11 päeva algust ehk uuesti nullist

Pea valgub kõigist mõtetest kohe tühjaks, kui siin end kirjutama sätin. Katsun siiski kuskilt alustada.
Eks ma pean need 11 raisatud päeva kuidagi heaks tegema ehk see aeg, millest alates mul kava on olnud ja mida ma pole mingil kummalisel põhjusel soostunud 100% täitma. Okei, tegelikult mul juhtusid mõned rohelised ruudud ka kalendrisse nii toitumise kui trenni poolelt, aga see ju tegelikult ei loe. Vähemalt mitte mulle ja mitte praegu. Tulemuste saavutamiseks pean ma asja tõsiselt võtma, sest mitte keegi teine ei saa ju minu eest mu kaalu langetada. Kahjuks.

Olen aastaid võidelnud oma mina-pildiga suuremal või vähemal määral. Alguse sai kogu see võitlus vist kunagi kuskil algkoolis ühe totaka kommentaari peale, kui peas käis ära klõps! ja hakkasin teadvustama seda paksude-peenikeste maailma. Et saledad on ilusad ja paksud on koledad, eks… Ja eriti kui sa oled veel laps või selles eas, kus see kõik on nii oluline ja sinu mina-pilt alles formuleerub, siis ongi lumepall veerema pandud. Ma ei olnud sellele kunagi varem mõelnud.
Ma ei ole kunagi tegelikult väga paks ega suur olnud, vist. Võib-olla ma pole lihtsalt tahtnud seda teadvustada?  Aastatega olen ma aga oma keha kiusanud ja materdanud loetamatu kordi ja juba üsna noorest peast alates. Neednud, et miks ei ole loodus või geenid mulle peenet konti ja luigefiguuri kinkinud ja ohanud kui olen kohanud mõnda eriti kauni proportsioonide suhtega inimest. Ju siis ei olevat tarvis. Aga see ei ole praegu enam oluline ja aastatega olen aru saanud, et kogu rahulolematus minu kehaga on kinni minu peas. Et tegelikult juhivad (vähemalt hetkel!) minu keha emotsioonid, mitte minu selge mõistus ja nüüd on mul sellest korralikult villand saanud. 
Olen koguaeg harrastanud sporti ühel või teisel viisil (kergejõustik, jõusaal jm), samas olen alati armastanud ka toitu. Tõden, et olen emotsionaalne sööja ja väga tihti näksin igavusest ja mitte just tervislikke asju (või siis tervislikke asju liiga palju, sest noh, nad on ju tervislikud ja neid võib rohkem süüa. Loogikaviga nr 1). Samas näiteks suure kurbusega ei taha suutäitki võtta. Teinekord õhtuti sihitult toas ringi uidates viib mingi salapärane trajektoor miskipärast ikkagi alati külmikuukseni, et sealt järjekordne paluke suhu pista. Jaa, võiks ju leida mingi tegevuse nt trennis käia, voh!, aga peale väsitavaid tööpäevi pole ma lihtsalt leidnud endas jõudu, et kuskile teiste higiste kehade vahele karglema minna. Kuna mu töö on iseenesest füüsiline, siis lohutan end alati sellega, et küll mingi rasvapõletus toimub ka sellega, aga kaua see vabandus enam ei kesta. See ongi põhjus, miks ma just siin, Fitlapis olen. Ma tean, et trennist üksi ei piisa, ka toitumine peab korras olema ja sellest kõik tegelikult algabki. Vajan lihtsalt väikest suunanäitamist. Muu on sekundaarne. Laiskuse õigustamiseks olen alati ka aastaaegadest kuidagi väga mõjutatud ja praegu lihtsalt on selline aeg – eriti nende külmadega – kus keeraks parem kerra ja magaks päikese tulekuni. Aga tegelikult jalad juba sügelevad ja tahaks jooksutossud jalga panna ning esimesed kiiremad ringid teha. Külma trotsides kükin ja kõverdan seniks toas etteantud treeningkava järgi. Ma vähemalt üritan. Mitmed siinsed retseptidejärgsed toidukatsetused on mul siiani alati keele alla viinud (kummaline väljend) ja kindlasti jäävad paljud neist minu valikusse ka edaspidi. Täna olen suutnud 98% kavas olla ja ma tahan loota, et ma suudan kogu selle kava lõpuni ära teha. Teha osaks endast. Lugedes neid meeletuid edulugusid, tekib ainult üks mõte – tahan ka! – ehk et:

Ma ei ole neid 11 päeva ilmaasjata siin seilanud – olen sisse-elanud. Saanud aru, et kava tellimine ise minu eest tööd ära ei tee ja kätt ette ei pane kui midagi mittetervislikku suhu tahan panna. Okei, kahju. Lootsin, et mingi salapärane vägi ikka kuidagi tõmbab need kilod minust ära, aga kui täna kaalule astusin ja  sain aru, et olen hoopis kilokese juurde saanud, koputas mõistus! Tuleb välja, et pean oma vana hea sõbra – tohutu tahtejõu – kuskilt kapinurgast üles otsima ja enda heaks tööle panema. On aeg haarata lõplik kontroll oma keha üle, saada jälile neile salakavalatele "emotsioonidele", mis seda petlikku nälga minusse suruvad, ja ennast lõpuks korda teha. Astudes päev korraga, mõistus ja keha, sünnib sellest lõpuks ehk üks ilus tervik ehk tere jälle, Fitlap ja head aega minevikuvarjud. Olen täiega mängus!

 171 cm ja 67 kg segapundart, mis on vaja lahti harutada.


Meeldis, mida lugesid? Jaga või kommenteeri.

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Süües tavalisi, kuid tervislikke toite, langeb su kehakaal kuni 1 kg nädalas.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse