Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Esimene

Täiesti esimene blogipostitus, lihtsalt tuli selline tuju.
Fitlapi kasutaja olen juba väga pikalt, aga kui nüüd aus olla, siis mitte kõige suurema eduga siiani. Või noh, õigemini alustasin suure eduga kunagi ammu, siis läks jälle vanaviisi edasi. See selleks. Nüüd olen treeningutega järje peale saanud, tunnen ennast tugevama ja tervemana, küll see kaal ka ükskord jälle vähenema hakkab.
Praegu olen suutnud käia spordiklubi treeningutes neljal korral nädalas. Õues rattaga pole enam sõitmas käinud, sest nii külm on ju! (Jah, ma olen totaalselt soojalembene ja ma ei tea miks ma ikka veel lõunamaale pole kolinud 🙂 ) Suve lõpus käisin lisaks spordiklubi treeningutele ka rattaga sõitmas, ca 20km kord, aga olgem ausad, ega selle vana krigisevate pedaalidega ja korviga linnarattaga väga mõnus nüüd trenni teha pole ka, tahaks ikka sujuvamalt ja kiiremini, aga noh, see selleks, kui tekib võimalus, eks parandan varustust ka mingil hetkel.
Toitumisega on kõige enam libastuma ajanud nädalavahetused. Ikka juhtub, et istume kaua üleval ja keegi toob poest paar õlut koos snäkkidega ja nii see siis algab. Väga halb harjumus, tean. Igatahes, nüüd kui härral on kaine september ja minul suhkruvaba september, siis on seis kohe tunduvalt parem. Motivatsiooni on ja ahvatlused ei tule ise koju kätte ka enam.
Olen nüüd üle nädala kenasti kavas püsinud. Reedeõhtune patukas toimus ka ainult seetõttu, et poes ei olnud Juubeli šašlõkki, mida ma plaanisin õhtuks teha. Võtsin selle asemel lihtsalt muud liha ja rohkem poodides kolada ei viitsinud.
Eile õhtusöögiks tegin siis planeeritud Juubeli šašlõki koos puuviljasalatiga. Retsepti muutma ei hakanud, sest pole ammu virsikuid söönud ka (kuigi oleks pidanud ohtu nägema, sest eelmine jama algas just samuti virsikutest).
Ehk siis, kevaditi vaevlen päris ebameeldiva õietolmu allergia käes. Kui ma retseptiravimeid sel perioodil ei tarbiks, kratsiksin endal tõenäoliselt esimese kolme päevaga silmad lihtsalt välja. Viimaste aastatega on tekkinud ka ristallergia, mis tähendab seda, et pean tähele panema ka toiduvalikuid, eriti puuvilju. Arst hoiatas, et ristallergia tekib õietolmu allergia perioodidel, aga tegelikult on see täielik jama, ristallergia võib tekkida ükskõik millal kui tarbida seda nn päästikallergeeni, mis minu puhul, nagu on selgunud, on virsik. 
Eelmisel õppeaastal külastasime kursusega Mustlat, kuna alevik oli huvitatud oma asula ilmekamaks muutmisest ning otsustas selleks appi kutsuda kunstitudengeid. Seal pakuti meile lõunaks lihtsat koolisööki, mis koosnes keedetud kartulitest kodujuustuga, magustoiduks anti kaasa suur virsik. Halba aimamata sõin sellegi ära ning ca veerand tundi hiljem kahetsesin väga. Tuleb välja, et virsiku söömine tekitab minu organismis nii vägeva allergilise reaktsiooni, et mul tekib ca poole tunni jooksul peaaegu üle keha punetav, laiguline, sügelev ja hõõguv nõgeslööve. Enne seda korda oli sarnaseid allergilisi reaktsioone juba mõnel korral tekkinud, kuid polnud veel selgust saanud millest. Kuna see oli juba mitmes kord nõgeslöövet tunda saada, teadsin, et ilma rohuta läheb kõik üsna kiiresti järjest ebameeldivamaks. Otsustasin kambast lahku lüüa ja otsida apteegi, mida me veidi aja eest asulast läbi jalutades nägime. Allergiarohtu mul muidugi kaasas ei olnud ju, oktoobris! Apteeker oli lahkelt nõus mulle käsimüügi ravimit müüma, aga kui ma talle oma löövet näitasin, otsustas ta hoopis kõrvalmajja asula medõele helistada. Seal sain kähku süsti nagu ikka sel puhul ning mõne tunniga andis paistetus ka järgi.
Igatahes, eile sõin ma siis (peaaegu) pahaaimamatult virsikusalatiga Juubeli šašlõkki ja otse loomulikult, juhtus täpselt sama asi. Otsustasin sel korral kiirabisse mitte helistada ja vaadata kui hulluks asi läheb ja kas on võimalik ilma süstita ka paistetus üle elada. Kuna ma ei olnud kodus üksi, puudus ka reaalne eluohtlik olukord, sest kui asi oleks väga hulluks läinud, oleks kiirabi tõenäoliselt paari minutiga kohale jõudnud. Kohe kui tundsin esimesi märke lööbe tekkimisest (ca 19.30) võtsin oma allergiarohu sisse, tegelikult võtsin 20ne tilga asemel kohe 40. Asi läks ikkagi järjest hullemaks ja ca poole tunni pärast sügelesin juba üle keha, kael paistetas ja kuklale tekkisid punetavad, paistes ja sügelevad nõgeslööbe vaod. Kõige veidram on see tunne kui kõrvad lähevad paiste. Need on siis sellised paksud suured tükid ja tunned, kuidas midagi nagu takistaks kuulmist, helid on veidi summutatud, sest kõrv ise on lihtsalt nii paistes. Kui härral oma kõrvu lasin katsuda, ütles ta, et need on nagu maadleja kõrvad. Polnud enne kuulnudki, mõtlesin, et see on lihtsalt mingi nali, aga kui ta mulle netist maadleja kõrvu näitas, sain aru, et päriselt ongi sellised asjad olemas nagu maadleja kõrvad 😀 Pole kuulnud? Vot siin nad siis on:


Päris jõhker, eks? 🙂
Igatahes, lööbele järgnes jõhker kõhuvalu koos külmavärinatega. Vahepeal tundus, et kogu päeva jooksul tarbitud söök tahab korraga ükskõik kummast otsast välja pääseda. Õnneks nii halvasti mul ei läinud ja peale veel ühte topeltportsu rohtu hakkas mul mõne aja pärast juba veidi parem (ca 00.30 öösel). Peas ei pitsitanud nii hirmsasti enam ja kergem oli olla. Jõin ohtralt vett ja lõpuks julgesin voodisse minna. Hommikul ärgates oli selline tunne nagu keegi oleks mulle kurikaga kuklasse virutanud. Kael on kange ja tundub, et endiselt veidi turses. Vaim ja keha on väsinud ja pea veidi tuikab. Õnneks trennipäev pole enne kui teisipäeval, selleks ajaks on kõik kindlasti juba korras. Söömisega patustama ei pidanud ja esimest korda üle väga pika aja saan öelda, et nädalavahetus ei läinud jälle käest. No, põhimõtteliselt 🙂
Ah jaa, palusin härral endale kõrvakiil anda kui kunagi veel peaksin virsikuid koju ostma.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse