Alustame algusest peale…

Jah, mõni aeg tagasi olin ma enda üle uhke, et suutsin tervislikult toituda ja keha oli igati selle eest tänulik. Ise olin samuti energiat täis ja jõudsin teha palju rohkem. Ja siis paha on öelda vabandusi, aga kiire elutempo hävitas minus tervisliku joone. Tööl oli kiire, hakkasin käima kahes tantsutrupis tantsimas, kool, pere. Tavaliselt jõudsin koju alles õhtul kell 20.00, kõht tühi ja sõna otsesesmõttes mugisin end suva asju täis või siis trenni ja kodu vahepeale haarasin Statoili kabanossi, sest kõht oli nii paganama tühi. Ma tean, et alternatiive on tegelikult palju. Isegi püüdsin kodust võtta toitu kaasa, aga tihti unsutasin ja lõpuks ka loobusin. 

Teiseks jälle nakatusin suhkrusõltuvusse. Õudne kui lihtne on haarata pingelises olukorras tahvel šokolaadi või krõbistada kontoris kommikausi kallal. Lihtsalt nii hea ju on midagi närida, kui aju peab kogu aeg töötama. Lihtsalt tundus, et see on täiesti okei. Aga siis kui juba terve kausitäis komme kadus ühe tööpäevaga ja esimeset korda mu elus tekkisid puusadele sangad sain aru, et midagi on valesti. 

 

Lisaks nüüd tunnen ka juba jõuetust pluss muud tervislikud jamad. Jaaaa, siis ma mõistsin, et pingelisele olukorrale ehk aitab kaasa ka see, kui me lõpuks hakkaks jälle normaalselt toituma. Jube hea oli siin lihtsalt panna kokku soovitud ostunimekiri ja nädala menüü, SUPER ei pea rohkem kui üks kord mõtlema, mida süüa teha. Igatsesin seda kõike niiii palju. Ja nüüd võtsin kätte ja otsustasin, et aitab.. Alustame uuesti.

Õnneks pole lisakilosid palju ehk paar kilogrammi. Olen lihtsalt siiralt tänulik oma ema geenidele, kes võib endale kõike lubada, aga juurde eriti ei võta. Ma olen suhteliselt lühikest kasvu, siis tegelikult ka need kaks kilo on ikka väga hästi märgata.  Mees on mul ikka korralikult juurde võtnud. 

Nii võtsemigi ühise otsuse, et proovime kuidas oleks uuesti alustada, kas saame samamoodi hakkama nagu eelmine aasta. Tegelikult pole ju midagi keerulist, lihtsalt disipliin ja teadlik söömine. Tahaks ju lisaks täiskõhutundele ka ajutoitu, sest me mõlemad abikaasaga töötame " numbritega" ja see tähendab aju töötab meil tööpäevadel 8h. Vahest isegi on tunda, et kiilub mõte kinni ja süvenemine on keerulisem, lihtsalt puudub eneriga. Õhtul tahab jälle ju tähelepanu meie 4 aastane poeg. Paha ju öelda kogu aeg vabanduseks, et tead sorry ei jaksa, teeme homme. ja siis tuleb jälle homme jne. Ei, see peab lõppema 😉 Lets start again 😉 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod