Intuitiivne toitumine

Ma olen terve sügis jännanud vahelduva eduga kavaga, otsustasin selle mõneks ajaks kõrvale jätta ning proovida intuitiivse toitumise lähenemist. Intuitiivse toitumise mõte seisneb selles, et sa hoolikalt jälgid oma keha signaale ja sööd siis kui tunned nälga ja neid toite mille järgi isu on, ja lõpetad söömise täpselt sel ajal kui kõht saab täis.

Fitlapi puhul minu jaoks keerulisemaks osutus liha küllus ja puuviljade vähesus. Ma enam ei suutnud oma külmkapis sinki isegi näha, iseenesest on rõõmustav, et taimetoidu retseptide arv aina suureneb, kuid suur vahe siiski kas valida 46 vegan (millest mitmed on puuvilja ning pähkli/seemne kombinatsioon) või 526 retsepti vahel. Ei olnud asendustes ka nii osav, et välja võluda lihavabadest retseptidest kõik endale meelepärased road.

Ma pole detailselt kunagi jälginud, kuid pakun, et minu praegune toitumine on kaloraaži poolest kõrgem ja süsivesikute poole rohkem kaldu. Saan loogikast aru, et igas toidukorras võiksid esineda valgud, süsivesikud ja rasvad tasakaalus, kuid leian on ka ok süüa hommikul putru ja päeval omletti ning päeva lõikes makrod on ikka paigas. Hetkel ei tunne nälga, mis Fitlapiga pigem minu puhul esines ja ei söö korraga kõik kodus olevad pähklid ära. Minu madalam kehakaalu number peale suve (61.3 kg) on olnud nüüd kui olen intuitiivse toitumise põhimõtetest lähtunud, kuid see kõigub ja võib olla ka teistest faktoritest tingitud. Pean mainima, et mina ikkagi asun oma kehakaaluga tervisliku kaalu piirides ning kaalu langetamine ei ole esimene prioriteet, tahaks vaikselt saavutada ~60 kg kaalu, mis oleks täpselt minu jaoks arvutatud tervisliku kaalu keskel. Samuti asun hetkel suht heas kohas nii füüsiliselt kui ka vaimselt, ma kujutan ette, et väga pingelisel perioodil on kordades keerulisem oma keha reaktsioone jälgida ja neid rahuldada. Kuna praegu mu kava kestab märtsi lõpuni, proovin veebruari lõpuni toituda nii ja siis vajadusel kuuks ajaks intensiivselt ette võtta Fitlapi uuesti.

Miks ma siiski otsustasin selles keskonnas kirjutada intuitiivsest toitumisest? Tahaksin välja tuua need kasulikud momendid, mis Fitlap aitas avastada/meelde tuletada/rakendada. Nagu üks Anonüümne kasutaja kirjutas – minu jaoks Fitlap oli üks otsekohesemaid viise saavutada oma eesmärki. Elus (ka teistel aladel) on tee tavaliselt palju käänulisem, sa küll pingutad ja tulemusele jõuda, kuid tagasilööke ja kõrvalepõikeid on ka üsna palju. Kui ma kava hoolikalt (kuid mitte 100% siiski) jälgisin, tulemuse saavutamine oli vägagi kiire ja otsene. See töötab kui sa teed seda.

Lisaks sellele olen Fitlapi abiga:

1) Korrigeerinud oma portsude suuruse. Enne mul ei olnud ettekujutustki, mis ports oleks mulle paras. Tõsi küll putru söön ikka veidi rohkem ja puuvilju ka. Suppe söön vähem 🙂

2) Vähendanud kiirete süsivesikute osakaalu. Magusat ka praegu ei söö ja ei tunne vajadust. Ka valge jahutoodete arv on drastiliselt alla läinud.

3) Suurendanud köögiviljade osakaalu. Ma arvan, et pole kunagi siiski saavutanud 400 kg vabavara piiri päevas (sõin pigem vähem), kuid oskus märkamatult lisada roale suvikõrvitsa/paprikat/seeni/salatit on küll arenenud.

4) Avastanud huvitavad kombinatsioonid ja retseptid, mille peale ma poleks ise tulnud. Näiteks, õunad pähklivõiga, shakshuka, mitmed supid, mis ma olen esmakordselt proovinud Fitlapi kava jälgides.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saleneda ja saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.