109981 kasutajat 491 retsepti

PERSONAALNE TOITUMISKAVA
SULLE JA SINU PERELE.

Langeta kehakaalu
lihtsate ja kiirete retseptidega


PROOVI TASUTA

Proovi TOITUMISKAVA 3 päeva täiesti tasuta!

Oled ikka veel oma rangel dieedil jah?


Ma olen juba mitu nädalat (sest seda teksti motiveerinud teema on õhus ringlenud just nii kaua) mõelnud, kuidas seda järgnevat nüüd sõnastada ja ei kuskilt lõi praegu pähe – kamuflaaž. Fitlap on kamuflaaž.

Terminil „dieet“ on teatavasti üsna negatiivne kuvand, sest eestikeelses kasutuses ei oma ta sama tähendust nagu „ jätkusuutlik toitumine“, vaid millestki loobumist. Suhkrust loobumist. Nisujahust loobumist. Juustust loobumist. Kartulist, pastast, riisist, lihast, kalast loobumist. Seetõttu, kui nähakse inimest salatit karbiga kaasa vedamas, kohe automaatselt eeldatakse, et „oled mingil rangel dieedil jah?“. Jätad koogitüki söömata – „oled mingil rangel dieedil jah?“. Valid kohvi asemel vee –„oled mingil rangel dieedil jah?“. Ei pane oma tee sisse suhkrut – „oled minigl rangel dieedil jah?“

Seda küsimust saadab muidugi tohutu umbusk hääles ja üldse mitte nii veenev „edu“ soovimine, lisaks ka kerge silmapööritus, et tegu jälle mingi moodsa inimesega, kes jälgib toitumist ja kindlasti postitab kõikidest oma einetest ja trennikordadest pilte.

Ma olen praktikal olnud juba ligi kaks ja pool kuud ning näinud siin igasugust suhtumist ja hoiakut nende suhtes, kes oma tervise ja enesetundega teadlikult tegelevad või üritavad teha häid valikuid. Ma olen näinud, kuidas üks kolleeg (märgatavalt ülekaalus) ütleb teisele (normaalkaalus, heas vormis), et ta järgmine kord poest saiakesi ostaks selle banaani asemel. Ma olen juhtunud pealt kuulma, kuidas pidev söögi kaasategemine ja kaalumine on täiesti mõttetu ning ei vii kuhugi (ütleja on füüsiliselt kehvas vormis). Kõikide selliste vestluste puhul (seda halvustavat suhtumist on olnud veel) olen tahtnud vahele hüpata ja küsida, miks. Miks peaks inimene ostma mingi piruka või saiakese? Miks ei tohi inimene poest pitsalõigu ostmise asemel endale süüa kaasa teha? Aga ma olen hoidnud end tagaplaanile, sest olen ise parasjagu söönud muffineid või toitu, mis ei käi sõnaga „dieet“ ju kuidagi kokku. Fitlap on tõeline kamuflaaž, sest viimase kahe kuu jooksul, mil olen iga päev oma toitu kaasa võtnud, ei ole mitte keegi seda märganud, sest mu eined lihtsalt ei ole „dieedilikud“. (meenutus ka eelmisest postitusest – mis toitumiskava see on, mis lubab sinihallitusjuustu ja viinamarju süüa?)

Siin muidugi on paar inimest, kes teavad, et ma jälgin toitumist (seejuures tulemustega), aga sedagi vaid sellepärast, et „jäin vahele“ väga veidral kellaajal söömisega (ma söön kella 11 ja kella 15 ajal). Siis sain küll kogemusi jagada, kuidas ma söön neli korda päevas, vahepeal näksimata (hämmastav, aga isegi see ’isu’ on ära kadunud) ning et kui suhkur ja nisujahu välja arvata, siis ma põhimõtteliselt ei piira end kuidagi, lihtsalt kaalun enne suhu panemist. Ja siis on üks kolleeg, kes teab, et ma „dieedil“, sest ma otsustasin rahvusvahelisest tordipäevast mitte osa võtta, kuna „ma jälgin toitumist“. Tema (kusjuures samuti ülekaaluline) ikka nokib selle kallal aeg-ajalt, aga ma olen nii palju uhkust täis ka, et viitsi end talle õigustada või teadmisi jagada.

Täna menüüs: porgandikook ja chilli con carne. Kui nad vaid teaksid..

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!Sweatit.
51984 lugemist / 30 fänni
Minust

Esimest korda liitusin 72,5-kilosena juulis 2016. Aasta jooksul enda nõrkustele pidevalt järgi andes oli 12. juuniks 2017 mu kaal tõusnud 77,9 kiloni. Hetkeseis (27.08.2017) – Kaal: 70.0 Trenn: 1. kava tehtud, 2. alustan 09.10.17.

Ma kasutan Fitlapi, kuna:

FitLap on täiesti ideaalne keskkond enda toitumisharjumuste parandamiseks ilma millestki loobumata. Lihtsasti järgitavaid retsepte jagub absoluutselt igale maitsele :)!

Mina kasutan Fitlapi ja soovitan seda ka sulle!

Tee endale tasuta konto siin!
Blogijad

Viimased postitused


Astu esimene samm ja tee oma unistused teoks!


Soovid langetada kaalu ja saavutada oma unistuste keha? Parim aeg alustamiseks on just nüüd. Fitlap on sulle, kui soovid ilma nälga tundmata kaotada keharasva ning muutuda tervemaks.

Kuidas alustada?

  • Täida ankeet
  • Liitu
  • Hakka kaotama keharasvaEi, aitäh. Ma ei soovi endale tasuta toitumiskava.