Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Väike sissejuhatus , kes ma olen :)

Olen Merit 28 aastane elan Soomes ja minu kodus on kasvamas 8 kuune poiss . Räägiks enne natuke sellest kuidas teekond mu lõpuks Fitlapi juurde on toonud .

Olen terve oma elu olnud ülekaaluline vähemalt niikaua , kui ma ise mäletan . Mäletan , et nooruses palusin ma koguaeg , et juhtuks ime ja ma hommikul ärgates oleksin sale ja näeksin sama hea välja , kui kõik minu sõbrannad või siis hommikul ärgates on kõik mu sõbrannad paksukesed nagu mina ja ma ei pea üksi selline pontsik olema aga kahjuks sellist ime ei juhtunud siis.  Mu mälu ilmselt ei peta mind ja olen koguaeg pidanud poest otsima L-XL riideid.

Oma elus olen ma väga palju erinevaid dieete pidanud ja mõnest on ka kasu olnud aga räägin nendest lähemalt edasistes postitustes.

Ma pole kunagi oma ülekaalu pärast pidanud põdema , sest pole kunagi onud kiusatud ja isegi ei mäleta , et keegi oleks kunagi mind otseselt nagu ka solvanud minu paksuse pärast. Pikalt oli mu peas selline loll mõte , et niikaua ,kui leian poest riideid siis pole asi hull aga mida nalja on ikka küll 🙂

Alati on meil armsatel paksukestel peas vabandused , et see on geenides ja mul pole aega ja mul pole raha jne, jne. Tegelikult on meil puudu motivatsioonis ja me oleme lihtsalt liiga nõrgad , et ahvatlustele ei öelda .

Tänaseks olen aru saanud , et minu ülekaalu põhjuseks on just toitumine. Minu lapsepõlves polnud korrapärast toitumist . Sõime vendadega seda mida emal võimalik osta oli ja mu ema pole kunagi eriline salatite austaja olnud nii , et salatid toidu kõrval oli väga harv nähtus . ( NB! ema tänaseni pole eriline salatite tegija ) Ja kuna meie kodus korrapärane toitumine puudus siis sealt ka minu ülekaal .

Lapsepõlve toitumine on lühidalt ära seletatud siis võib edasi liikuda juba täiskasvanu ikka . Aaa meenus veel see , et kutsekoolis oli minust suuremaid tüdrukuid ja poisse siis oli alati hea mõelda , et mul pole vee häda midagi. Kindlasti on samamoodi enamus meist mõelnud , kui endast veel suuremat inimest on näinud. 

Aga suur muutus toimus mul 2010 aastal  ,kui elu tõi mind Soome ja nagu enamus Eestlasi siis alaustasin ka mina koristamisega ja see muutus tõi iseenesest 10-12kg kehakaalu languse , sest sellise jooksmise ja liigutamisega polnud mu keha harjunud. Seda rõõmu aga ei jätkunud kauaks , sest keha harjus ja kehakaal hakkas jälle tagasi liikuma suurema suunas . Ajasin ju endiselt suust sisse kõik mis maistev oli . Vahepeal olin leidnud nooruse armastuse ja ma ei pidanud nagu mõtlemagi uuesti , et võiks ju alla võtta . Kuigi jah peegli ees ennast vaadates mõtlesin ma sellele alatasa .

2013 aastal ma rasestusin aga seda rõõmu polnud kaua , kui 17 nädalal  mu rasedus katkes ja siis haiglas olles lubasin ma endale ja tollasele elukaaslasele , et võtan ennast kätte ja lähen trenni jne jne. Alguses vist isegi õnnestus midagi aga see ununes jälle kiirelt .

Sama juhtus ka järgneval aastal rasestusin ja jälle katkes 18 nädalal ja jälle olin haiglas ja lubasin ennast käsile võtta jne, jne . Algus natuke midagi õnnestus ja jälle jäi soiku . Aga siiis peale seda viisid meie teed mõne aja möödudes mehega lahku ja see oli suur löök ja sealt hakkas minu tõsisem toitumise huvi pihta.

Aga , et mitte kõike kohe esimeses postituses ära plädiseda siis oma erinevaid toitumiskava katsetusi jutustan ma järgmises postituses . Seal räägin jälle mis takistusi ja tagasilööke juhtunud on .

Seniks loodan , et kellegile see kokkuvõte Kes?Mis? ma olen meeldib 🙂

Päikest ja Fitlapitame koos edasi 🙂

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod