Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Sügis

                       Õun õhetab    

                       ja kahkjaks tõmbub rukis.

                      Suur küpsemine kõigest üle käis.

                      Öö kõnnib juba pehmeis mustis sukis

                       ja pihlakad on äkki marju täis.

                                                           (Ellen Niit)

  Minu jaoks algab sügis astrite värvidemänguga. Aga sel aastal ei ole mul ühtegi astrit. Kas sügis jääb siis tulemata? Ei ta jää! Vaadake, pihlakal pole lehti peaaegu nähagi, ainult marjad! Täna hommikul tundsin lõpuks ka seda külma ja pisut nukrat sügisehõngu. Vaid 4 kraadi oli hommikul. Ja isegi peale trenni, veidi enne üheksat, tõmbasin jope luku kurguni kinni.

 Ilus on sügis. Pihlaka kõrval on mul vahtrapuu, mis praegu on veel roheline, aga võib juba ette aimata, millist silmailu ta sügise edenedes pakkuma hakkab.

 

 

 Ise katsun ka jõudumööda ja jupihaaval ilu aeda tuua. See on varikatusele rajatud turbapeenar.  Peale kanarbiku panin pohla ja jõhvikat ka. Pole vaja metsa minna, astu terrassile, siruta käsi ja korja!    

                                           

Õuntega on sellel aastal ikka täiesti kohutav seis. Oleme küll puid jõudumööda toestanud, aga päris vertikaalseid oksi toestada ei saa ja juba kaks oksa on ära murdunud. Iga kord on pisar silmas. Mitte et õuntest oleks kahju, puust ikka!

                                             

Aga eile tegin "trenni". Mis te arvate, kas saab ilusa pepu, kui iga õuna järele eraldi kükitada??? Või peaks mingi raskuse lisaks kukile võtma? Ei, ma ei kükitanud… Pigem roomasin eelviimase puu all juba ja viimane puualune jäi tänaseks. Aga ilusa tehnikaga "farmerikõnniga" kõndisin käruni küll.

         

Seitse kärutäit sai metsa alla viidud. Kui õunad veel päris kribulad olid, panime prügikonteinerisse nagu viisakad inimesed ikka, aga üsna varsti selgus, et siis pean ma konteineri tühjendamise ülepäeviti tellima. Ega need õunad seal metsas kellegile midagi paha ju ei tee!

No ja muidugi ei kaalunud ma valgeid klaare, millele hambad sisse lõin wink. Siiski, enda õigustuseks võin öelda, et valin praegu rohkelt neid retsepte, kuhu puuvili juurde käib.

Selline värviline postitus siis seekord. Ilusat sügist teile kõigile!

 

                                                  Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse