Toitumiskava 3 päevaks tasuta Liitu kohe!
Sulge

Kui nädalavahetus läheb lappama?

Pealkiri on küll veidi eksitav, sest mina püsisin igati normi piires ja reedeks oli mul ka patuõhtu planeeritud, aga laupäeval ja pühapäeval püsisin kavast ja kõik oli hästi! 

Kes tahab vaadata mõningaid retsepte ja pilte toidust, siis minu stoorides ja Instagrami feedis on endiselt need ka olemas ja lisan ka järgemööda lisa.😊😊
https://www.instagram.com/tervisestaar/ 

Igal juhul oli reedel igati planeeritud patukas ja kuna mul oli ka muidu kiire päev, siis lõuna sõin kella 13:30 ajal ja siis õhtune osa hakkas kl 20:00 ning siis mõned tunnid toimus snäkkide söömine ja ka veini sai kõrvale joodud (viimane kord alkoholi aga tarbisin umbes 5 nädalat tagasi). 

Vabandan ette, et patuka pilt, aga et te saaksite aimu, mida ma kõike sain süüa ja ega ma ka väga ei lugenud suutäisid ega ausalt öeldes ka kaloreid.  Ja tegelikult ega peakski, sest olin terve nädala väga tubli olnud ja kaal on mul ka viimase 6 nädalat kenasti langenud, sest olen ka kavas olnud (patukaid on küll ka olnud). 

Mis aga olen aru saanud, et kõige raskem on just see “päev hiljem/morning after” sest kuna n-ö eelmine päev läks käest ära, siis tekib rohkem ka süümekaid, et miks midagi pidi sööma ja siis võib sellest tulla surnud ring, millest väga paljud välja ei saa ning paraku ka miks väga paljud ei jõua sellest paarist nädalast Fitlapi kava jälgimisest ka kaugemale.

Enesele ootamatult avastasin 2015. aastal kui Fitlapi kasutama hakkasin, et mul on tohutult palju enesedistsipliini ja mind aitas ka kindlasti ka see, et olen väga ambitsioonikas ning samas kui ma ka nägin enda tulemusi, siis see kindlasti motiveeris! Üritasin ka võimalikult palju (ja siiamaani üritan) kavas olla ja mitte nii palju süüd tunda kui söön midagi muud kui planeeritud või kui kava ei jälgi. Samuti üritan emotsionaalsele söömisele ka ikka mitte järele anda, sest olen ratsionaalselt mõelnud, et “ei, sa oled õnnelikum hiljem kui ei söö seda šokolaaditahvlit ära”. 😄 Ausalt öeldes mõnikord on toiminud, kuid olen mõnikord ka kõigele käega visanud ja teinud lihtsalt hetke ajel seda, mida olen lihtsalt tahtnud teha. 

Oluline on aga ikka edasi minna ja mitte alla anda! Samuti on mind aidanud kindlasti see, et kui pakutakse sünnipäevadel töö juures näiteks komme või mingit snäkki, siis sellest loobuda. Tõsi on see, et mõnikord võib ikka võtta, aga kui iga päev kõikide sünnipäeva ajal seda teha, siis kokkuvõttes ei tule sellest Fitlapi jälgimisest midagi välja ja lähebki lappama.

  • Joo palju vett! See aitab ülesöömisest tingitud puhitusel ära minna ja kiirendab ainevahetust! 
  • Mina kaalun end iga päev – kunagi (natuke ka praegu) oli kaal küll kinnisideeks, aga nüüd olen ma aastate jooksul aru saanud, kuidas mu keha toimib ja kui söödki palju süüa eelmine päev, siis kohe järgmine päev kaaludki 1-2 kg rohkem, aga kui sa normaalselt edasi toitud, siis see on juba paari päevaga läinud. 

Ma ei tea täpselt, kuhu ma selle jutuga tahtsin jõuda, aga kokkuvõtvalt võiks öelda seda, et kui nädalavahetus läks lappama, siis las ta siis lappab edasi, aga sa võid ikka Fitlappida nüüd alates esmaspäevast. Jõudu ja jaksu Sulle! ❤️

Ikka kui tekib küsimus või idee, millest peaksin kirjutama, siis kirjuta kommentaar siia või saada sõnum Instagramis!  

Tervisestaar Mari 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod