Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Augustis aegamööda: -2.5

Ahoi! Augustikuu lõpp on käes ja pidades silmas, kui halb suvi siin Põhjamaal olnud on, on mul ausalt öeldes tore meel ülikooli tagasi minna. Äkki tuleb see-eest ilus sügis, nagu oli imeline sügis siin ka augustikuus :P.

Kindlasti keegi mõtleb, et miks aegamööda- olen veel sellises kaalus, kus võiks ehk langeda rohkem. Aga see kõik muidugi minu enda teha. 

 

Kuidas läks Fitlapiga?

Enamiku augustist olin kavas, ning kokku kaotasin 2.5 kg– liikusin 86.6 pealt 84.1 kg peale. 

Tuletan meelde– juulis tõi kolimine ja seejärel puhkus Eestis juurde veidi üle 1 kg, seega võib öelda, et juulis toimus jõuline tagasiarvestus ja paigalseis. Ei saa öelda, et ma midagi kahetseksin, kuid muidugi oleks tore kaaluda vähem. Aga eks kaalulangetus ongi pikk  ja ootamatustega teekond. 

Augustis langes mu kaal üldiselt stabiilselt, suure paigalseisu (ligi nädala) tõid 2 päeva ülesöömist pärast mu rasket statistika eksamit. Tahtsin eksamit kuidagi tähistada, kuigi ausalt öeldes ega need väga kalorirohked päevad seda väärt polnud. Järgmine kord ehk tähistan teisiti või teen mõne hea õhtusöögi ja siis kohe tagasi kavasse. Mõnikord on lausa nii, et kui kasutan toitu kuidagi tähistamiseks, siis paistab, et söön vaid.. vanast inertsist. Raske on tagasi minna sellesse mõtteseisundisse, kus sööd ja üldse ei mõtle. 

Toitudest olen kõige rohkem söönud (singi-)võileiba, juustu ja viinamarju, omletti ja erinevaid toite tortillaga. 1 nädala lõunatasin raamatukogu kohvikus, kus abiks silmakaal. Siinne kunginglik raamatukogu lihtsalt suurepärase toiduvalikuga– väike kogus liha, süsivesiku valid ise ja salatit võtad palju tahad. See mul õppimise ajal kavas aitaski püsida. 

Natuke olen ka kavast kõrvale söönud– aeg-ajalt õhtul eine kalorsuse piires kas proteiini- või jogurtijäätist ja sõpradel külas või õppides nt beebiporgandeid. Ja siis klaas veini mõnel kolmandal õhtul. Need kõik pole kaalutõusu toonud, kuigi tahaksin magusa söömise küll harvemini ette võtta. Porgandid lihtsalt hea viis meelelahutuse ajal mitte nt krõpse vms süüa.

 

Kuigi olen veel sellises kaalus enda pikkuse kohta, et mu kaal võiks langeda kiiremini, olen oma augustikuu üle uhke. Miks? No oli palju uut ja rasket ja sain sellegipoolest oma kava ellu mahutatud. Esiteks ma kolisin uude kohta ja kujundasin siin oma toitumisharjumusi välja. Teiseks õppisin ma oma eksamiteks ja olgugi et pidin terve päeva statistikat õppima, olin ikka kavas. Liitusin uue jõusaaliga ja kui enne käisin koos mind treeninud sõbraga treenimas, siis nüüd käin ise. Kuu lõpus käisin palju tööl ja ka siis ei murdunud ja jäin enam vähem kavasse. Olin tubli.

Ja jõusaali puhul– kuna teen jõutrenni, siis käin ikka nende musklimeeste saalis oma kange tõstmas. Alguses oli hirmus ja mitmed härrased on ka hirmus hooletud (jätavad eeskirjadest hoolimata oma suured raskused kangide peale, miskit pärast kasutamist ka ära ei pühi), aga olen nüüd ära harjunud ja üldse ei lase ennast teistest häirida. Olen oma harjutuste tegemise vormi üle väga uhke ja vahel teeb mulle omaette nalja, kui tuleb keegi ja hakkab kohe mõnda varem (kellegi teise poolt) kangile jõetud raskust hirmsa puhitamise, aga hooletu vormiga tõstma. Ja regulaarsed musklimehed ka minuga harjunud. 

