Eile olin õhtul nii väsinud, et jäin lapsi magama pannes ise ka tukkuma, nii juhtuski, et kõik, millest plaanisin kirjutada jäi vaid mustandina peanuppu. 
Kasutan nüüd juhust ja räägin ära kuidas kõik oli.
Eile oli mul peaaegu et täiuslik programmijärgne päev.
Hommikul sõin karaskit, lõunal sõin kartulivormi ja õhtul tuli Piret minu juurde ja tegi mulle Chilli con carnet. Või noh, sel korral kujunes nii, et mina tegin, aga seltskonnas on ikka parem teha kui uhkes üksinduses.  See on muidugi karjuv ebaõiglus, et kuigi oleme Piretiga umbes sama kaua programmis olnud, siis tema on kaalust alla võtnud keskeltläbi pool oma kehakaalust (vähemalt vaatepilt on küll väga positiivses suunas liikunud), sel ajal kui mina olen ainult paisunud. Ma arvan, et see on teadatuntud pekijäävuse seadus (vähemtunutud ka energiajäävuse seaduse nime all). Seal öeldakse, et energia ei teki ega kao, ta võib vaid muunduda ühest liigist teise ning kanduda ühelt kehalt teisele. Eh siis sisse söödud kalorid (energia) ladestatakse ülejäägi korral pekina (muundub kaloriliigist pekiliigiks). Keerulisem füüsika on aga see kuidas see energia ühelt kehalt teisele kandub (Piretilt minule siis). Energiajäävuse seaduse juures on oluline muidugi see, et see toimub ainult isoleeritud süsteemis. Ma ei tea, et me Piretiga mingi väga peene süsteemi moodustaksime. Võibolla siiski kokkulangevus ja kurb tõsiasi, et piret on minust järjepidevam ja tugevama iseloomuga.
Küll aga võiks see seletada, et miks minu abikaasa, kes sööb minust poole rohkem kaalub hulka vähem. Äkki meie moodustame suletud süsteemi ja tema sissesöödud kalorid kanduvad tema kehalt minu kehale ja ladestuvad siin pekina. Mine sa hullu tea. Oma teist põnevat teooriat (vähem füüsikat, rohkem ehitustehnilisi lahendusi) tutvustan teile kunagi tulevikus.

Aga kui eilse päeva juurde tagasi tulla, siis tore oli see, et sai pisut liikuda. Mina kui harilik kontorirott saan harva oma toolit üles. Aga eile tegin jalgsi tervele saarele tiiru peale. Olgu-olgu, ametlikult on tegu laiuga, aga see on juba tähenärimine.