110139 kasutajat 492 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Q&A: kardio


Vastan Karolini küsimusele: "Uurin huviga, et kui teed iga päev trenni, siis mis trenni sa teed, eriti nt kardiotrenniks? Mul nimelt vaja jõutrennist üle päeva puhata ja siis leiutan jõusaalis, et milline kardiomaiguga trenn mu lihastele puhkamiseks sobiks (mis ei oleks samas ka vb eriti tuim jooksulint)."

 

Enne teemasse sisenedes veel taustinfoks nii palju, et 6. nädal treeninguid on läbi, st 54 trenni. Ühtki trenni ma seni vahele pole pidanud jätma – kõik olen saanud vajadusel ajaliselt ümber tõsta õhtust hommikusse (või vastupidi), aga mitte nii, et ühel päeval jätan ära ja järgmisel teen topelt. 

 

3.07.17 alustasin ma sellise 8-nädalase kava jälgimisega nagu Fitazfk 8 week guide. Kava jaguneb kolmeks faasiks: nädalad 1-2, 3-6 ja 7-8. Ühe faasi raames on treeningud nädala lõikes samad. (Mina alustan homme viimase ehk kolmanda faasi treeningutega)

Ühes nädalas on: 4 ringtreeningut, mis on võimalik ära teha nii kodus kui ka jõusaalis; 2 HIIT (kõrge intensiivsusega intervall-)treeningut; 3 LISS (madala püsiva intensiivsusega) treeningut. 

LISS treening on ainuke, mille puhul on antud nii-öelda vabad käed – tee vähemalt 30 minutit aeroobset treeningut, olgu selleks siis kõndimine, jooksmine, ujumine vms.

Kui ma esimesed paar nädalat käisin hommikuti kohe pärast ärkamist kõndimas, siis hiljem on paremini sobinud kahe treeningu ühendamine ning olen kasutanud jõusaali võimalusi.

Kõige rohkem on praegu valikusse läinud rattasõit (effort 2-3), teiseks trepp. Üsna pea (kui ma 70.0 kätte saan, lubasin endale ujumistrikoo osta) hakkan ära kasutama ka MyFitness Ülemiste City klubi ujumisvõimalust, mis on tegelikult alati olnud üks minu lemmikuid treeninguid. Võõrad pole ka erinevat tüüpi elliptilised trenažöörid.

 

Kuidas ma igavust väldin?

  • hea muusika on suht A&O (eriti, kui trennituju ei ole just laes)
  • Ratta otsas vahetan keha asendit, viimasel korral nt ühe minuti olin kehaga ettepoole kaldu, teise minuti istusin püsti ja hoidsin käsi puusal. Nii möödub esiteks aeg ülikiiresti ning keha saab pidevalt erinevat koormust.
  • Trepil teen erinevaid harjutusi (ronin selg või külg ees, teen jalatõsteid, ristsamme, poolkükkis samme jne) ning vahetan pidevalt liikumiskiirust. Üht harjutust proovin hoida vähemalt minuti.
  • Teades, et trenn on 30 minutit, siis arvutan pidevalt: 5 min tehtud, järelikult 5x sama palju veel.
Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Sweatit.
52236 lugemist / 30 fänni
Minust

Esimest korda liitusin 72,5-kilosena juulis 2016. Aasta jooksul enda nõrkustele pidevalt järgi andes oli 12. juuniks 2017 mu kaal tõusnud 77,9 kiloni. Hetkeseis (27.08.2017) – Kaal: 70.0 Trenn: 1. kava tehtud, 2. alustan 09.10.17.

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

FitLap on täiesti ideaalne keskkond enda toitumisharjumuste parandamiseks ilma millestki loobumata. Lihtsasti järgitavaid retsepte jagub absoluutselt igale maitsele :)!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasvaEi, aitäh. Ma ei soovi endale tasuta toitumiskava.