Minu jaoks ka omaette trenn neid raskusi kangi küljest ära saada (kui kang on koos nendega maas), siis paar meest on mind ka aidanud. Kena neist!

 

Pilk algusesse

 

Vasakul enne, paremal nüüd

Nüüd küljelt

 

Alates algusest s t maikuu viimasest nädalat olen suve jooksul kokku kaotanud umbes 7.5 kg, kui pidada silmas, et kaalusin aprillis 93 kg, siis isegi 9 kg. Sentimeetreid on läinud 27.5, peamiselt kõhult ja rinnalt. Lisaks Fitlapile teen intensiivset jõutrenni (power lifting), äpi Stronglift abiga ning olen igapäevane rattaga liikleja. 

 

Ei oska öelda, kas pildid muutust edasi annavad, aga kindlasti märkan langust ise ja seda on märganud ka mu kolleegid ja sõbrad. Olen saledam üle kogu keha, sh ka näost. Kõige enam olen kaalu kaotanud vast kõhult. Lihastrenn on muutnud mu keha palju proportsionaalsemaks, lihased paistavad tugevalt välja  seljal, õlgadel, reitel, tagumikul ja mulle endale ka kõhul (teen ka iga trenni kord plankingut, vb varsti lisan harjutusi). Mu käed näevad kindlasti palju ilusamad välja, kuid lihased tulevad tugevalt välja vast hiljem. Ja muidugi olen kordades tugevam, eile nt tegin deadlifti 70 kg-ga ja varsti peaksin jõudma iseenda kehakaalu tõstmiseni. 

See umbes on deadlift

Minu toitumis- ja treeningharjumused on drastiliselt muutunud. Toitumise suurimad muutused– ei söö enda tunnete leevendamiseks (emotsionaalne söömine) ning üldine söömisrütm on regulaarne ja tervislik. Sport– lihastrenni tõttu teen vähem kardiotrenni (see oli varem mu esimene valik), kuigi plaan on siiski trenni lisada. 

Lisaks trennile ja Fitlapile on mind toetanud teadmised toitumisteraapiast, sellest raamatust. Kasutan neid (mõtte-)harjutusi pea iga päev. 

Mu enesetunne– miljon korda parem. Kuigi igapäevaselt olen ikka frustreeritud, kui kaal ei lange, siis pikas perspektiivis olen väga positiivne ja üldiselt usun, et ega mingit õnnelikumalt ja paremat alternatiivi praegusele režiimile ei ole. Tean, et mu läbiv positiivsus võib teistele närvidele käia, aga.. olen minevikus olnud korralikult enesekriitiline ja tegi asjad palju raskemaks. Kui ise enda võimetesse ei usu, siis on lihtne alla anda. 

Nõrkushetkel (kui tahaks midagi head) ikka kiusan ennast mõttega, et mis siis see alternatiiv oleks– et kui kaua ma tahaksin iga päev jäätist või praetud toitu süüa. Ja peale selle ühe peas oleva toidukorra, ega ei tahakski. 

Aga muidugi õhtul hilja kuskilt tulles nälg silme ees tahaks muidugi kõike head ja paremat. Selleks hoiangi kapis viinamarju ja juustu heart.

 

Septembris ma ei söö kavast mööda

Septembris on mu peamine prioriteet säilitada oma trenni- ja toitumisrütmi, käies samal ajal koolis ja tööl. Ja lisaks leida aega, et hoida end rõõmsa ja puhanuna, aga mitte toidu abil. Lõdvestumiseks aja leidmine on minu jaoks mõnikord probleem ja alles väsinud ja tigedana järele mõeldes meenub, et pole miskit enda rõõmuks ette võtnud.

Nende eesmärkide saavutamiseks pean hakkama toite veel rohkem ja pikemaks ette valmistama. 

Ja kui saab, siis tahaks muidugi lisada uusi jõuharjutusi oma kavasse, valida mõne regulaarse kardiotrenni lihastrennist vabadeks päevadeks ja teha palju muudki. Sellest juba teine kord. Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse