I aasta VII kuu I nädal

Lohutan end mõttega- kuumaga kõik kehad paisuvad. Seepärast on ka mu ümbermõõtudest igasse mõned sentimeetrid lisandunud (õlavarrele 1 cm, kõhule 6 cm!, puusale 2 cm ja rind ning reis sel korral veel varitsevad paisumiseks sobivat hetke) Kaaluga veidi parem- langus – 300 grammi. Eile hommikul oli küll isegi veel -300 g, aga eks eilne Chokolala kommide proovimine asekantsleri juubeliaktusel nõudis oma. Kuigi aru ei saa- sõin vaid 4 imepisikest kommi ja need vaevalt et 100 grammigi kokku tegid. Juurde aga kasvas koheselt 300 grammi. Oleksin pidanud ikka nuumikuks sündima. 

Nädala jooksul polegi eriti miskit juhtunud- ebatavaline kuumalaine vaid üle Eesti käimas. Hea kohe, et ei pea mehele miskit sooja toitu valmistama. Tütrega sööme kergemalt ja enamasti salateid. Eriti hea (oi oi kui hea!) on paks külmsupp! Ohtralt makrat. Lisasin retseptiväliselt ka veidi kirsstomateid ja sibulat ning tilli. Seda võiks süüa ikka palju.

Lapselaps oli mõne päeva maal. Poes nõudis ta seda paksu viinerit- lastevorsti juppi. Ja sööbki lihtsalt otsast hammustades. Loodetavasti ei räägi kodus oma vanematele, kuidas vanaema juures saab süüa, mida ise tahab. Ka kommi lihtsalt järjest nii palju, kui isukest jagub. Nii et minu teadlikkus piirdub küll ise fitlapitamisega, aga tema puhul eriti sundust ei rakenda. Pealegi on ta kodus rangel jälgimisel, et kunagi pliiatsist paksemaks ei läheks. 

Kasvuhoonesse läksin pisikese hirmuvärinaga- oli ju nädala sees päris karm öökülm. Aga vaid 1 taim oli istutatutest välja läinud. Sellelegi tegin ise haiget. Ma arvan. Nööristasin nad ära ja leidsin juba kolmel taimel õiedki. 

Eelmisel aastal õnnestus endale koju tassida peaaegu  35- aastane  kaktus. Suve veetis ta õues ja juba jõulute ajal näitas 1 õiega oma värvi. Nüüd on tal korraga 11 õit avanenud. Imeline!

Lätist toodud maasikaamplist leidsin juba teise punase marja. Tal on mitmeid rippuvaid tütreid- pean ikka igaks juhuks mõne neist eraldi potti istutama.

Eile toalilli välja tassides avastasin, et mu lilled on täis kilptäisid. Väga kurb. Eriti koledas seisus on kalanhoe, mis just lõpetas õitsemise. Pritsisin neile kohe kodus leiduvat mürki, aga eks paistab, kas miski toimib. Ära kah ei raatsi visata.

PS: Kassipoja meelest sobib just see sibulapurk laual istumiseks ideaalselt.  Pealegi saab sellel istudes mängida laest rippuva rohtliiliaga nii et lehed lendavad!

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod