Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Emme saledaks 2. päev.

Täna oli üks ilus päev, mis paraku kuigi ilusti ei lõppenud. Aga see lõpp võib-olla ongi üks järjekordne märk sellest, et endaga tuleb rohkem tegeleda. Fitlapi mõistes oli patustamist täis päev. Aga nagu ütleb rahvatarkus: "Kõik mis on hea on tervisele kahjulik, amoraalne või paksuks tegev". Ja kuna ma nii kui nii alles sisenen sellesse programmi samm-sammult siis väga südamesse seda patustamist ei võta. Üleüldse iga kord seoses mingite väga äärmuslike meetmete rakendamisega meenuvad mulle mu õppejõu Raivo Vokki sõnad: "Eestis on peamiseks surmapõhjuseks südame-veresoonkonna haigused ning nende põhjustajateks omakorda liigne stress. Seega ärge stressake oma toitumise pärast vaid sööge kõike mõõdukalt ning samuti liikuge mõõdukalt". Samuti meenuvad mulle selle kõigega seoses Ralf Parve sõnad raamatust "Mees" seoses äärmustesse laskumisega: "…pigem üritanud võtta mõlemast maailmast parimat. Joogamatt ühes käes ja väike veiniklaas teises."

Aga seoses selle patustamisega tekkisid mul mõtted või õigemini nägin mingit mustrit oma söömisharjumustes – ma ei planeeri ei oma söögiaegu ega toite vaid söön siis kui selleks hetk tekib. Siis aga söön seda, mida parasjagu kätte saan. Mõnikord on selleks hetkeks juba silme eest must, närv must ja kõik muud madalast veresuhkru tasemest tulenevad sümptomid. Ja siis lähebki kogu mu tervislik toitumine jälle aia taha sest haaran siis selle järele, mida võimalikult kiiresti kätte saan ning mis võimalikult kiiresti veresuhkru taset tõstaks. Ühesõnaga pean õppima oma toidukordi paremini planeerima.

Teine muster on ilusate ja heade olukorda ning hetkede tähistamine söömise ja toiduga. Kas see ikka on vajalik või saaks ka kuidagi teisiti?

Kõigi nende mõtete tulemusena jõudsin ideeni, mida ma ka varem olen mõelnud. Minu jaoks oleks vajalik selline reaalne regulaarselt kohtuv toetusgrupp, kus saaks üheskoos tegeleda kõigi nende teemadega, mis on seotud õige toitumisega ja sellega seonduvaga. Ükskord otsisin isegi Facebookist selliseid gruppe, kes lisaks FB-le ka reaalselt eksisteeriksid ja koos käiksid, kuid vähemalt tookord oli minu põgus otsing tulutu.
Oh, mul hakkasid kohe igasugused mõtted ja ideed seoses sellise grupiga liikuma. Mõnikord minuga juhtub nii, et satun mõnest mõttest väga pöördesse kuid paraku enamasti need lennukad ideed jäävadki vaid kusagile lendama…Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod