karolin alles langetab– ei, mu kaal maikuus langenud alla.. kilo! Aga eks ma ootasin verstaposti ja eks.. on aeglane aeg. 

***

 

Maikuu on olnud kaalu mõttes tõesti aeglane, lähenev menstruatsioon ja lisasöök liikumise kompeneerimiseks on vähemalt praegu mu kaalu tagasi 70ndatesse viinud.  See üldine aeglus mind frustreerib, sest nii paistab mu langetusaeg muudkui venivat (tõenäoliselt isegi suve lõppu). Samal ajal saan ise hästi aru, et mida kaugemale jõuan, seda aeglasem ongi ning isegi keharasva % tervislik langus on nii 1% kuus või selle lähedal. Praegu mõtlen, et kas jätta patutoidukord vahele (tehniliselt pole kaal nüüd langenud, samas see tõus tundub pigem ajutine ja kunstlik. Kipun patutoidukorda ära jättes nagunii lõpuks meeleheitest patustama laugh). Vaatab. 

 

 

Suures plaanis on vist terve kuu aeglane, kuna tulen kohevarsti nädalaks ajaks Eestisse puhkama ja eelistan seal end vähem piirata. Proovin küll mitte süüa üle, aga tahan siiski Eesti toitu nautida. Kohvrigi plaanin tagasi tulles täita sepiku, rukkipala ning soolavõi ja kaerajahuga. Samas aga näen, et mu rasvaprotsent siiski paistab vaikselt langevat– lihased paistavad rohkem välja. Nii et vaikselt vaikselt ma edasi lähen. Võib-olla teen ühe karmi juuni peale nii laiska maikuud.

 

***

 

Eelmisel nädalavahetusel käisin ühel Põhjamaal saarel rattamatkal. Olen suur matkafänn ja pean matkarõõmu väga oluliseks– et avastaksin looduse ilu enda kodu lähedal ning võtaksin pea iga nädal aega suuremaks puhkamiseks. Sageli kipume jääma koju ja tegema igapäevatoimetusi, mis aga ei pane.. puhkusest ohkama. 

Igal juhul avastasime paari sõbraga ühte siinset väikesaart ja nii sõitsime rattaga läbi 40 km saart. Meil on siin praegu soojalaine ja õitsvad puud ja raps… oli imeline rattamatk.. (õhkab). 

 

40 km ei ole rattamatka mõttes väga pikk distants, aga avastasin rõõmuga, et üks mu kõige suuremaid eesmärke on täitunud: olen piisavalt tugev ja terve, et matkamist ja liikumist üldse täiel rinnal nautida. Jalalihased oleksid veel 40 km otsa pannud, mäest sõitsin üles hea pulsiga ja üldse– tundsin end nii hästi. Just selle eesmärgi– et jõuaksin mõnuga matkata– panin umbes aasta tagasi oma toitumisvihikusse ühe eesmärgina kirja. 

 

***

Ma mäletan veel hästi seda, kui kõikidel matkaüritustel varem osaledes mõtlesin, kas jaksan teistega sammu pidada. Või kuidas oma riideid jms planeerisin, et füüsilise koormusega hakkama saada. Või mõnikord seetõttu ei osalenudki. 

 

Just need kurvad mälestused ja see praegune rõõm hoiavad meeles, miks see kaaluteekond on seda väärt. 

 

***

Mõtlen nüüd selle patutoidukorra peale edasi ja lähen täna rinnalt tõstet tegema. Soovin teile… ilusat ilma ja aega kevadet märgata smiley.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod